Zakup Waterjeta - aktualna sytuacja na rynku?

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych

dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#21

Post napisał: dance1 » 02 lut 2013, 19:28

No qrcze pytanie zadałem do Kimli, nie potrzebne mi są odpowiedzi o pogrzebanych psach, czy tam też że kimla dalej swoje, jestem na tym forum kilka lat i mam swoje zdanie i za posty tego typu naprawdę dziękuję. Masz coś sensownego do napisania chętnie przeczytam, szczekania i skomlenia na forum i tak za dużo, także po co marnować czas moderatorów i nasz?
Pozdrawiam.



Tagi:


piterrr20
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 44
Rejestracja: 29 sty 2011, 14:47
Lokalizacja: ja to znam?

#22

Post napisał: piterrr20 » 02 lut 2013, 21:31

Przepraszam, że ja odpowiedziałem na twoje pytanie. Już więcej nie zabiorę głosu w tym temacie. Skoro jej nie rozumiesz to proszę poczekaj na jakże merytoryczną wypowiedź kimli.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#23

Post napisał: dance1 » 02 lut 2013, 21:59

Nie przepraszaj i nic się nie gniewaj kolego. Zrozumiałem b.dobrze Twoją odpowiedź tylko odpowiedzi od Kimli oczekuje.
Pozdrawiam i imprezy czas. :twisted:


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 9

#24

Post napisał: www.kimla.pl_ » 02 lut 2013, 22:14

Szanowni Państwo,

W waterjetach Kimla jest jedna głowica do cięcia pięcioosiowego i do korygowania pochylenia.
Jest to praktyczniejsze i tańsze rozwiązanie niż kupowanie dwóch głowic, jednej do prostowania ścianek, a innej np. do fazowania pod spoiny.

Oczywiście firma Kimla może zaproponować głowicę pięcioosiową bez swiveli i z ograniczonym pochylaniem do kilku stopni ale cena nie będzie dużo niższa więc to po prostu nie ma sensu.

Powstanie tej głowicy miało właśnie na celu zastąpienie 2 głowic jedną do obu zastosowań.


Irek R.
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 35
Rejestracja: 15 lut 2012, 11:01
Lokalizacja: Polska

#25

Post napisał: Irek R. » 16 kwie 2013, 13:56

www.kimla.pl_ pisze:W waterjetach Kimla jest jedna głowica do cięcia pięcioosiowego i do korygowania pochylenia.
Jest to praktyczniejsze i tańsze rozwiązanie niż kupowanie dwóch głowic, jednej do prostowania ścianek, a innej np. do fazowania pod spoiny.
Czy kolega dysponuje filmem, na którym głowica jest używana do korygowania stożka? Do jakich grubości ta głowica efektywnie koryguje stożek i z jaką dokładnością?


irek50
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 72
Rejestracja: 04 lut 2009, 12:25
Lokalizacja: brześć kuj

zakup waterjeta

#26

Post napisał: irek50 » 17 kwie 2013, 08:44

witam kolegę
faktycznie na tym forum przeważnie wypowiadają się producenci i dilerzy chandlujący waterjetami i każdy chwali swoje bo ma z tego zysk nikt ci nie powie o wadach tylko same zalety najlepiej poszukać firm gdzie takie maszyny działają podjechać pogadać z operatorem będziesz wiedział wszystko znajdź kimlę .flow ,techjet zrób objazdówkę będziesz miał porównanie
ja użytkuję dardi od 3lat znam 9 ciu użytkowników ja na maszynę nie nażekam jestem zadowolony
w razie pytań zapraszam do firmy odpowiem na pytania a także operator do dyspozycji
irek 50


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 9

#27

Post napisał: www.kimla.pl_ » 17 kwie 2013, 10:30

Akurat przy korygowaniu stożka głowica porusza się bardzo niewiele więc nie jest to zbyt efektowne. Ale oczywiście możemy to zademonstrować.

Natomiast widzę pewne niezrozumienie ponieważ problem pochylenia ścianki występuje przede wszystkim przy cienkich materiałach. Im materiał jest grubszy tym ten problem staje się niezauważalny.

Wiele osób myśli, że stożek ma kształt litery "A", a w rzeczywistości ma kształt litery "V".
u góry średnica strumienia ma ok 1mm a na dole ok 0.7mm więc czym grubszy materiał tym kąt pochylenia jest mniejszy.

Awatar użytkownika

kali77
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 121
Rejestracja: 29 sty 2009, 14:44
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#28

Post napisał: kali77 » 18 kwie 2013, 00:07

Przy grubych materiałach krawędź na dole jest poszarpana. Raczej ciężko tu mówić w ogóle o stożku. Tak naprawdę kompensacja stożka nie jest zbyt często w praktyce wykorzystywana w produkcji. To raczej chwyt marketingowy handlowców dilerów, aby więcej sprzedać...


sinowaterjet
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2013, 04:22
Lokalizacja: Jinan,China
Kontakt:

How to choose a reliable water jet cutting machine

#29

Post napisał: sinowaterjet » 22 maja 2013, 05:15

For water jet cutting machine and water jet cleaning machine,there are so many friends said:our is the best.How to distinguish them.Check the follows:

1,Water jet pump power,it is related to the cutting ability.
2,Control system,determine the working accuracy stable running.
3,Servo drive motor,drive guide rail and rack pinion.water jet cutting machine,water jet cleaning machine,cnc waterjet cutter
Manufacturer of water jet cutting machine Jack Song Email:[email protected] Skype:sinowaterjet MSN:[email protected] Web:http://www.sinowaterjet.com


chrisz1796
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 204
Rejestracja: 15 lis 2007, 21:38
Lokalizacja: Bromberg

#30

Post napisał: chrisz1796 » 29 cze 2013, 23:38

Witam,
taki mały off top.

Kolego dance1, jak ci się sprawuje flow, jak go oceniasz?

pozdro4all

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”