wyzwanie dla znawców Mach3

raza działa raz nie działa

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
sławek.tomaszewski
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 22
Rejestracja: 04 cze 2018, 20:24

wyzwanie dla znawców Mach3

#1

Post napisał: sławek.tomaszewski » 17 sty 2019, 11:01

Po pół roku Męki, doszedłem do ściany.
Na początku to było fajne poznawać nowe rzeczy, później trochę nudne, na końcu wyczerpał mi się limit.
Poszukuję kogoś kto skonfiguruje kompa I3 win7 dell, komunikacja Lan NVEM,
Mach zmienia sam parametry np. silników wpisuję 800 > safe> po kilku minutach coś nie tak > sprawdzam wpisane 400
Czy jest ktoś kto za kaskę pomoże rozwiązać problemy na miejscu w Wawie/
???




lepi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1448
Rejestracja: 09 lip 2012, 20:34
Lokalizacja: Poznań

Re: wyzwanie dla znawców Mach3

#2

Post napisał: lepi » 17 sty 2019, 11:10

Nie ma przycisku "Save". Jest tylko "Save axis settings" i "OK". Ten pierwszy musisz wcisnąć dla KAZDEJ osi osobno. A na koniec OK. Nie potrzeba na to pół roku ;)

Awatar użytkownika

kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

Re: wyzwanie dla znawców Mach3

#3

Post napisał: kwarc » 17 sty 2019, 17:59

Kurde ,działam na programie pod dosem i jest on słaby ale działa stabilnie , rozmyślam zakup pakietu , mach + puszke z Ethernetem ale właśnie znajduje tego typu wpisy że Mach im szaleje i zaczynam powątpiewać w sens zmiany na Macha .

Dodane 5 minuty 34 sekundy:
Normalnie jestem w kropce .
To oprogramowanie pod dosem używam od okolo 5 lat i w sumie nigdy mnie nie zawiodło ,jeśli były jakieś błędy
to okazywało sie iż to nie program .
A myślalem że kupie Macha i wejde na lepszy level.I co tu zrobić?


FTW
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 710
Rejestracja: 16 gru 2016, 10:44
Lokalizacja: śląsk

Re: wyzwanie dla znawców Mach3

#4

Post napisał: FTW » 17 sty 2019, 18:01

Mach się dziwnie zachowuje, tylko jak masz kompa podłączonego przez LPT do sterownika. Po przejściu na CSMIO działa bdb, nie wiem jak inne sterowniki.

Awatar użytkownika

kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

Re: wyzwanie dla znawców Mach3

#5

Post napisał: kwarc » 17 sty 2019, 18:11

FTW pisze:
17 sty 2019, 18:01
Mach się dziwnie zachowuje, tylko jak masz kompa podłączonego przez LPT do sterownika. Po przejściu na CSMIO działa bdb, nie wiem jak inne sterowniki.
co to jest csmio ,jakis nowy stadart przesylania danych?


lepi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1448
Rejestracja: 09 lip 2012, 20:34
Lokalizacja: Poznań

Re: wyzwanie dla znawców Mach3

#6

Post napisał: lepi » 17 sty 2019, 18:29

CSMIO to właśnie puszka z ethernetem. Tylko od razu kup wyższy model IP-S lub IP-A. Działa, nawet jak maszyny pracują przemysłowo na 3 zmiany. Mam kilka, modernizowałem kilkanaście. Poprawek na gwarancji nie było.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: wyzwanie dla znawców Mach3

