Arduino CNC Kit

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

piotr56
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 189
Rejestracja: 21 sty 2016, 11:35
Lokalizacja: Rzeszów

#21

Post napisał: piotr56 » 10 wrz 2017, 07:44

Witam
Ja w Polsce kupowałem po 15 zł, a teraz są po 25 złotych (nie dolarów) z wysyłką na drugi dzień, więc ponawiam, po co kupować w chinach.
Kolega nie raczy czytać o czym się pisze i strzela ceny z głowy.
Pisałem wyraźnie że za 35zł jest:
- Arduino UNO
- cztery drivery A4988 z radiatorami
- Arduino Shield
Pytam gdzie w Polsce można to kupić za 15 zł ?
Pozdrawiam



Tagi:


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

#22

Post napisał: upanie » 10 wrz 2017, 07:54

Arduino+CNC Shield+ 4 drivery 4988+ 4 radiatory
Ja w Polsce kupowałem po 15 zł, a teraz są po 25 złotych (nie dolarów) z wysyłką na drugi dzień, więc ponawiam, po co kupować w chinach.
Gdzie? I nie pisz, że łatwo znaleźć. Daj linki albo chociaż nazwy sklepów.
czilałt...


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#23

Post napisał: ezbig » 10 wrz 2017, 11:25

piotr56 pisze:Kolega nie raczy czytać o czym się pisze i strzela ceny z głowy.
Pisałem wyraźnie że za 35zł jest:
- Arduino UNO
- cztery drivery A4988 z radiatorami
- Arduino Shield
Pytam gdzie w Polsce można to kupić za 15 zł ?
Nie jestem w stanie tego teraz zweryfikować, bo coś ucięło mi przy cytowaniu w tamtej wypowiedzi, a jestem pewien, że było tam wczoraj samo Arduino UNO (a teraz widzę, że doszło jeszcze kilka rzeczy). Jeśli tak faktycznie napisałeś wczoraj i nie edytowałeś tego, to zwracam honor. Miałem na myśli samo Arduino UNO obecnie za 25zł, a ja kupowałem w promocji po 15 zł.
upanie pisze:Gdzie? I nie pisz, że łatwo znaleźć. Daj linki albo chociaż nazwy sklepów.
Podawałem już link do sklepu www.abc-rc.pl, tam jest Arduino UNO po 25,90 zł (i reszta komponentów z zestawu ARDUINO CNC Kit, bez silników za 120zł). Ja kupowałem w promocji 2 szt. Arduino UNO po 15 zł. Musiałbym przejrzeć faktury u księgowej, bo w historii zamówień nie mogę znaleźć tego zamówienia (może brałem bez logowania), a wtedy kupowałem w www.abc-rc.pl, www.elty.pl, www.store.propox.com i na allegro.


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

#24

Post napisał: upanie » 10 wrz 2017, 11:44

No ale to samo arduino a gdzie reszta?
Post piotr56 nie był edytowany więc było tak od początku.
Rozmowa jest cały czas o kicie a nawet już o całej maszynie więc nie rzucaj cen za jeden element.
Prawda jest taka, że w Polsce nie kupisz tego taniej bo to co jest w Polsce jest sprowadzone Chin.
Może okazać się, ze kupisz taniej ale jak kupisz to na działalność to wtedy cena wychodzi ok. 66%
Bardzo często wtedy jest taniej kupić u nas w kraju, ale nie zawsze.
czilałt...


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#25

Post napisał: ezbig » 10 wrz 2017, 12:23

upanie pisze:No ale to samo arduino a gdzie reszta?
Weź przeczytaj chyba mój drugi post i tam piszę, że CNC ARDUINO Kit mogę w Polsce teraz złożyć za te 49$ o których jest mowa na początku. Gdzie tu mechanika? W sklepie, który podałem masz te części. Silnik są droższe, ale takie małe można na allegro po 15-20 zł/szt. kupić.
upanie pisze: Post piotr56 nie był edytowany więc było tak od początku.
Może i masz rację. Nie sprawdzę tego bo źle zacytowałem i może tu jest mój błąd.

upanie pisze: Rozmowa jest cały czas o kicie a nawet już o całej maszynie więc nie rzucaj cen za jeden element.
Prawda jest taka, że w Polsce nie kupisz tego taniej bo to co jest w Polsce jest sprowadzone Chin.
Może okazać się, ze kupisz taniej ale jak kupisz to na działalność to wtedy cena wychodzi ok. 66%
Bardzo często wtedy jest taniej kupić u nas w kraju, ale nie zawsze.
Ja też pisałem o kicie z Arduino za 49$, a kol. piotr56 polecił całą maszynę, to było 2 posty nad moim. W sumie dywagacje czy w Polsce taniej są bez sensu skoro kolega autor tematu nie mieszka w Polsce (tego nie wiedziałem jak pisałem swój post).


Autor tematu
rc666
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1231
Rejestracja: 27 cze 2011, 14:48
Lokalizacja: Paryż

#26

Post napisał: rc666 » 11 wrz 2017, 16:15

Panowie spokojnie, powróćmy do tematu.
Jeżeli chodzi o ceny to takie u mnie są.Może gdzieś mógłbym znaleźć taniej. Ale nawet gdyby, to różnica będzie kilka dolarów, czy warto tracić czas ( chyba że ktoś ma go w nadmiarze )?

