Gdzie zdobyć gitarę i koła zmianowe do TSA 16?

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

mdario41
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 125
Rejestracja: 13 maja 2007, 22:29
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#11

Post napisał: mdario41 » 29 kwie 2008, 16:05

Przecież to nic innego jak fotokomórka . Fotodioda i fototranzystor w obudowie , no i wiadomo że sygnał trzeba ukształtować na wyjściu , przy takiej częstotliwości wystarczy jeden tranzystor , lub jedna bramka logiczna odpowiednio dopasowana , i wszystko na temat :-)



Tagi:

Awatar użytkownika

Asza PL
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 308
Rejestracja: 06 sty 2007, 11:12
Lokalizacja: Prowincia Golensici

#12

Post napisał: Asza PL » 29 kwie 2008, 17:50

A w moim przypadku nie trzeba niczego kształtować tylko podłączyć i działa bez zakłóceń bo sygnał wyjściowy jest o poziomie logicznym TTL. Nawet mam nieekranowane kable.
Gildemeister GDM42\4A

Już ten chomik mniej mi się podoba ale jest.
http://chomikuj.pl/AszaPL
i nowy filmik C6 CNC


mdario41
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 125
Rejestracja: 13 maja 2007, 22:29
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#13

Post napisał: mdario41 » 30 kwie 2008, 09:57

Przy takiej częstotliwości trudno spodziewać się zakłóceń :-) . A co do krztałtowania impulsu to jest raczej dopasowanie do obciążenia . Jeżeli zastosujesz czujnik jako wyzwalacz do wew. generatora to powiedzmy że zastosowałeś jakiś przeżutnik o dużym poborze (in) prądowym i wtedy (out) czujnika jest za bardzo obciążone i już masz zniekształcenia impulsu wręcz nawet jego brak . A trzeba też pamiętać że czujniki są różnej maści , są z wyjściami cyfrowymi i analogowymi , więc tak czy tak zanim zamontujesz czujnik dobrze jest znać jego parametry z datasheet . Dowodem na to jest np. ostatnia moja przeróbka końcówek sterowniczych z płyty głównej do samych sterowników gdzie sterownik potrzebował min. 5mA a otrzymywał 2mA , praca oczywiście była totalnie przypadkowa , nawet kierunki gubił . Musiałem więc zastosować tzw. wzmacniacz na inventerach .
Załączniki
bufor1.jpg
sam bufor
bufor1.jpg (14.32 KiB) Przejrzano 540 razy
bufor.jpg
Na zdjeciu widać dorobiony układ
bufor.jpg (24.39 KiB) Przejrzano 542 razy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”