Pogadajmy o cenach ogrzewania pellet/gaz.

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 118
Posty: 1950
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Pogadajmy o cenach ogrzewania pellet/gaz.

#1261

Post napisał: szopenn » 28 maja 2022, 15:32

WZÓR pisze:Jaką drogą ? ..... , zwykłą źródlaną.


nie wiem jaką ty masz wodę u siebie ale wiadomo był okres że te 5tki były tanie to się brało, kamień w czajniku też się odkładał więc skończyłem przepłacanie.




ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 2126
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pogadajmy o cenach ogrzewania pellet/gaz.

#1262

Post napisał: ARGUS » 28 maja 2022, 17:03

RomanJ4 pisze:I tak mimo drożejącego prądu PC jest najtańszym w eksploatacji ogrzewaniem,

Tak jeśli nie masz gazu na posesji i nie bierzesz pod uwagę kosztów inwestycji oraz żywotności urządzenia.

Z zaciekawieniem czytam o czym piszecie i widzę ja gupi założyłem kocioł gazowy a mogłem grzałki elektryczne .:-)


cawboy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 452
Rejestracja: 13 mar 2021, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pogadajmy o cenach ogrzewania pellet/gaz.

#1263

Post napisał: cawboy » 28 maja 2022, 17:52

no jak pc na wypasie z dobrą grafą to i pokój ogrzeje :mrgreen:
Myśleliśmy nad pompą ciepła ale jakoś jeszcze nie przekonani, kuzynostwo założyło z 5-6 lat temu, na początku były ochy i achy a z czasem już rachunki nie tak kolorowe, zakup, serwis, jakiś kontroler padł (po 3 latach) i koszty rosną. Kuzyn mówi że by 2 raz nie założył, po czasie, podsumowaniu rachunków różnic nie ma a na koniec wyjdzie na -. Jego słowa, nie mam, nie oceniam, pewnie teraz po tych kilku latach to i technologia się zmieniła, wydajność może lepsza, ale póki mam ponad 20 ton groszku u rodziców w gospodarczym do tematu nie wracam.
Krak.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 83
Posty: 7991
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Pogadajmy o cenach ogrzewania pellet/gaz.

#1264

Post napisał: WZÓR » 28 maja 2022, 19:42

cawboy pisze:
28 maja 2022, 17:52
....
Myśleliśmy nad pompą ciepła ale jakoś jeszcze nie przekonani, kuzynostwo założyło z 5-6 lat temu, na początku były ochy i achy a z czasem już rachunki nie tak kolorowe, zakup, serwis, jakiś kontroler padł (po 3 latach) i koszty rosną. Kuzyn mówi że by 2 raz nie założył, po czasie, podsumowaniu rachunków różnic nie ma a na koniec wyjdzie na -. ....
Ciekawe rozważania ..... , nie ma co . :|
Pompa ciepła gruntowa , czy powietrzna ...... , o izolacji termicznej domu już nie spytam / wspomnę.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


cawboy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 452
Rejestracja: 13 mar 2021, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pogadajmy o cenach ogrzewania pellet/gaz.

#1265

Post napisał: cawboy » 28 maja 2022, 20:19

a czemu ciekawe rozważania? Pompa gruntowa, kuzyn stawiał dom 7 lat temu kasy nie szczędził z tego co wiem (stąd też inwestycja w pompę) ,o szczegóły mam dopytać?
Krak.


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 118
Posty: 1950
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Pogadajmy o cenach ogrzewania pellet/gaz.

#1266

Post napisał: szopenn » 28 maja 2022, 21:06

WZÓR pisze:Pompa ciepła gruntowa , czy powietrzna ...... , o izolacji termicznej domu już nie spytam / wspomnę.


przecież to robi każdy dzisiaj, nikt poniżej 15cm nie schodzi na elewacji, wybór styropianu do tego to już da nam jedynie odsetkowe różnice na opale na sezon a zależy też od rodzaju domu, jaka powierzchnia okien itp. Dopiero co każdy palił na zasypowcu, i różnice były największe z domu na dom ze względu na ocieplenie lub jego zupełny brak, a jeszcze czy były okna mieniane ze starych rupieci na nowsze pcv. . Kiedy te dwa stały się standardem, a ludzie też mieli różne podejścia dopiero jak się okazało, że rzeczywiście somsiad ma cieplej i taniej, to z moich zebranych doświadczeń od znajomych przepalali podobną ilość opału, pomijając zawsze te kilka różnic w metrach bądź nawet sposób palenia, niezależnie czy były te dwie szyby, czy już ktoś tam pokusił się na 3. Do czego dążę, zobaczymy czy rzeczywiście zapłacisz mniej niż średnia przeciętna bo cudów nie ma, chyba że pobudujesz chałupe tak, że będzie albo samowystarczalna, albo przepalisz 2 tony węgla na sezon to wtedy powiem no tak, każdy inny zj***ł chałupe. Tylko dla ciekawości jeszcze, kolega kupił klocka budowanego w systemie dwa suporki w środku wełna bo chyba tak się kiedyś robiło, audyt zrobił wyszło mu że rocznie może zaoszczędzi tam 1500 zł na opale przy obecnych cenach, do styro nawet nie opłaca mu się dokładać bo ceny tego są teraz astronomiczne i uważam, że ty też zyskasz ale szału to nie będzie.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 83
Posty: 7991
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Pogadajmy o cenach ogrzewania pellet/gaz.