#7

Post napisał: dance1 » 17 sty 2019, 18:39

jeżeli ktoś się upiera na macha to najlepiej działa z windows xp embedded, inne wersje czy to xp czy 7 niby działają ale wcześniej czy później coś się posypie lub jakiś niespodziewany błąd mach wywali.
Znam i używam kilku sterowań pracujących pod dosem i w życiu bym ich nie zamienił na macha.
FTW pisze:Po przejściu na CSMIO działa bdb

u znajomego bywało że i też maszyna jakiś numer wywinęła (tokarka), np. pobrała niewłaściwe narzędzie lub pojechała sobie w "siną dal", zresztą csmio padło po 6 latach hobbystycznego używania, także wstrzymam się z zachwalaniem.
Żeby nikt się nie czepiał że o znajomego maszynie piszę, znam tą maszynę od wybebeszania przez montaż sterowania, cały wiek dziecięcy, serwisowanie do dziś, zresztą sam csmio do Uk "sprowadziłem", montowałem i wszystko ustawiałem.
Nie wiem jaki jest teraz koszt (było jakieś 1200 funta) ale za to to w tej chwili wolałbym kupić chinola np. od SZGH.
I don't like principles, I prefer prejudices


FTW
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 710
Rejestracja: 16 gru 2016, 10:44
Lokalizacja: śląsk

Re: wyzwanie dla znawców Mach3

#8

Post napisał: FTW » 17 sty 2019, 18:59

dance1 pisze:
17 sty 2019, 18:39
jeżeli ktoś się upiera na macha to najlepiej działa z windows xp embedded, inne wersje czy to xp czy 7 niby działają ale wcześniej czy później coś się posypie lub jakiś niespodziewany błąd mach wywali.
Znam i używam kilku sterowań pracujących pod dosem i w życiu bym ich nie zamienił na macha.
FTW pisze:Po przejściu na CSMIO działa bdb

u znajomego bywało że i też maszyna jakiś numer wywinęła (tokarka), np. pobrała niewłaściwe narzędzie lub pojechała sobie w "siną dal", zresztą csmio padło po 6 latach hobbystycznego używania, także wstrzymam się z zachwalaniem.
Żeby nikt się nie czepiał że o znajomego maszynie piszę, znam tą maszynę od wybebeszania przez montaż sterowania, cały wiek dziecięcy, serwisowanie do dziś, zresztą sam csmio do Uk "sprowadziłem", montowałem i wszystko ustawiałem.
Nie wiem jaki jest teraz koszt (było jakieś 1200 funta) ale za to to w tej chwili wolałbym kupić chinola np. od SZGH.
Słyszałem również opinię, ze wymiana narzędzi na machu niezbyt dobrze działa. Osobiście nie mogę się na ten temat wypowiedzieć.

System ma znaczenie w przypadku komunikacji przez LPT, u siebie mam dwa komputery na Windows 7 i nie ma problemów, pod warunkiem że połączenie jest przez LAN ze sterownikiem.

Ja jadę bez zmiany narzędzi, mam jedynie makro na ich automatyczny pomiar.

CSMIO z tego co wiem nie jest już rozwijane, więc wcale bym się nie zdziwił jakby te chińskie sterowniki zaczęły zyskiwać na popularności. Piko z kolei i tak lepiej wychodzi cenowo niż CSMIO, bo nie trzeba kupować macha :mrgreen:


lepi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1448
Rejestracja: 09 lip 2012, 20:34
Lokalizacja: Poznań

Re: wyzwanie dla znawców Mach3

#9

Post napisał: lepi » 17 sty 2019, 19:13

Wymiane narzedzi w machu trzeba samemu zaimplementowac wiec dziala tak jak sie zrobi. Robilem juz chyba wszystkie rodzaje magazynow jakie istnieja. Glowice tokarskie tez. Nawet po dwie w maszynie. I dziala. Nie wiem jak hardware csmio ale soft rozwijaja na pewno.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: wyzwanie dla znawców Mach3

#10

Post napisał: dance1 » 17 sty 2019, 20:37

lepi pisze:wiec dziala tak jak sie zrobi.

tak? to wytłumacz mi tak na szybko co niby źle może być z makrem gdy wymiana narzędzi działa rok lub dłużej a raz du** i maszynie odbija przy wymianie, lub jak tłuczesz np. 50 tych samych elementów i raz nie wyjdzie? Gdzie problem?
Ja Tobie odpowiem, w amatorskim sterowaniu jakim jest mach, cudów nie ma i bajki że mach latami na 3 zmiany działa bezawaryjnie z własnego doświadczenia chowam pomiędzy komiksy....
I don't like principles, I prefer prejudices

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”