Wzmacniacze audio.

Wzmacniacze audio, wzmacniacze mocy, elektroakustyka.

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 36
Posty: 7547
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Wzmacniacze audio.

#131

Post napisał: IMPULS3 » 08 lis 2018, 21:32

kwarc pisze:Inny przykład ,mnóstwo razy słuchalem świetnych muzyków i im nie przeszkadzało grac w istnym jazgocie ,nieznośnym dla słuchaczy ........Ważniejsze dla nich były ich partie niż brzmienie całości ,do grania i zadowolenia nie potrzebowali odbierać jak brzmi całość .....


Czy Ty się zastanawiasz czasem co piszesz? Stek bzdur. Kolejne zdanie (z wielu) na przykładzie którego można powiedzieć że nie masz za grosz pojęcia o muzyce. Gdyby tak było to nie potrzebny byłby dyrygent. Natomiast na scenie z nagłośnieniem służy do tego odsłuch. https://pl.wikipedia.org/wiki/Monitor_ods%C5%82uchowy
Nie wiem co chcesz osiągnąć tymi swoimi wywodami. Ktokolwiek co miał choć cień do czynienia z muzyką po przeczytaniu takich głupot chyba by się załamał.
kwarc pisze:jedyną osobą która tu moglaby tobie to wyjaśnić jestem Ja ,problem polega na tym iż niemam ochoty wyjaśniać profesjonalnych kwesti nagrań ....Nikomu.

A to najlepiej świadczy o Tobie. Stopień arogancji wysoki, tylko podstaw brak...




strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 47
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wzmacniacze audio.

#132

Post napisał: strikexp » 08 lis 2018, 21:46

jasiu... pisze:
08 lis 2018, 19:54
W końcu po co wymyślono monitory bliskiego pola w studiach, jeśli są słuchawki?
Byłem uczulony na stoppery, ale po 2-3 tygodniach zupełnie przestały mnie drażnić. Ale to może być efekt jakiegoś zużycia gąbki.

Awatar użytkownika

Autor tematu
kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 92
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

Re: Wzmacniacze audio.

#133

Post napisał: kwarc » 08 lis 2018, 22:44

IMPULS3 pisze:
08 lis 2018, 21:32
kwarc pisze:Inny przykład ,mnóstwo razy słuchalem świetnych muzyków i im nie przeszkadzało grac w istnym jazgocie ,nieznośnym dla słuchaczy ........Ważniejsze dla nich były ich partie niż brzmienie całości ,do grania i zadowolenia nie potrzebowali odbierać jak brzmi całość .....


Czy Ty się zastanawiasz czasem co piszesz? Stek bzdur. Kolejne zdanie (z wielu) na przykładzie którego można powiedzieć że nie masz za grosz pojęcia o muzyce. Gdyby tak było to nie potrzebny byłby dyrygent. Natomiast na scenie z nagłośnieniem służy do tego odsłuch. https://pl.wikipedia.org/wiki/Monitor_ods%C5%82uchowy
Nie wiem co chcesz osiągnąć tymi swoimi wywodami. Ktokolwiek co miał choć cień do czynienia z muzyką po przeczytaniu takich głupot chyba by się załamał.
kwarc pisze:jedyną osobą która tu moglaby tobie to wyjaśnić jestem Ja ,problem polega na tym iż niemam ochoty wyjaśniać profesjonalnych kwesti nagrań ....Nikomu.

A to najlepiej świadczy o Tobie. Stopień arogancji wysoki, tylko podstaw brak...
Miłościwy Impulsie ,Pan zechce poprowadzić temat o wzmacniaczach ,co?Masz pan prawo nie zgodzić sie ze mną ,skrytykować ,a i owszem.
lecz Ja mam prawo olać (wodą oczywiście) Pana z wysoka .Prawda ?dlaczego z wysoka ,ano dlatego iż Pan siem niezna .i tyle .
Poza tym podkreślam iż nie posunołem siem dalej niż Pan w swojej wypowiedzi ktorą bardzo szanuje i z uznaniem i należnym szacunkiem odpowiedziałem.Licze na dalsze konstruktywne nasze rozmowy ,Kwarc.

Dodane 12 minuty :
PS Panie Impulsie skoro już zaczeliśmy rozmowy co pan myśli o tranzystorowym wzmacniaczu SE w klasie A podczas pracy z niskoimpedacyjnym obciążeniem ?


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 36
Posty: 7547
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Wzmacniacze audio.

