sawko78 pisze:Przecięta ścieżka na rezystorze jest ok 4,7 K ,a układzie schmita 20 ohm później jest znowu opornik. Przejscie między nogą schmita i opornikiem jest, ale tam już mierząc nie ma takiej wartości ?! następnie jest PC817 też nie ma takiej wartości.
Dziwne rzeczy opowiadasz. Powiedziałeś że masz schemat swojego sterownika. Możesz dać link do niego lub zamieścić go tutaj? Skupmy się na tym że po rozcięciu ścieżki między rezystorem a wejściem kostki (z sześcioma układami Schmitta) stwierdziłeś że rezystor jest dobry. Zatem uszkodzony jest "żuczek". Nie ma sensu porównywanie rezystancji na wejściu i wyjściu tej kostki bo między wejściem i wyjściem nie ma prostego połączenia (drutem) tylko w strukturze krzemu jest utworzony złożony układ elektroniczny zbliżony do

Są tam więc tranzystory i wiele rezystorów. Mierząc rezystancję między wejściem do sprawnego układu a + też powinny być inne wartości kiedy zamienisz miejscami końcówki omomierza- taka jest uroda badania półprzewodników. To co dzieje się na wyjściu tej kostki to odrębna sprawa. Układ Schmitta zawarty w scalonym układzie 74HC14D po pierwsze formuje go czyli odtwarza poprawny przebieg prostokątny a dodatkowo neguje ten sygnał czyli jeżeli na wejściu był stan "1" to na wyjściu pojawi się stan "0" i odwrotnie. To będziesz mógł stwierdzić woltomierzem po wymianie kostki (albo dodaniu "protezy, o czym pisałem wcześniej albo zastąpieniu tego jednego układu w kostce , nieużywanym dotąd układem w tej lub innej kostce na płycie sterownika, o ile taki wolny układ gdzieś tam jest ukryty) lub już teraz w pracujących poprawnie osiach.