Ploter do aluminium 700x550x280- odwrócony stolik - Realizacja

Realizacja budowy plotera CNC

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4

Re: Ploter do aluminium 700x550x280- odwrócony stolik - Realizacja

Post napisał: adam Fx » 12 sty 2019, 00:03

Zakłócenia mogą być emitowane zarówno jakby drogą radiową Czyli jeżeli coś jest blisko to po prostu będzie na nie narażone jak również też mogą iść po sieci
Owszem metalowa obudowa działa jako ekran
Ja brak uziemienia w garażu rozwiązałem przez bicie prętów dodatkowo wybrałem takie miejsca gdzie ścieka woda z dachu żeby tam zawsze było wilgotno
nie jest nie jest wcale powiedziane że musisz natknąć się na problem z zakłóceniami ale nie wiem czy widziałeś na przykład filmik gościa to przerabiał frezarkę manualną na CNC i w momencie gdy dotykał wrzecionem do konstrukcji to osie mu same jeździły

sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

MacGregor
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1

Post napisał: MacGregor » 07 lut 2019, 08:19

adam Fx pisze:
12 sty 2019, 00:03
Zakłócenia mogą być emitowane zarówno jakby drogą radiową Czyli jeżeli coś jest blisko to po prostu będzie na nie narażone jak również też mogą iść po sieci
Owszem metalowa obudowa działa jako ekran
Ja brak uziemienia w garażu rozwiązałem przez bicie prętów dodatkowo wybrałem takie miejsca gdzie ścieka woda z dachu żeby tam zawsze było wilgotno
nie jest nie jest wcale powiedziane że musisz natknąć się na problem z zakłóceniami ale nie wiem czy widziałeś na przykład filmik gościa to przerabiał frezarkę manualną na CNC i w momencie gdy dotykał wrzecionem do konstrukcji to osie mu same jeździły
Doświadczyłem omawianych zakłóceń podczas uruchamiania tokareczki TZO-1 ( tokarynka-tzo-1-t97208.html ), np. taki zasilacz od laptopa potrafił "siać" dziwne historie, program startował sam albo się "wykrzaczał" odłączamy zasilacz od laptopa i jest idealnie :) , stycznik od silnika i rozdzielacz pneumatyczny (cewki) to samo, różne nieprzewidywalne herezje. Na szczęście Kolega elektronik problemy załagodził używając optoizolacji i trasoptorów (chyba tak to się pisze).
POZDRAWIAM

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Kontakt:

Post napisał: bartuss1 » 07 lut 2019, 19:06

moze wystarczy falownik wyrzucić z szafy i dac tak zeby nie siał gdzies dalej, no ale optoziloacja na sterach to chyba oczywista oczywistosc w naszych czasach, to znaczy sie 15 lat temu tego za bardzo nie było, dzisiaj zakłocenia przede wszystkim idą od falownika, a jesli go nie ma to ze skoków napięc w sieci zasilającej.
soltysdesign.pl

Obrazek

Autor tematu
mr_egon
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5

Post napisał: mr_egon » 10 lut 2019, 22:12

dzięki Panowie za porady odnośnie zakłóceń, niedługo się okaże jak to wyjdzie gdy podłączę sterowanie i falownik. Skrzyneczka na ścianę już przyszła 600x400x200.
Natomiast walczyłem ostatnio z ograniczeniem wysuwu osi X, bo gdyby stół wyjechał z jednej pary wózków to katastrofa, więc stwierdziłem, że poza krańcówkami indykcyjnymi/programowymi zrobię też mechaniczne. Cztery zderzaki będą przykręcone do stołu i dawały impuls krańcówkom. Gdy krańcówka zawiedzie zderzak uderzy w gumowy odbojnik. Poniżej projekt i fotorelacja. Mam też pytanie. Czy jest sens zdublować krańcówki indukcyjne? (dwie na kierunek X+ oraz dwie na kierunek X-). Gdyby jedna zawiodła to druga zadziała. Krańcówki NC wiec podłączone szeregowo do jednego pinu
pozdro
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”