Mała frezarka hobbystyczna.

budowa frez calkiem amatorsko

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
55555
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 20
Posty: 35
Rejestracja: 25 sie 2011, 12:47
Lokalizacja: Nowy Tomyśł

Re: Mała frezarka hobbystyczna.

#41

Post napisał: 55555 » 19 mar 2019, 17:58

Poniewusz machina służy celom edukacyjnym także, poczytałem trochę i wybieram tą trudniejsza drogę po wyjsciu RS232
wyjscie takowe z komp mam ok ,falownik ma takie wejscie , ok ,mach 3 chyba mozna mu przypisać port i bedzie chulać ,czy sie mylę?
WIEM ZE W GRE WCHODZI JESZCZE USTAWIENIE PREDKOSCI PRZESYŁU SYGNAŁU ,KOMUNIAKCJA ZE SYGNAŁ DOTATRŁ I JAKI TO SYGNAŁ- ale spróbuję w najgorszym wypadku przez nastepne pół roku ten temat bedzie wisiał jako pierwszy na forum ,jakl tylko oczy otworzycie . :) prosze krótko potwierdzic czy moje załozenia sa słuszne .




Bronsonboss
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 304
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:27
Lokalizacja: Cedry Wielkie

Re: Mała frezarka hobbystyczna.

#42

Post napisał: Bronsonboss » 19 mar 2019, 19:04

55555 pisze:Poniewusz machina służy celom edukacyjnym także, poczytałem trochę i wybieram tą trudniejsza drogę po wyjsciu RS232
wyjscie takowe z komp mam ok ,falownik ma takie wejscie , ok ,mach 3 chyba mozna mu przypisać port i bedzie chulać ,czy sie mylę?
WIEM ZE W GRE WCHODZI JESZCZE USTAWIENIE PREDKOSCI PRZESYŁU SYGNAŁU ,KOMUNIAKCJA ZE SYGNAŁ DOTATRŁ I JAKI TO SYGNAŁ- ale spróbuję w najgorszym wypadku przez nastepne pół roku ten temat bedzie wisiał jako pierwszy na forum ,jakl tylko oczy otworzycie . prosze krótko potwierdzic czy moje załozenia sa słuszne .

Ja tam też z falownikiem od mokrego chińczyka od razu poszedłem w RS485 bo akurat taka transmisja była w moim...
Sporo informacji było w necie więc mega trudno nie było... a działa jak złoto.. jak wpiszę S15000 M3 to falownik dokładnie tyle wyświetla..
i też pokazuje diodą "at_speed" w linuxCNC że wrzeciono już się rozpędziło do zadanych obrotów... :-) komunikacja jest dwustronna..
Poszukaj po necie, może już ktoś temat rozkminiał... jak nie w PL to na świecie.. trochę tych falowników Danfosa jest w obrocie...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”