Sterownik silnika krokowego Step/Dir

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
zdrzala
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Skwierzyna

Sterownik silnika krokowego Step/Dir

#1

Post napisał: zdrzala » 06 lip 2012, 23:26

Witam. Potrzebuję sterowniki do 2 silników krokowych (bipolarne z drukarek) z opcją step i dir. Sygnały kierunku i kroku będą pochodzić z PLC. Chciał bym coś takiego zbudować jak najniższym nakładem $. Proszę o materiały według których mógł bym coś zmontować.



Tagi:

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#2

Post napisał: Zienek » 07 lip 2012, 12:13

Ja jak wyciągałem silniczki z drukarek, to od razu szukałem na płytce drukarkowej do niej ukłądu sterującego i wszystkich rezystorków, które w bezpośrednim otoczeniu. Do tego ściągasz datasheet od drivera i patrzysz, które są potrzebne do działania i do czego służą.

Inna droga, to zakup płytek do driverów dostępnych na akcesoria.cnc.info.pl i dokupienie do nich elementów elektronicznych.


Autor tematu
zdrzala
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Skwierzyna

#3

Post napisał: zdrzala » 07 lip 2012, 17:57

Zienek pisze:Ja jak wyciągałem silniczki z drukarek, to od razu szukałem na płytce drukarkowej do niej ukłądu sterującego i wszystkich rezystorków, które w bezpośrednim otoczeniu. Do tego ściągasz datasheet od drivera i patrzysz, które są potrzebne do działania i do czego służą.
Tak, brałem taka możliwość pod uwagę ale układy jakimi w tej chwili dysponuję(LB1946) sterowane są przez port szeregowy. Zdaje się że nie ma tam możliwości sterowania sygnałami step/dir.

A takie pytanie, czy w kopiarkach, drukarkach itd. występują sterowniki/układy, które wykorzystują sygnały step/dir ?


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7609
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#4

Post napisał: pukury » 07 lip 2012, 18:47

witam.
chyba najtańsza i jednocześnie jako tako funkcjonalna wersja to L297i L298 - do bipolarnych .
do unipolarnych to L297 i 4 tranzystory .
są i różne inne " wydumki " - ale jak to ma działać z PLC to chyba parę pln trzeba wydąć - żeby pasowało do siebie .
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares


pltmaxnc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1345
Rejestracja: 13 sie 2004, 13:58
Lokalizacja: warszawa

#5

Post napisał: pltmaxnc » 08 lip 2012, 10:53

Tutaj są driverki bipolarne na A4988 , maja sterownie step&dir , prąd do 2A , mikrokrok do 1/16 , zasilanie do 35V
http://allegro.pl/reprap-sanguinololu-1 ... 24669.html

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”