#1267

Post napisał: WZÓR » 28 maja 2022, 23:45

cawboy pisze:
28 maja 2022, 17:52
..... Kuzyn mówi że by 2 raz nie założył, po czasie, podsumowaniu rachunków różnic nie ma a na koniec wyjdzie na -. .....
cawboy pisze:
28 maja 2022, 20:19
a czemu ciekawe rozważania? Pompa gruntowa, kuzyn stawiał dom 7 lat temu kasy nie szczędził z tego co wiem (stąd też inwestycja w pompę) ,o szczegóły mam dopytać?
To skąd te same minusy ?

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


grzes_rupinski1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 12
Posty: 566
Rejestracja: 23 gru 2009, 17:11
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Pogadajmy o cenach ogrzewania pellet/gaz.

#1268

Post napisał: grzes_rupinski1 » 29 maja 2022, 07:49

WZÓR pisze:
28 maja 2022, 23:45
[

To skąd te same minusy ?

Mariusz.
Zapewne cena zakupu i serwisu .
Poza tym jak groszek był po 500zł to cena ogrzewania była inna .
Wyrównanie ceny peletu groszku wyjdzie że prądem tanio grzać .
Tylko że ustawa o podwyżce cen prądu już w 2016r była uchwalona.
„Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.”
- Ernest Hemingway


amator7
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 63
Posty: 919
Rejestracja: 16 wrz 2016, 17:37
Lokalizacja: centrum obróbcze

Re: Pogadajmy o cenach ogrzewania pellet/gaz.

#1269

Post napisał: amator7 » 29 maja 2022, 09:22

senio pisze:Nie istotne jak długo. Przy cenie 3 koła którą gość wziął z kapelusza, na tą chwilę na to samo by wyszło grzałkami.

jest istotne jak długo zachowają się takie relacje cenowe.
bo jeśli teraz zainwestujesz tylko w grzałki a w trakcie sezonu grzewczego elektryczna elektryczność znacznie podrożeje a ty nie będziesz miał innego źródła ogrzewania to cały ten misterny plan w gruzach legnie.
przy obecnej dynamice zmian w kraju, może warto by wejść w jakiś układ z lokalnym punktem wymiany opon ;)
zawsze to, wieczorem było by czym lokal ogrzać :lol:
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić prawa do rozsądku.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 83
Posty: 7991
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Pogadajmy o cenach ogrzewania pellet/gaz.

#1270

Post napisał: WZÓR » 29 maja 2022, 09:54

grzes_rupinski1 pisze:
29 maja 2022, 07:49
WZÓR pisze:
28 maja 2022, 23:45
[

To skąd te same minusy ?

Mariusz.
Zapewne cena zakupu i serwisu .
Poza tym jak groszek był po 500zł to cena ogrzewania była inna .
Wyrównanie ceny peletu groszku wyjdzie że prądem tanio grzać .
Tylko że ustawa o podwyżce cen prądu już w 2016r była uchwalona.
Trudno mi ocenić , czy koszt zakupu i montażu pc jest złą inwestycją widząc jak szybuje cena ekogroszku i innych.
Przy projektowaniu kotłowni od podstaw lepiej wtopić kasę w urządzenie , niż w przyszłości puścić z dymem kupując opał do pieca.
..... Kuzyn mówi że by 2 raz nie założył, po czasie, podsumowaniu rachunków różnic nie ma a na koniec wyjdzie na -.
Kuzyn budował i zakładał pc w ,,normalnych" czasach , więc na czym stracił?


.... , sam stwierdziłeś , że prundem teraz grzać taniej .

Cawboy czuje się bezpiecznie , bo posiada źródełko u rodziców ..... , ciekawe co zrobi jak ono wyschnie. :)

O serwisie co nie co napisał Roman i jak widać nie był z nich zachwycony.

Jestem na etapie pierwszego rozruchu pompy (obecnie posadzkę wygrzewam przed położeniem kafelek).
Na pc zdecydowałem się na podstawie swoich obserwacji i rad sąsiada.
Kilka sezonów już zaliczył i jak widzę włosów z głowy sobie nie rwie z powodu kosztu zakupu i eksploatacji pc.
..... , całe szczęście - ja włosów na głowie sporo nie mam i byłby problem . :mrgreen:

Przyjdzie zima , to się zobaczy jak to z tą pc jest tak na prawdę.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”