Frezarka cnc z profili alu. etap 1. kompletowanie częsci

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Autor tematu
Witalis
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 33
Posty: 59
Rejestracja: 21 mar 2013, 19:50
Lokalizacja: NL-LIMB

#31

Post napisał: Witalis » 18 paź 2013, 21:31

w sumie to już co do części to większość wiem. czas założyć nowy temat. ciekawszy temat. jak to wszystko poskładać i ustawić. w którym opisze swoje spostrzeżenia podczas montażu techniki, a także problemy i niewiadome.



Tagi:

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#32

Post napisał: Zienek » 18 paź 2013, 21:49

Żeby nie mnożyć tematów - to kontynuuj tutaj.
Można co najwyżej 251mz poprosić o zmianę tematu, jeśli Ci to odpowiada.

Pozdrawiam,
Zienek

Awatar użytkownika

Autor tematu
Witalis
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 33
Posty: 59
Rejestracja: 21 mar 2013, 19:50
Lokalizacja: NL-LIMB

#33

Post napisał: Witalis » 06 lis 2013, 20:17

Witam wszystkich śledzących mój projekt. zamieszczam kilka zdjęć i filmik z postępu pracy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

zamieszczam też filmik na którym można zobaczyć pierwsze uruchomienie osi X. znajduje się tak też kilka pytań. jak by ktoś miał jakieś rady np. jak taką maszynę się ustawia profesjonalnie. czy metoda którą opowiedziałem jest też w porządku czy też nie, to śmiało piszcie. jest to moja pierwsza maszyna i moja wiedza na temat maszyn jest jak ser szwajcarski czyli ogólnie jakieś pojęcie mam ale są dziury. :)
[youtube][/youtube]


czy jeśli wymierzyłem środek freza równo pomiędzy dwoma wózkami bramy. to opory na te łożyska będą dostawały równe obciążenie co zapobiegnie szybszego zużywania sie jednego z wózków i dodatkowo będzie to bardziej solidne. dobrze rozumuje czy to nie ma znaczenia?

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#34

Post napisał: bartuss1 » 06 lis 2013, 20:34

naśladujesz amerykanów ? oni zawsze duzo mówią zanim cos pokazą.
filmik nudny bo golych bab nie ma :P jakas tam frezarka bzycząca
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

Autor tematu
Witalis
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 33
Posty: 59
Rejestracja: 21 mar 2013, 19:50
Lokalizacja: NL-LIMB

#35

Post napisał: Witalis » 06 lis 2013, 21:11

ok dla kolegi nudny mój filmik a dla mnie kolegi odpowiedź. jak ktoś ma coś do powiedzenia sensownego to niech ratuje honor forum.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 16275
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#36

Post napisał: kamar » 06 lis 2013, 21:15

Sensownie to można tylko stwierdzić że szkoda niezłych klamotów do tej ramy.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Witalis
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 33
Posty: 59
Rejestracja: 21 mar 2013, 19:50
Lokalizacja: NL-LIMB

#37

Post napisał: Witalis » 06 lis 2013, 21:22

Tak myślisz? Też mam takie odczucie. bo osprzęt zamawiam raczej konkretny wszystkie osie hiwin i śruby kulowe. Brama raczej też porządna. a ta rama to raczej stare ambicje i nagromadzone klocki przeznaczeniem na ta maszynę i w sumie to od nich się wszystko zaczęło taki sentyment dlatego je upchałem na upartego. A co do przesuwu i ustawienia ma ktoś jakieś triki czy w dobrą stronę idę?

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#38

Post napisał: Alvar4 » 06 lis 2013, 21:31

Maszynka ładna, czysta i fajnie wygląda. Pewnie jak przymocujesz resztę szpeju do osi X i Y to nabierze sztywności bo teraz to wygląda jeszcze bardzo delikatnie. Trzymaj tak dalej i się nie zrażaj.
Kolega Bartuss się ostatnio wyżywa na wszystkich w około więc się nie przejmuj. Kiedyś był mistrzem budowania CNC i gwiazda tego forum i miał rzeszę fanów ale po dawnej sławie został już chyba tylko cień.... :razz:

Co do frezu równo miedzy wózkami to ma znaczenie jak budujesz maszynę do zastosowań przemysłowych a przy hobbystycznej na pewno nie zaszkodzi. Frez między wózkami będzie dawał równe obciążenia na nie przy frezowaniu. Choć tak naprawdę zawsze tylne wózki są bardziej obciążone przesunięta do tyłu masą bramy z zetką. Nie masz się co przejmować. Szyny i wózki maja nośność kilku ton i przy takiej maszynie to nie maja za bardzo obciążeń. Kwestia tylko aby były zachowane równoległości prowadnic tak aby wszystko płynnie się przesuwało i nie było wyczuwalnych miejscowych oporów przesuwu.
Obrazek

Awatar użytkownika

noel20
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1395
Rejestracja: 02 lip 2010, 07:15
Lokalizacja: Białystok

#39

Post napisał: noel20 » 06 lis 2013, 21:32

Witalis pisze:czy jeśli wymierzyłem środek freza równo pomiędzy dwoma wózkami bramy. to opory na te łożyska będą dostawały równe obciążenie co zapobiegnie szybszego zużywania sie jednego z wózków i dodatkowo będzie to bardziej solidne. dobrze rozumuje czy to nie ma znaczenia?
W teorii teraz wózki są równo obciążone, ale dla tych Hiwin myślę, że to nie ma znaczenia.

Ramę chyba będzie łatwo wygiąć w śmigło. Przy każdym przestawianiu pozycjonuj, bo na krzywym jak będzie stała to z czasem się wykrzywi.

Co do zakresu pracy się nie wypowiem, bo nie znam, tego programu, ale czemu takie przyśpieszenia i prędkości niskie? Daj czadu ;)


mlekocccp
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2012, 22:00
Lokalizacja: Walim

#40

Post napisał: mlekocccp » 06 lis 2013, 21:32

kamar pisze:Sensownie to można tylko stwierdzić że szkoda niezłych klamotów do tej ramy.
Śmiem twierdzić, że koledze chodziło nie tylko o podstawę, ale i też bramę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”