wszyscy tylko frezarki,a EDM czyli elektroerozja?

Dyskusje na temat maszyn do obróbki erozyjnej

frontside
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 226
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:37
Lokalizacja: warszawa

#31

Post napisał: frontside » 05 lut 2009, 23:47

Kolego Kwarc, często spotakasz maszynny do diamentu? Wydawało mi się, że wiem gdzie wszystkie stoją, ale w Łódzkim nie znam żadnej. Spotkałeś się z użyciem wolframo miedzi do innych zastosowań niż PKD/CVD?



Tagi:

Awatar użytkownika

Autor tematu
kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 19
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

#32

Post napisał: kwarc » 14 lut 2009, 22:24

frontside pisze:Kolego Kwarc, często spotakasz maszynny do diamentu? Wydawało mi się, że wiem gdzie wszystkie stoją, ale w Łódzkim nie znam żadnej. Spotkałeś się z użyciem wolframo miedzi do innych zastosowań niż PKD/CVD?
wielokrotnie widzialem czy tez samemu dokonywalem testow ciecia plytek diamentowych oraz spiekow na drutowkach. troche nierozumiem oco chodzi z tym okresleniem "maszyna do diamentu".a co do stopu wolframu z miedzia poprostu wiem iz jest to bardzo dobry material na elektrody do drazenia spiekow ale osobiscie niemialem okazji testowania.byc moze ma rowniez inne zastosowania .


machiner
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2009, 12:47
Lokalizacja: Trzemeszno

#33

Post napisał: machiner » 29 mar 2009, 12:51

Mam problem. Potrzebuję układu scalonego do elektrodrążarki EDEE 40. Kupiłem niedawno tą maszynę i nie nacieszyłem się nią za długo bo płytka mi sie spaliła. Proszę o adresy serwisów (najlepiej wielkopolska) bądź jeśli ktoś ma części to proszę o info. pozdrawiam


zdzicho
Posty w temacie: 2

#34

Post napisał: zdzicho » 02 maja 2009, 16:16

Witam!Mam pytanie do kolegi ,,kwarc"- jako ,że sam się zaofiarował zakładając temat.
Chodzi mi o dobór parametrów przy drążeniu węglików spiekanych.
W pracy wykonujemy czasem nakiełki wewnętrzne w wałkach z materiału H10. Jest to proces bardzo powolny i wykonanie takiego nakiełka trwa ok 1,5 godz. Najwięcej czasu zabiera wydrążenie otworu ø 1.2mm na głębokość 3 mm.Czy można go przyspieszyć, poprzez dobór parametrów?
Stosuję ti 200us,tp 20us prąd impulsu 2 A+ dodatkowo generator RC. Czy przy drążeniu węglików należy stosować dłuższy ,czy krótszy impuls ,niż dla stali?Czy stosować dłuższą czy krótszą przerwę ?


cnc3d
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 635
Rejestracja: 29 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: laski

#35

Post napisał: cnc3d » 02 maja 2009, 16:41

Z tym cięcem diamentu drutówką to niezły numer. Nie słyszałem aby diament prąd przewodził. No chyba, że go spalimy -to sie w grafit przemieni, tylko wtedy to już frezem z HSS-u go poobrabiasz. A może taki z niego diament jaki izolator. :grin:


frontside
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 226
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:37
Lokalizacja: warszawa

#36

Post napisał: frontside » 02 maja 2009, 19:05

Chodzi i PKD lub CVD - Diament polikrystakiczny napawany z fazy gazowej - PKD jest bardzo powszechnie stosowany na narzędzia skrawające (płyty wiórowej nie obrabia się praktycznie niczym innym w dużej skali, wiercenie stopów lekkich też powoli tylko tym). Jak czegoś nie wiem, to staram się nie szydzić chociaż. Pozdrawiam.


Tielegin
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 85
Rejestracja: 10 kwie 2009, 11:40
Lokalizacja: Wrocław

#37

Post napisał: Tielegin » 02 maja 2009, 19:58

cnc3d pisze:Z tym cięcem diamentu drutówką to niezły numer. Nie słyszałem aby diament prąd przewodził. No chyba, że go spalimy -to sie w grafit przemieni, tylko wtedy to już frezem z HSS-u go poobrabiasz. A może taki z niego diament jaki izolator. :grin:
Z tego co pamiętam to syntetyczne faktycznie nie przewodzą prądu, ale monokrystaliczne już tak.


frontside
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 226
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:37
Lokalizacja: warszawa

#38

Post napisał: frontside » 02 maja 2009, 20:10

Tielegin pisze:Z tego co pamiętam to syntetyczne faktycznie nie przewodzą prądu, ale monokrystaliczne już tak.
Odwrotnie - monokryształy [edit] nie przewodzą, polikryształy mają mostki metaliczne.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2009, 11:21 przez frontside, łącznie zmieniany 1 raz.


Tielegin
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 85
Rejestracja: 10 kwie 2009, 11:40
Lokalizacja: Wrocław

#39

Post napisał: Tielegin » 03 maja 2009, 10:58

Odwrotnie.. ale napisałeś tak samo jak ja że monokrystaliczne przewodzą :). W sensie zgadzamy się ale jednak nie :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 19
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

#40

Post napisał: kwarc » 02 paź 2009, 06:30

zdzicho pisze:Witam!Mam pytanie do kolegi ,,kwarc"- jako ,że sam się zaofiarował zakładając temat.
Chodzi mi o dobór parametrów przy drążeniu węglików spiekanych.
W pracy wykonujemy czasem nakiełki wewnętrzne w wałkach z materiału H10. Jest to proces bardzo powolny i wykonanie takiego nakiełka trwa ok 1,5 godz. Najwięcej czasu zabiera wydrążenie otworu ø 1.2mm na głębokość 3 mm.Czy można go przyspieszyć, poprzez dobór parametrów?
Stosuję ti 200us,tp 20us prąd impulsu 2 A+ dodatkowo generator RC. Czy przy drążeniu węglików należy stosować dłuższy ,czy krótszy impuls ,niż dla stali?Czy stosować dłuższą czy krótszą przerwę ?
niestety spieki obrabia sie bardzo wolno :) jedynie moge poradzic zwiekszenie pradu oczywiscie elektrode należy skorygowac i koniecznie RC, mozna tez zamienic biegunowosc zasilania. przy mniejszych impulsach powinno sie poprawic ale rewelacji niebedzie .jesli generator wytrzyma to mozna sprubowac nawet 10us a przerwa 4us przy pradzie nawet 20A.to zalezy od typu drazarki , charakterystyki generatora.

Co do obróbki diamentow to zapewniam iz robi sie to na drazarkach :)np. oczka do przeciagania drutow ale byc moze nie kazdy gatunek da sie . ja niespotkalem takiego co nieda sie .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarki drutowe / Elektrodrążarki / EDM”