Budowa wiertarkofrezarki. Czy warto?

Dyskusje dotyczące frezowania i frezarek konwencjonalnych.

strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa wiertarkofrezarki. Czy warto?

#31

Post napisał: strikexp » 11 gru 2018, 19:37

Ja nie jestem w stanie nic polecić. To głównie zależy od stanu, a dopiero później sprawdza się czy będzie możliwość dokupienia części w przyszłości. Czy może to jest dinozaur z Korei i ma jedynie wartość kolekcjonerską po uszkodzeniu.



Awatar użytkownika

Pirat
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 513
Rejestracja: 12 lut 2017, 14:28
Lokalizacja: Lódź

Re: Budowa wiertarkofrezarki. Czy warto?

#32

Post napisał: Pirat » 11 gru 2018, 22:22

Jak chcesz wiertarko-frezarkę to mogę polecić Avia 25 lub FUS 22, obydwie mają wrzeciona do frezowania w pionie i poziomie i możliwość szybkiego wiercenia. Waga poniżej tony, ceny 5-15tyś zależnie od stanu i humoru sprzedającego.


bolek80
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 27
Rejestracja: 10 wrz 2016, 18:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Budowa wiertarkofrezarki. Czy warto?

#33

Post napisał: bolek80 » 23 lut 2019, 23:51

Obrazek

Witam. Kolego lepiej nie słuchać tych super specjalistów internetowych lub innych liderów, którzy twierdzą że się nie da frezować wiertarką . Na zdjęciu adapter do frezowania na pomocą wiertarki WSD16 a pod spodem stół krzyżowy z OUS-1. Adapter podtrzymuje wypadanie freza. Skopiowałem to (i usprawniłem) z maszyny na której było to wykonane w czasach ciągłego niedoboru. Oczywiście internetowi fachowcy i inni specjaliści jeszcze wtedy się nie urodzili. Weź swoją ws15 i pokombinuj a nie kupuj chińskiego szmelcu zwanego Zosią. Maksymalny frez- średnica uchwytu jaki można wsadzić to fi 16 mm
A tak na marginesie Pan który kupuje Zosię w Chinach zatrudnił dwóch robotników, którzy w Polsce ten szmelc muszą naprawić !!!!! . Potem sprzedaje na znanym forum. Informacja jest pewna i sprawdzona.
Bolek tokarz

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Budowa wiertarkofrezarki. Czy warto?

#34

Post napisał: adam Fx » 24 lut 2019, 01:00

bolek80 pisze:Pan który kupuje Zosię w Chinach
a jaki kolor? bo oryginalna "Zosia" to czerwona
bolek80 pisze: frezowania na pomocą wiertarki WSD16
ma dobrze ułożyskowane wrzeciono z nakrętką kasującą wiertarka-stolowa-wsd-16-potrzebuje-dtr-t20986-10.html nic dziwnego ze idzie rozsądnie frezować

Gorzej jak wiertarkofrezarka ma taki patent segerem https://youtu.be/feLhdTWblug?t=887
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


bolek80
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 27
Rejestracja: 10 wrz 2016, 18:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Budowa wiertarkofrezarki. Czy warto?

#35

Post napisał: bolek80 » 24 lut 2019, 20:23

Witam
1. Wiertarka WSD-16 ma dwie nakrętki kasujące luzy- na górze i na dole.
Chińskie wiertarko frezarki ważą chyba 70 kg, WSD-16 z większym stołem będzie ważyć do 180-200 kg a to jest różnica. Frezując wiertarką o takiej masie nie odczuwa się żadnych drgań. Trzeba uważać na frezy bo strzelają. Założę fi 40 do płaszczyzn zobaczę jak pójdzie. Na razie to max fi 16
2. To jest nie ważne czy czerwona czy zielona. Informacja o chińskich wiertarko-frezarkach jest od szefa firmy naprawiającej tokarki, frezarki i inne w Wielkopolsce. Więc facet wie co mówi w szczególności, że jego firma powstała na gruzach zakładu produkującego kiedyś obrabiarki.

3. Patent z segerem to jest zwykłe cięcie kosztów. Luzu segerem się nie skasuje więc proponuje kupić rurę grubościenną i dać do zrobienia innego pomysłu nie ma. Obrabiarka musi być sztywna. To samo dotyczy chińskich tokarek kontra np. tsb-16
Bolek tokarz

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezowanie / Frezarki Konwencjonalne”