Budowa frezarki stalowej do aluminium i stali.

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
PgK
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 30 sie 2017, 12:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Budowa frezarki stalowej do aluminium i stali.

#11

Post napisał: PgK » 10 gru 2017, 19:51

Tak, to jest miejsce przygotowane do tego, żeby przykręcić element mocujący silnik.
Właśnie nie rozumiałem czym dokładnie jest ten produkt:

"Mocowanie silnika NEMA23 MBA12-C"
https://www.ebmia.pl/mocowanie-silnika- ... 93296.html

Założyłem, że działa on tak jak na obrazku poniżej, ale nie byłem do końca pewny i nie wstawiłem go do modelu:
Obrazek

Teraz jak na to patrzę, to wydaje mi się, że źle to zrozumiałem. Czy oprócz tego elementu potrzebuję jeszcze jakiś inny element do przytwierdzenia silnika?



Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa frezarki stalowej do aluminium i stali.

#12

Post napisał: Yarec » 10 gru 2017, 20:03

takie mocowanie to: przerost formy nad treścią, wystarczy solidny kątownik, link i foto mi "uciekło" ale taki z dospawanymi bokami (i będzie miejsce na montaż radiatorów do silników w razie przegrzewania przy dłuuugiej pracy)
Samą cenę (147,00 zł) to wolę przemilczeć.
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Budowa frezarki stalowej do aluminium i stali.

#13

Post napisał: bartuss1 » 10 gru 2017, 21:12

Ta maszynka moze poliże stal ale nic więcej, w alu będzie ciężko szło, no i cala masa nieprzemyślanych elementów, chociazby wielkośc napędów, nawet jesli sa to krokowce, sposoby montażu śrub pociągowych itp itd, no chyba ze temat bedzie sie rozwijał w nieskonczonośc, aż autor dojdzie do wniosku, że do stali trzeba czegoś napradwę cięzkiego i mocnego. No ale nie ma to jak uczyć się na własnych błędach.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
PgK
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 30 sie 2017, 12:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Budowa frezarki stalowej do aluminium i stali.

#14

Post napisał: PgK » 10 gru 2017, 21:43

A można coś więcej? Jakie silniki w takim razie byłyby dobre? Co zmienić w sposobie montażu śrub? Jakie jeszcze elementy są źle przemyslane?

Z góry dziękuje!

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Budowa frezarki stalowej do aluminium i stali.

#15

Post napisał: bartuss1 » 11 gru 2017, 09:00

czepił sie tych profili, no ale skoro juz tak bardzo chce na profilach to proszę bardzo - podstawa z profili conajmniej 150x150, lepsze byłyby 150x200 ze scianka 8mm, belka bramki rowniż z profila 150x200, lub połączonych dwóch 150 tek, nogi z żebrami z blachy 12 lub 15 mm, podstawki do przykrecenia bramki z blachy 20 mm, blaszki pod bramkę rówież z 20 ki, bazy pod szyny moga być z 10 ki.
prowadnice conajmniej 25ki, śruby również 25ki ze skokiem 5. Całośc ma być job twaja mać, wrzecionko z jamnika 5kw, lub zwykly silnik z wrzecionkiem napędzanym pasem, z przekładnią wielostopniową mechaniczną, elektrowrzeciona wysokoobrotowe sie do tego nie nadają. Pod rmka jeszcze jakaś micha na chlodziwo z pompką i taca na wióry, jakies osłony antychlapaczowe itd. Silniki się dobiera od zapotrzebowania na siłę posuwu wynikającą z oporów skrawania freza w materiale - czyli średnica freza i jego zagłebienie powoduja jakiś opor skrawania który trzeba przepchnąć ...
mam gdzieś fotkę ramki do obróbki alu, tu na forum jest gdzies maszynka ode mnie do obrobki stali i też rewelacyjnych parametrów nie osiągnałem. na mojej zabawce obrabiam żelastwo głowiczką fi 32 na 2 płytki tpkn1603 na głebokośc max0,3mm na przejscie z prędkosciami do 300mm/min, powyżej zaczynaja sie cyrki, a przeciez taka niby duża i w ogóle hehe

https://photos.app.goo.gl/pNINg4z8ppZxD2Oe2
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


cromachine
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 8
Posty: 25
Rejestracja: 23 lip 2017, 18:45
Lokalizacja: Olkusz

Re: Budowa frezarki stalowej do aluminium i stali.

