Automatyczny nesting: CAGILA, TruTops, SigmaNEST, Bysoft


lewy10psdw
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 346
Rejestracja: 26 sie 2008, 13:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#151

Post napisał: lewy10psdw » 19 mar 2012, 21:57

Apropo tego Ipierce, czyli jednego wkłucia dla dwóch detali, pare lat temu zrobiłem taki test (maszyna 3030 4kW) blacha Hardox 20mm, jak dla mnie ma to sens, pojemnościowy czujnik wysokości nie wariował, jedyne co źle wyszło to to że wariowało piercline, a mianowicie drugie wkłucie trwało dłużej niż pierwsze, ale gdyby założyć że wypalam co drugi detal na arkuszu, wyłączam piercline i pale drugą połowę detali bez wkłucia na pewno można zyskać sporo czasu, którego zabrakło mi aby dociągnąć temat do końca:) Zakładając że palimy spory format np 4x2 blachy 20mm, mając na arkuszu 500 detali to łatwo wyliczyć że (500x2sek)/2 daje nam 8,33min oszczędności co przy stawce np 300zł/h daje około 40zł w kieszeni szefa na wasze premie;)



Tagi:

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 17
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#152

Post napisał: Bri » 20 mar 2012, 23:01

lewy10psdw pisze:daje około 40zł w kieszeni szefa na wasze premie;)
;)

Jasne da się, i nawet należy tak zrobić, po to jesteś (jestem) technologiem-programistą aby zrobić to tak dobrze jak się da biorąc pod uwagę swój czas i czas maszynowy.

Kolego Sigma-Nest w newsletterze z lutego widzę że długa droga (i spore kary za marnotrawstwo materiału) przed tym kto robi wam rozkroje, ale jeśli to tylko środek do przedstawienia automatycznego odcinania odpadu od ażuru to ok. Moduł nadzorowania magazynu blach widzę że spełnia swą funkcję.
Może zamiast "nowy arkusz" powinno być "Cały arkusz" lub "Pełny" (taki drobiazg).

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


Sigma-nest
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 30
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#153

Post napisał: Sigma-nest » 21 mar 2012, 08:30

:), chodziło bardziej o zasadę jak pracować w SigmaNest na arkuszach całych oraz odpadach użytkowych. Jak można je rozliczać, monitorować, jak system może dobierać takie arkusze do poszczególnych zadań.

Te rozkłady nie były robione pod konkretną maszynę, gdyż z takiej bazy można korzystać mają różne maszyny typu: plazma, gaz, laser, waterjet. Wybierając konkretną maszynę program podczyta ustawienia do technologii a wraz z tym odpowiednie dystanse między elementami w zależności do gatunku i grubości.

W kwietniu kolejny artykuł będzie o kosztorysowaniu prac tzn.: jak system tworzy koszt wykonania detali przy uwzględnieniu jego masy oraz czasu palenia, ilości przebić, wielkości powstałego ażuru, czasu pracy maszyny.

Sigma-nest
Pracuj mądrzej zamiast mocniej......


ganzi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 9
Posty: 263
Rejestracja: 18 kwie 2007, 07:35
Lokalizacja: podkarpacie

#154

Post napisał: ganzi » 21 mar 2012, 13:15

lewy10psdw pisze:Witam panowie, ja teraz z innej beczki, piszę tutaj bo sporo ludzi z branży laserowej czyta ten temat, swojego czasu zainteresowaliśmy się programami pana Uli Weber, zamieszczam link do jego strony http://www.uwerk.de/index.html naprawde wyglądają nieźle patrząc też na 8-letnie doświadczenie pracy w trumpfie można się spodziewac profesjonalnych narzędzi, słyszałem też że konwertery tego pana działają bez zastrzeżeń. Mianowicie, szef wydzwaniał do pana Uwerka kilkukrotnie, obiecywano nam demo 3 razy:) I daliśmy sobie spokój, nie będziemy się prosic aby ktos sprzedal nam oprogramowanie, czyżby program był zadobry dla nas polaków?
Witam,
Co prawda pytanie zostało zadane dość dawno, ale mimo wszystko odpowiem. Miałem okazję korzystać z oprogramowania (konwerterów) i rzeczywiście nie miałem jakiś specjalnych zastrzeżeń. Która wersja Cie interesuje (jakie maszyny)? Wiesz Bystronic też miał całkiem fajnie działający konwerterek, tyle tylko że lcc -> "pozostali producenci".

