Kłopoty z M19

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

Autor tematu
Winko
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2008, 09:14
Lokalizacja: internet

Kłopoty z M19

#1

Post napisał: Winko » 25 sty 2008, 09:48

Witam
Trochę danych:
Centrum obróbcze: SAJO
Sterowanie: Siemens 840D
Problem polega na tym, gdy wrzeciono jedzie do zmiany narzędzia nie zatrzymuje sie na ustalonej pozycji M19S0 tylko się "huśta" w prawo w lewo tak jakby szukało wyznaczonego punktu.
Taka występuje na tzw. 2 biegu czyli powyżej 600 obrotów na min.
Tymczasowe zastosowane rozwiązanie: w programie do zmiany narzędzie dopisałem M3 S100 czyli przerzucenie wałka na "pierwszy" bieg.

Pytanie: Gdzie szukać problemu i od czego zacząć.

Pozdrawiam.



Tagi:

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#2

Post napisał: easy2002 » 25 sty 2008, 10:17

Witaj
Podstawowe dwie sprawy
Enkoder na wrzecionie - przeczyścić sprawdzić czy nie jest luźny i takie podobne sprawy
przy enkodrze lub gdzieś przy wrzecionie powinien być hamulec słaby tylko służący do zablokowania wrzeciona w tej pozycji hamulec przeważnie elektryczny - sprawdź działanie trzymanie
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


Autor tematu
Winko
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2008, 09:14
Lokalizacja: internet

#3

Post napisał: Winko » 27 sty 2008, 02:18

Co do hamulca to jest wyhamowywane i zatrzymywane jest przeciw prądem na silniku.Co do enkodera i luzu z nim związanym to żeby się tam dostać to potrzeba rozebrać prawie pół maszyny.
Takie jeszcze pytanie. Czy luz na przekładni może mieć wpływ na opisany problem.

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#4

Post napisał: easy2002 » 27 sty 2008, 09:26

Winko pisze:Co do hamulca to jest wyhamowywane i zatrzymywane jest przeciw prądem na silniku.
Oczywiście ale dodatkowo powinien być mały hamulec o którym pisałem
Winko pisze:to potrzeba rozebrać prawie pół maszyny
no bez przesady :wink: u mnie same osłony od ogona wrzeciennika ale to inny typ maszyny
Winko pisze:Czy luz na przekładni może mieć wpływ na opisany problem.
Oczywiście każda przekładnia ma luz nawet nowa (technologiczny - ale luz) i do tego właśnie służy ten mały hamulec aby na czas pozycjonowania trzymać wrzeciono
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”