#134

Post napisał: IMPULS3 » 08 lis 2018, 22:48

kwarc pisze:Pan zechce poprowadzić temat o wzmacniaczach

To jest forum, tu nie ma prowadzących temat. Poza tym sam też nic nie napisałeś o wzmacniaczach.Zwłaszcza ze to dział elektroniki a nie brzmień audio. Takie dyrdymały o tym ze coś się komuś podoba a coś nie to chyba mało ma wspólnego z elektronika i wzmacniaczami. Miałeś tu kilka pytań z dziedziny elektroniki na które nawet nie raczyłeś cokolwiek napisać. jedyne co piszesz to jakieś własne "mysli" o tym że coś tam fajnie gra i nie dużo kosztuje... No i oczywiście bzdury na temat samej muzyki i dzwieków.
Natomiast co do samego wzmacniacza to jak coś ulepię to na pewno wrzucę tu na forum. Póki co nie mam jeszcze na to lużnego czasu. Jak cokolwiek robilem to wrzucałem tu na forum. Nie jestem z tych co "wiem ale nie powiem-mam ale nie pokażę". :P

Dodane 3 minuty 21 sekundy:
kwarc pisze:co pan myśli o tranzystorowym wzmacniaczu

Nie jestem elektronikiem więc nie będę pajacował tu o czymś co nie jest moją dziedziną. Z resztą napisałem już co sądzę i co byłoby dla mnie ważne gdybym miał słuchać muzyki.

Awatar użytkownika

Autor tematu
kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 92
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

Re: Wzmacniacze audio.

#135

Post napisał: kwarc » 08 lis 2018, 23:06

IMPULS3 pisze:
08 lis 2018, 22:48
kwarc pisze:Pan zechce poprowadzić temat o wzmacniaczach

To jest forum, tu nie ma prowadzących temat. Poza tym sam też nic nie napisałeś o wzmacniaczach.Zwłaszcza ze to dział elektroniki a nie brzmień audio. Takie dyrdymały o tym ze coś się komuś podoba a coś nie to chyba mało ma wspólnego z elektronika i wzmacniaczami. Miałeś tu kilka pytań z dziedziny elektroniki na które nawet nie raczyłeś cokolwiek napisać. jedyne co piszesz to jakieś własne "mysli" o tym że coś tam fajnie gra i nie dużo kosztuje... No i oczywiście bzdury na temat samej muzyki i dzwieków.
Natomiast co do samego wzmacniacza to jak coś ulepię to na pewno wrzucę tu na forum. Póki co nie mam jeszcze na to lużnego czasu. Jak cokolwiek robilem to wrzucałem tu na forum. Nie jestem z tych co "wiem ale nie powiem-mam ale nie pokażę". :P

Dodane 3 minuty 21 sekundy:
kwarc pisze:co pan myśli o tranzystorowym wzmacniaczu

Nie jestem elektronikiem więc nie będę pajacował tu o czymś co nie jest moją dziedziną. Z resztą napisałem już co sądzę i co byłoby dla mnie ważne gdybym miał słuchać muzyki.
Skad Pan wie że to sa dyrdymały , napisz Pan iż nieznosisz mnie i tyle ....Poza tym właśnie drażni ciebie że niez nasz sie na tym.
Ja rozumien kontrowersje kiedy napisałem iż jestem jedyną osobą która mogłaby coś wyjaśnić ale nie wyjaśnie.Postąpiłem jasno bez fałszywej skromności ,ja nie jestem lisek chytrusek i nie potrzebuje wkradać sie fałszywie w zaufanie rozmówców .Wole jasno stawiać sprawy .Wiele ,naprawde wiele kwesti związanych z wzmacniaczami itp moge wyjaśniać ale są pewne granice .
Kolega jasiu zapytał sie o monitory ale to nawiazywało szerzej do tematu którego nie chciałem wyjaśniać i tyle .Problem że nie chce ? jestem tu jednym z nielicznych od których można sie coś dowiedzieć ,masz z tym problem ?Wybacz .Czy ja latam po stu tematach i psuje forum ? Nie .Nie mąć ,Nie znasz sie spadaj albo zamknij temat i nie truj.Proste .


logopeda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 24
Posty: 449
Rejestracja: 04 gru 2013, 08:31
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Wzmacniacze audio.

#136

Post napisał: logopeda » 08 lis 2018, 23:08

no dobra to trochę inaczej...

Temat Wątku "HiFi" fajny ale reszta do du** ...moja także:(

Piszemy tu sobie na luzie o wzmacniaczach, przetwornikach c/a itd. zapominając,że największy wpływ na końcową percepcję przez nas "MUZYKI" ma zespół głośnikowy i pomieszczenie.
Takie "końcowe ogniwa" są najważniejsze.
Temat "wzmacniacze audio" jest zbyt szczegółowy na tym forum... ale to oczywiście tylko moje zdanie....


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 47
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wzmacniacze audio.

#137

Post napisał: strikexp » 08 lis 2018, 23:11

IMPULS3 pisze:
08 lis 2018, 21:32
A to najlepiej świadczy o Tobie. Stopień arogancji wysoki, tylko podstaw brak...
U podstaw zawsze jest matematyka, a ja zauważyłem że to nie jest Twoja mocna dziedzina :wink:

Awatar użytkownika

Autor tematu
kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 92
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

Re: Wzmacniacze audio.