#16

Post napisał: cromachine » 11 gru 2017, 11:24

Nie obraź się ale sporo błędów i nie potrzebnego marnowania materiałów i sporo kasy w plecy. Nie wiem czy nie lepiej zrobić nowy projekt jak coś to zadzwoń do mnie co prawda nie za wiele mam czasu ale może coś rozsądnego wymyślimy, chociaż ogólne wymiary, rozstawy wózków mocowanie śrub, sposób napędu itp . Tel. 608 422852
Sebastian
Zalewski

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Budowa frezarki stalowej do aluminium i stali.

#17

Post napisał: bartuss1 » 11 gru 2017, 21:46

nie ma to jak reklama hehe
kolega crom cos tam najpierw by pokazał co potrafi na jakims własnym przykładzie zanim zacznie kuszenie
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


cromachine
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 8
Posty: 25
Rejestracja: 23 lip 2017, 18:45
Lokalizacja: Olkusz

Re: Budowa frezarki stalowej do aluminium i stali.

#18

Post napisał: cromachine » 11 gru 2017, 22:16

Zapraszam no moje konto youtuba ewentualnie oferta jest na allegro Strona w trakcie przebudowy, obecnie mam przed odbiorem klientów i testuję 2 maszyny jedna do stali żeliwna na serwach Panasonica i podwójnych nakrętkach druga to ploter na serwach hybrydowych, jak również w trakcie budowy centrum obróbcze z odprowadzaniem wiórów, buduję też urządzenie do automatycznej produkcji
spiral do podajników do pieców peletowych. Więc jeśli kolega ma ochotę to proszę poszukać na internecie ewentualnie zapraszam do obejrzenia u mnie.
Prowadzę też usługi projektowe w różnych dziedzinach obecnie projektuje miedzy innymi nową linię kotłów dla firmy Dworek.
Produkujemy również na rynek niemiecki maszyny cnc dla ortopedii jako pod wykonawca w tym roku wytworzyliśmy łącznie 20 urządzeń .

Pracę konstruktora zaczynałem 19 lat temu. De fakto jestem konstruktorem pojazdów samochodowych + informatykiem podyplomowo.

Więc kolega najpierw niech się lepiej rozejrzy po necie.

Co do projektu kolegi to trochę się męczy więc pomyślałem że może lepiej by wydał z 500zł to symboliczna kwota bo za kocioł biorę z renderem 10 tys. i miałby w miarę maszynę.

Pozdrawiam Zalewski

No i teraz to jest reklama!!!!. Chyba dam sobie spokój z tym forum bo zawsze się znajdzie ktoś kto ci podniesie ćiśnienie a przed pięćdziesiątką to nie wskazane.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2017, 22:45 przez cromachine, łącznie zmieniany 1 raz.
Zalewski

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa frezarki stalowej do aluminium i stali.

#19

Post napisał: Yarec » 11 gru 2017, 22:31

cromachine pisze:Chyba dam sobie spokój z tym forum bo zawsze się znajdzie ktoś kto ci podniesie ćiśnienie a przed pięćdziesiątką to nie wskazane.

CUŚ w tym jest !
Ja chyba też bo (patrz podpis na dole)
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design


niesubordynowan
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 75
Rejestracja: 02 sty 2013, 17:46
Lokalizacja: Poznań

Re: Budowa frezarki stalowej do aluminium i stali.

#20

Post napisał: niesubordynowan » 12 gru 2017, 00:27

Tylko Panowie nie znikajcie z tego forum. Zawsze miło poczytać kogoś kto ma wiedzę większą ode mnie. A i z porad trzeba będzie czasem skorzystać (jak chociaż trochę się z pracą uspokoi i będzie ciut więcej czasu dla siebie niż 5 godzin na sen) i kto wtedy posłuży pomocą? Zdarzają się tu jakieś niesnaski, ale i tak uważam, że to najwartościowsze forum techniczne w polskim internecie. Szkoda, że przez te niesnaski ubywa merytorycznych treści i wartościowych osób.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”