kamar pisze:Co gorsze, wcale nie jest wykluczone, a nawet wielce prawdopodobne że póżniejszą wersje bedę czasami używał
A łyżka na to: Niemożliwe!
Wiedziałem, że wcześniej czy później się złamiesz

Nie jesteś aż tak odporny na nowości, jak ci się wydaje... Gdybyś był, to byś do dziś kręcił korbkami.
Układ, znaczy kolejność zmiennych możesz sobie sam poustawiać wedle swojej fantazji, to raptem wymaga poprzenoszenia linijek ze zdefiniowanymi zmiennymi i renumeracji zmiennych typu #1 żeby szły po kolei od góry.
tuxcnc - dzięki. Kiedyś już sobie ustawiłem okienka po 20 w kolumnie, ale ostatnio nie mogłem tego zrobić, i myślałem, że coś zablokowali. A okazuje się, że jak jest stary EMC w usr, to NGCGUI z gita nie działa, tylko pracuje z tego starego w usr.
Niemniej - jak sobie zrobię procedurę na więcej pól, to użyję jej ja i może ty... Ale dobrze wiedzieć, że się da bez większego problemu
Dagome - to się da zrobić, choć nie tak, jak narysowałeś, bo by wyszły schodki. Tyle, że procedura wtedy się cholernie rozrasta, bo w tej chwili to są dwie niezalezne proste operacje, a w twojej wersji program musiałby sprawdzać, czy obie są zaprogramowane, i je sam łączyć w jedną. Być może w przyszłości i nad tym się pochylę.
A ogólnie to jest właśnie przykład na to, co wyszło w dyskusji z kamarem odnośnie planowania obróbki. Moja procedura robi fazkę na średnicy pozostającej po obróbce. A to jest fazka na krawędzi średnicy sprzed obróbki głównej. Dodanie jej do procedury to kolejne cztery pola na samą fazkę i jedno na nóż ją wykonujący. I teraz mam szkopuł - czy robić procedurę dla wszystkich ograniczoną do 30 zmiennych, czy dla siebie i paru nawiedzonych, którym zwiększenie jej możliwości o przynajmniej 50 % wyda się wartym podmiany tych dwóch plików z NGCGUI?
Tak to wygląda na tę chwilę:
Po zastanowieniu - procedura będzie raczej działać wszystkim, tylko ci, co sobie nie podmienią plików z NGCGUI nie będą widzieli, ani nie ustawią ostatnich dziesięciu parametrów. Chyba, że bez zmian NGCGUI nie zaakceptuje większej ilości wprowadzonych zmiennych. Ale to raczej nie powinno zaistnieć, bo defaultowe wartości powinny być pobrane bez liczenia, ile ich zapisano.
[ Dodano: 2012-11-26, 02:54 ]
Niestety, nie ma lekko, NGCGUI się buntuje