#138

Post napisał: kwarc » 08 lis 2018, 23:35

Skoro Pan IMPULS nie zna sie na elektronice (może nie zna sie nawet na mechanice) ale licze że zna sie na muzyce ,specjalnie dla niego i to niejest żaden sarkazm bo numer przedni ,


Dodane 18 minuty 56 sekundy:
logopeda pisze:
08 lis 2018, 23:08
no dobra to trochę inaczej...

Temat Wątku "HiFi" fajny ale reszta do du** ...moja także:(

Piszemy tu sobie na luzie o wzmacniaczach, przetwornikach c/a itd. zapominając,że największy wpływ na końcową percepcję przez nas "MUZYKI" ma zespół głośnikowy i pomieszczenie.
Takie "końcowe ogniwa" są najważniejsze.
Temat "wzmacniacze audio" jest zbyt szczegółowy na tym forum... ale to oczywiście tylko moje zdanie....
masz racje z tym iż spory wpływ na końcowy efekt ma sam zespół głośnikowy ,nie bez powodu poruszyłem kwestie modeli słuchawek ,to też końcowy przetwornik .
Jednak jeśli juz masz te kolumny czy słuchawki w miare dobre to okazuje sie że i reszta toru ma wpływ na brzmienie .....


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 36
Posty: 7547
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Wzmacniacze audio.

#139

Post napisał: IMPULS3 » 08 lis 2018, 23:36

kwarc pisze:Skad Pan wie że to sa dyrdymały , napisz Pan iż nieznosisz mnie i tyle ....Poza tym właśnie drażni ciebie że niez nasz sie na tym.

Zaledwie kilka razy przytoczyłem Ci że piszesz głupoty. Mógłbym więcej. :P Dlatego uważam ze nie masz pojęcia o muzyce i dzwiękach a robisz wszystko żeby tu uchodzić za jakiegoś znawcę. Pytanie tylko po co? Odnośnie mnie, to jeśli ktokolwiek czyta moje posty to doskonale wie że zawsze piszę jeśli czegoś nie wiem bo pózniej lepiej się dogadać. Poza tym nie muszę pamietać o tym czy coś ściemniałem czy nie. Tak się prościej zyje. Polecam taki sposób Tobie i Twojemu kompanowi Strikexp. :)
ps.Tu nie chodzi o to czy ktoś kogoś lubi czy nie. Gdybym miał coś przeciw Tobie czy komukolwiek innemu to już dawno bym kasował posty czy blokował użytkownika, tylko nie o to chodzi na forum, forum jest do pisania ale niech to będzie z sensem a nie coś co przeczy wszystkiemu co jest do tej pory. To tak jak ze wzmacniaczami lampowymi z którymi nie miałem doczynienia, więc ich nie krytykuje bo słyszę czasem jakieś opinie na ich temat ale to są opinie innych a nie moje. jak usłyszę kiedyś lampowca to się autorytatywnie wypowiem co sądzę. A póki co będę milczał na ich temat.
logopeda pisze:Piszemy tu sobie na luzie o wzmacniaczach, przetwornikach c/a itd. zapominając,że największy wpływ na końcową percepcję przez nas "MUZYKI" ma zespół głośnikowy i pomieszczenie.

Pisałem o tym na samym początku, ale niestety to raczej przypomina klub audiofilski niż rzeczową duskusję jak przystało na forum techniczne.
strikexp pisze:U podstaw zawsze jest matematyka, a ja zauważyłem że to nie jest Twoja mocna dziedzina :wink:

Lepiej mieć jedna słabą niż wszystkie. :P
kwarc pisze:ale licze że zna sie na muzyce ,specjalnie dla niego

Uwierz mi że muzyki do słuchania mi nie brakuje, natomiast jest to właśnie zależne od upodobań i z grubsza można powiedzieć ze nie da się określić co jest naj a co nie jest. Kwestia gustu, czy nawet warunków do czego ma być ta muzyka.

Awatar użytkownika

Autor tematu
kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 92
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

Re: Wzmacniacze audio.

#140

Post napisał: kwarc » 08 lis 2018, 23:40

logopeda pisze:
08 lis 2018, 21:21
kwarc - ogarniam tematy a przynajmniej się staram w tematyce TEGO forum.
Czytam ze zrozumieniem, ponieważ jestem nowy w tematyce CNC...

a również serio zapytam i bez złośliwości - dałoby radę coś zrobić z Twoim stylem pisania (ortografia, interpunkcja, składnia..) bo być może źle rozumiem niektóre Twoje wypowiedzi...
1- ten temat to nie CNC
2- nie da sie tu nic poprawić

Dodane 3 minuty 23 sekundy:
IMPULS ,szukasz tu znajomych ,może niemasz co robić w innych tematach bo niewiele sie pisze?
Przylazłeś tu zabić temat ?Sorki tak bezpośrednio pytam .Bo napewno nie przylazłeś pisać w temacie ,to już wiemy.

Dodane 2 minuty 29 sekundy:
Ej Ty IMPULS ,może ty siem znasz na CNC?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”