Zakup Waterjeta - aktualna sytuacja na rynku?

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych

www.kimla.pl_
Posty w temacie: 9

#11

Post napisał: www.kimla.pl_ » 30 sty 2013, 14:21

Nie jest to nic dziwnego.
strumień wody podczas normalnego cięcia pozostawia pochylenie ścianek w kształcie litery V.
Zmniejszając prędkość posuwu ścianki się prostują aż wreszcie osiągną całkowitą pionowość.
Dalsze zmniejszanie prędkości posuwu powoduje odwrócenie pochylenia w kształcie litery A.

Widać zatem, że nie ma problemu aby na jakiejkolwiek maszynie osiągnąć zerowe pochylenie.
Jest jednak problem polegający na tym, że prędkość zerowego pochylenia jest na tyle niska, że najczęściej nie ma ekonomicznego uzasadnienia aby tak robić.

Oczywiście można zrobić to za pomocą głowicy pochylanej automatycznie ale to są dodatkowe koszty.

Podsumowując, na każdej maszynie da się zrobić to czym Szanowny Kolega tak się fascynuje.



Tagi:


wawer
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 347
Rejestracja: 30 kwie 2007, 14:29
Lokalizacja: Wawa

#12

Post napisał: wawer » 30 sty 2013, 20:37

Nie chcę się tu wymądrzać ponieważ nie mam aż tak dużego doświadczenia w tych maszynach
ale wiem bo widziałem jak to pracuje że system itc polega na tym ( przynajmniej w tej maszynie) że dysza podczas cięcia delikatnie pochyla się korygując efekt tej litery V bez ingerowania w prędkość posuwu

proszę zerknąć na filmik jest pokazane jak działa itc



A tak na marginesie wcale się tym systemem nie fascynuje
opisałem go ponieważ nie słyszałem żeby coś podobnego było w innych maszynach.
Być może są inne rozwiązania.
Nie znam też Pańskich maszyn i nie wiem jak u Pana jest to rozwiązane.

pozdrawiam
Jeżeli uważasz że pomogłem kliknij :)

Pomagam w frezarkach HAAS
Tokarkach HAAS
Drutówkach MITSUBISHI
DRUTÓWKACH ACCUTEX
Świadczę usługi Obróbka skrawaniem, frezowanie, toczenie cięcie WEDM


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 9

#13

Post napisał: www.kimla.pl_ » 31 sty 2013, 01:05

W maszynach Kimla jedna głowica służy do kompensowania pochylenia jak i do cięcia pod kątem.
W pokazanej na filmie maszynie głowica pochyla się o pojedyńcze stopnie więc jej funkcjonalność jest ograniczona.

W waterjetach Kimla działa to tak:

http://www.kimla.pl/mov-91-Waterjet-5-osi/1

http://www.kimla.pl/mov-93-Waterjet-5-o ... -turbiny/1


Irek R.
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 35
Rejestracja: 15 lut 2012, 11:01
Lokalizacja: Polska

Re: Waterjet

#14

Post napisał: Irek R. » 31 sty 2013, 10:18

wawer pisze:opisałem go ponieważ nie słyszałem żeby coś podobnego było w innych maszynach.
większość producentów WJ produkuje głowice aktywne niwelujące stożek- to nie jest nowość.
wawer pisze: dodatkowo posiada system ITC który pozwala dzięki modyfikacji kilku parametrów skorygowanie błędu stożka powstałego podczas cięcia.
Można w ten sposób wyciąć np plaster miodu o w np aluminium 40mm o grubości ścianki 1mm i zachowac taką grubość na dole i na górze detalu z dokładnością do ok 0,01 może 0.015.
W większości maszyn nie trzeba nic modyfikować, wystarczy tylko zaznaczyć odpowiednią zakładkę w oprogramowaniu.
Czy może kolega napisać jakie parametry trzeba modyfikować i ile czasu zajmuje taka modyfikacja?


piterrr20
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 44
Rejestracja: 29 sty 2011, 14:47
Lokalizacja: ja to znam?

#15

Post napisał: piterrr20 » 31 sty 2013, 13:22

www.kimla.pl_ pisze:W maszynach Kimla jedna głowica służy do kompensowania pochylenia jak i do cięcia pod kątem.
W pokazanej na filmie maszynie głowica pochyla się o pojedyńcze stopnie więc jej funkcjonalność jest ograniczona.

W waterjetach Kimla działa to tak:

http://www.kimla.pl/mov-91-Waterjet-5-osi/1

http://www.kimla.pl/mov-93-Waterjet-5-o ... -turbiny/1


Eh Kimla znowu swoje :cry:


wawer
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 347
Rejestracja: 30 kwie 2007, 14:29
Lokalizacja: Wawa

#16

Post napisał: wawer » 31 sty 2013, 18:29

Czy może kolega napisać jakie parametry trzeba modyfikować i ile czasu zajmuje taka modyfikacja?
korygowanie polega na zmianie dwóch zmiennych w programie
zajmuje to dosłownie chwile o ile operator wie jak zmienić te parametry
Jeżeli uważasz że pomogłem kliknij :)

Pomagam w frezarkach HAAS
Tokarkach HAAS
Drutówkach MITSUBISHI
DRUTÓWKACH ACCUTEX
Świadczę usługi Obróbka skrawaniem, frezowanie, toczenie cięcie WEDM


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 3099
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#17

Post napisał: dance1 » 31 sty 2013, 21:32

a P. Kimla ma może jakiś filmik jak to w jego maszynach w praktyce wygląda? Nie chodzi mi o wycinanie turbinek, gwiazdek itp tylko o korekcje na promieniach itd. Wczytuję rysunek, oprogramowanie dobiera automatycznie pochylenie głowicy, oczywiście zależnie od materiału, grubości, czy sam muszę określić o ile stopni czy też części mm?
Czy ma Pan w ofercie maszynę która tylko z kompensacji korzysta czy trzeba maszynę 5 osiową zakupić? Ważne bo nie każdemu 5osi potrzebne a niwelowanie efektu leja to szybsza praca, niższe koszty itd.


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 9

#18

Post napisał: www.kimla.pl_ » 31 sty 2013, 22:07

Nie mam takiego filmiku pod ręką, jak będzie chwila to przygotuję taki film.
Natomiast działa to dokładnie tak samo jak tu:

http://www.kimla.pl/mov-91-Waterjet-5-osi/1

ale z mniejszymi pochyleniami i ruch głowicy jest ledwo widoczny, w zależności od grubości są to wartości od 0.2 do 2 stopni. Wartości pochylenia zapisane są w tabelach technologicznych, operator wybiera grubość i rodzaj materiału i włącza korekcję lub nie. Oczywiście ma możliwość wprowadzania wartości korekcyjnych.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 3099
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#19

Post napisał: dance1 » 02 lut 2013, 16:21

Napisałem że nie chcę oglądać turbinek, gwiazdek a znowu link wklejony :roll:
Na 2 pytanie odpowiedzi nie dostałem, czyli mam rozumieć jak chcę korekcję to tylko Kimla 5osiowego w-jeta ma do zaproponowania?


piterrr20
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 44
Rejestracja: 29 sty 2011, 14:47
Lokalizacja: ja to znam?

#20

Post napisał: piterrr20 » 02 lut 2013, 16:37

dance1 pisze:Napisałem że nie chcę oglądać turbinek, gwiazdek a znowu link wklejony :roll:
Na 2 pytanie odpowiedzi nie dostałem, czyli mam rozumieć jak chcę korekcję to tylko Kimla 5osiowego w-jeta ma do zaproponowania?

I tu jest pies pogrzebany.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”