Pozdrawiam


mkaw
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2012, 14:46
Lokalizacja: Kraków

#155

Post napisał: mkaw » 21 mar 2012, 15:01

Kolego Bri na jakiej podstawie oceniasz automatyczny rozkład w newsletterze Sigmy nie mając informacji pod jaką maszynę był robiony rozkład ? Chyba jako programista powinieneś wiedzieć, że wszystko zależy od procesu… Na przyszłość proponuje przed wystawianiem tego typu opinii przemyśleć temat jeszcze raz. I oczywiście jak dla mnie najważniejsza jest w tym artykule idea funkcjonowania magazynu w programie SigmaNEST. Swoją drogą uważam, że jest bardzo dobra.


lewy10psdw
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 346
Rejestracja: 26 sie 2008, 13:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#156

Post napisał: lewy10psdw » 21 mar 2012, 17:56

ganzi pisze:
lewy10psdw pisze:Witam panowie, ja teraz z innej beczki, piszę tutaj bo sporo ludzi z branży laserowej czyta ten temat, swojego czasu zainteresowaliśmy się programami pana Uli Weber, zamieszczam link do jego strony http://www.uwerk.de/index.html naprawde wyglądają nieźle patrząc też na 8-letnie doświadczenie pracy w trumpfie można się spodziewac profesjonalnych narzędzi, słyszałem też że konwertery tego pana działają bez zastrzeżeń. Mianowicie, szef wydzwaniał do pana Uwerka kilkukrotnie, obiecywano nam demo 3 razy:) I daliśmy sobie spokój, nie będziemy się prosic aby ktos sprzedal nam oprogramowanie, czyżby program był zadobry dla nas polaków?
Witam,
Co prawda pytanie zostało zadane dość dawno, ale mimo wszystko odpowiem. Miałem okazję korzystać z oprogramowania (konwerterów) i rzeczywiście nie miałem jakiś specjalnych zastrzeżeń. Która wersja Cie interesuje (jakie maszyny)? Wiesz Bystronic też miał całkiem fajnie działający konwerterek, tyle tylko że lcc -> "pozostali producenci".

Pozdrawiam
Witaj Ganzi, napomniałem o konwerterach, ale konkretnie chodziło nam o program laufzeit do kalkulacji, temat już nieaktualny.

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 17
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#157

Post napisał: Bri » 30 mar 2012, 00:34

mkaw pisze:Kolego Bri na jakiej podstawie oceniasz automatyczny rozkład w newsletterze Sigmy nie mając informacji pod jaką maszynę był robiony rozkład ? Chyba jako programista powinieneś wiedzieć, że wszystko zależy od procesu… Na przyszłość proponuje przed wystawianiem tego typu opinii przemyśleć temat jeszcze raz. I oczywiście jak dla mnie najważniejsza jest w tym artykule idea funkcjonowania magazynu w programie SigmaNEST. Swoją drogą uważam, że jest bardzo dobra.
Idei nie mam nic do zarzucenia. Resztą mnie rozbawiłeś. Jako programista doskonale wiem że nie zostawia się tak beznadziejnie ułożonych programów i odciętych odpadów. kropka.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


Sigma-nest
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 30
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#158

Post napisał: Sigma-nest » 04 kwie 2012, 22:42

Witam,

Kolejny artykuł, tym razem o możliwości robienia kosztorysów:

http://www.sigma-nest.pl/newsletter.html

Jak macie jakieś pytania po lekturze jestem do dyspozycji.

Sigma-nest
Pracuj mądrzej zamiast mocniej......

Awatar użytkownika

Autor tematu
andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 77
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

#159

Post napisał: andryjan » 05 lip 2012, 20:25

Ciekawy artykuł, choć trochę krótki.
CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)


Sigma-nest
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 30
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#160

Post napisał: Sigma-nest » 05 lip 2012, 23:57

Z którego miesiąca za krótki ? :)

SigmaNest
Pracuj mądrzej zamiast mocniej......

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”