Chodziło mi o konkretny zestaw i opinie na ten temat.

1. Czy trudno podłączyć ten zestaw i uruchomić go? Jak oceniacie skalę trudności 1-5.
2. Jako panel sterowania będę używał jakiś stary laptop, co z programem, jaki i jak to zagadnienie wygląda?
3. Mechanika. Kupować gotowy zestaw czy projektować? ( cena nie jest ważnym czynnikiem ale będzie brana pod uwagę)

Będę miał jeszcze kilka pytań ale to później.
Dzięki za wskazówki.
Nie ma głupich pytań, są tylko głupcy którzy ich nie zadają...


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4119
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

#27

Post napisał: Steryd » 11 wrz 2017, 17:18

Ad.1. Trudność na poziomie 1 w porywach 1,5
Ad. 2. Jest tego trochę, zależy co Ci się podoba i jaki masz system na lapku. Ja wpadłem na grbl panel i jakoś tam działa i jest prosty jak się da i coś tam się jeszcze rozwija.
Ad.3.to raczej pytanie do Ciebie.
Można?
Morzna!!!


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#28

Post napisał: ezbig » 11 wrz 2017, 17:20

rc666 pisze:Chodziło mi o konkretny zestaw i opinie na ten temat.
piotr56 czyli jednak, miałem rację :wink:
rc666 pisze:1. Czy trudno podłączyć ten zestaw i uruchomić go? Jak oceniacie skalę trudności 1-5.
Według mnie to 1.
rc666 pisze:2. Jako panel sterowania będę używał jakiś stary laptop, co z programem, jaki i jak to zagadnienie wygląda?
Zapomnij. Działać będzie, ale jak zarzucisz jakiś dłuższy program, to go zamulisz. Dłuższy, czyli te kilka tys linii i więcej. Nie ważne, czy użyjesz GRBL czy np. ESTLcam. Chyba, że masz zamiar wycinać proste figury geometryczne.
rc666 pisze:3. Mechanika. Kupować gotowy zestaw czy projektować? ( cena nie jest ważnym czynnikiem ale będzie brana pod uwagę)
Musisz zadać sobie podstawowe pytanie, po co Ci ta maszyna? Postawić wymagania i wtedy można coś doradzić. Czy chcesz coś konkretnego zrobić za pomocą tej maszyny, czy chcesz się pobawić w jej budowanie?


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

#29

Post napisał: upanie » 13 wrz 2017, 06:52

2. Jako panel sterowania będę używał jakiś stary laptop, co z programem, jaki i jak to zagadnienie wygląda?

Zapomnij. Działać będzie, ale jak zarzucisz jakiś dłuższy program, to go zamulisz. Dłuższy, czyli te kilka tys linii i więcej. Nie ważne, czy użyjesz GRBL czy np. ESTLcam. Chyba, że masz zamiar wycinać proste figury geometryczne.
Nie rozumiem. Zmuli laptop? Przecież laptop wysyła tylko linijki dżikołda po serialu do arduino. Ciężko mi sobie wyobrazić żeby laptop zmulił z tego powodu ale przyznam, że nic długiego nie wysyłałem to na razie kłócił się nie będę bo każdy program można spier...
Może trzeba spróbować innej wysyłarki, jest ich kilka.
czilałt...


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#30

Post napisał: ezbig » 13 wrz 2017, 13:20

upanie pisze:Nie rozumiem. Zmuli laptop? Przecież laptop wysyła tylko linijki dżikołda po serialu do arduino. Ciężko mi sobie wyobrazić żeby laptop zmulił z tego powodu ale przyznam, że nic długiego nie wysyłałem to na razie kłócił się nie będę bo każdy program można spier...
Może trzeba spróbować innej wysyłarki, jest ich kilka.
Samo wysyłanie działa, ale jak wczytasz gkod na kilka tysięcy linii to w ESTLcam można już wcisnąć tylko start i lepiej nic więcej nie robić. W GRBL-ach jest jeszcze gorzej, sprawdzałem kilka wysyłarek i odpuściłem, bo ESTLcam był o klasę lepiej dopracowany, ale jak się później okazało, też nie nie radził sobie z dużymi plikami. Ja tylko piszę o swoich odczuciach pracy z tymi programami. Miałem naprawdę szczere chęci przejść na usb i z tego co widzę, tylko komercyjne rozwiązania działają jak powinny. Może się coś teraz zmieniło, bo moja wiedza jest sprzed kilku miesięcy, ale nie mam do tego cierpliwości. Widziałem kiedyś projekt rosjanina - grbl na stm32, ale całość autonomiczna. Frezowanie z karty sd. To wyglądało całkiem fajnie na youtube, ale ESTLcam też wyglądał za***iście na youtube, a rzeczywistość okazała się inna. Drukarki 3d też super drukują z GRBL-a. Może jakbym nigdy nie pracował na Mach-u czy teraz linuxCNC to bym nie marudził. Do dobrego człowiek się szybko przyzwyczaja. A propos dużych plików to i w LinuxCNC trzeba chwilę poczekać na załadowanie np. płaskorzeźby gdzie jest kilkadziesiąt tys. linii.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”