Adam FX

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Autor tematu
adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Adam FX

#1

Post napisał: adam Fx » 12 lis 2004, 10:19

no dobra teraz o mnie .... wreszczie stworzyłem swoją pierwszą maszyne .... ( foty w galleri) może nie jest to potwór do stali...... ale nawet aluminium szarpie......

- wrzeciono jak widać mini wiertarka
- silnki XY coś ponad 0.5 Nm Z ok 0.5 Nm
- sprzegła- na wężykach gumowych
- styby pociągowe M8 zwykłe
- prowadnica Y na przowadnicach "Z"szuflad ( nieco przerobionych ) również na prowadnicy szufladowej ( ale chyba jakiejś markowej bo prakgtycznie zero luzu ) oś X na prowadnicy własnej roboty na łożyskach tocznych kulkowych zz 626 (ta prowannica to ma luzy chyba w mikronacyh bo ja ich rękom nie wyczuwam)

- materiał wykonania to głównie alumnium i gdzie niegdzie sklejka i płtya wiurowa

- łączenia najczęściej na śrubach M6 ... żadziej na M5 ... również an nitach zrywalnych

do budowy były potrzebne --- wiertarka ęczna + stołowa i wiertała , nitownica , nożyce do blachy , kontownik , sówmiarka , metrówka ( przymiar kreskowy 8) ) ,wyżynarka , piła tęczna , pilnik , klucze i srubokręty , lutownicze ( kolba i transformatorowa), taśma klejąca, gwintowniki, ściski,---- dużo szcześćia , wiele ciężkiej pracy , wasza pomoc ( za krórą bardzo dziękuje ) , Allegro i inne sklepi i hurtownie, ołówek , marker , kalkulator , PC .... i pewnie jeszcze wiele innych żeczy :D



Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”