Grawerowanie wałków

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Plotar
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 03 sty 2019, 07:45

Re: Grawerowanie wałków

#11

Post napisał: Plotar » 03 sty 2019, 15:59

Tak, przystawka jest jako oś Y

Przystawka obraca się po wygrawerowaniu powiedzmy 10 mm rysunku na całej długości wałka. W programie wpisuję co ile mm ma obracać wałek i tyle.



Awatar użytkownika

TOP67
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2224
Rejestracja: 17 wrz 2018, 10:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Grawerowanie wałków

#12

Post napisał: TOP67 » 03 sty 2019, 16:08

aaa, dopiero teraz dotarło do mnie, że to laser.
Sam laser też wypala w osi Y. Tylko nie są dopasowane skale obrotu przystawki i lasera.

Ja bym spróbował zmienić parametr sterownika Y


Autor tematu
Plotar
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 03 sty 2019, 07:45

Re: Grawerowanie wałków

#13

Post napisał: Plotar » 03 sty 2019, 16:18

I tutaj właśnie jest problem bo trochę za cientki jestem w te klocki i nie wiem które parametry mam zmienić.


Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: Grawerowanie wałków

#14

Post napisał: Daniu » 03 sty 2019, 17:00

Rozumiem ze masz odblokowana dodatkowa os. Głowica znakuje kawałek po czym wałek się obraca, tak? Robisz to za pomocą funkcji RotaryMark czy Rotary Marking? Bo ta pierwsza dzieli obszar znakowania i może nie bierzesz tego pod uwagę i robi takie cyrki. Oczywiście pomijam dokładne ustawienie ilości krokow na obrót. Ja co prawda nie bawiłem się w znakowanie na osi obrotowej ale na dwóch dodatkowych osiach mam stol ruchomy i znakuje za pomocą SplitMark2 i tam trzeba podać o ile te dodatkowe osie maja się przesunąć.

A tak z ciekawości jaka masz soczewkę. Pytam, bo zastanawiam się jak robisz taki długi element. Na raz, czy po pełnym obrocie przesuwasz kawałek?
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…


Autor tematu
Plotar
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 03 sty 2019, 07:45

Re: Grawerowanie wałków

#15

Post napisał: Plotar » 03 sty 2019, 17:34

Używam funkcji RotaryMark, tak polecił dostawca przystawki. Wychodzi więc na to że mam problem z ustawieniem ilości kroków na obrót.

Soczewka jest o wysokiej ogniskowej, nie wiem dokładnie jaka to jest ale pole robocze mam 30x30 cm.


Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: Grawerowanie wałków

#16

Post napisał: Daniu » 03 sty 2019, 17:41

A o ile Ci się obraca wałek pomiędzy znakowaniami? O tyle co widać te linie niewypalone? Ewentualnie podeslij mi ten plik to zobaczę jak to u mnie wyglada.
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…

Awatar użytkownika

TOP67
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2224
Rejestracja: 17 wrz 2018, 10:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Grawerowanie wałków

#17

Post napisał: TOP67 » 03 sty 2019, 18:45

Plotar pisze:
03 sty 2019, 17:34
Używam funkcji RotaryMark, tak polecił dostawca przystawki. Wychodzi więc na to że mam problem z ustawieniem ilości kroków na obrót.
Czy jeśli wstawisz mniejszy wałek i wpiszesz w programie jego średnicę, a następnie każesz obracać też o 10 mm, to również otrzymujesz przerwę? Jeśli tak, to wystarczy jednorazowo dobrać ilość kroków na obrót w sterowniku. Jeśli przerwa jest mniejsza lub pola nachodzą na siebie, to będziesz musiał wpisywać ilość kroków dla każdej średnicy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”