WABECO D4000 konfiguracja osprzętu przed zamupem maszynki

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
peezeet
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 42
Posty: 155
Rejestracja: 07 lut 2013, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

#21

Post napisał: peezeet » 28 gru 2014, 00:34

To po co wszyscy w swoich upgradach starszych tokarek pchają kulki a raczej nie trapezy? Jak na mój mało doświadczony rozum to na kulkach mniejsze luzy i płynniejszy posuw? Jak prześledziłem ich ofertę to jest też ta maszyna w wersji z trapezem, sterownikiem i oprogramowaniem a w rozpisce przy pozycji gwintowanie widnieje adnotacja że do tego wymagany jest zespół śrub kulowych w opcji?



Tagi:


Autor tematu
peezeet
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 42
Posty: 155
Rejestracja: 07 lut 2013, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

#22

Post napisał: peezeet » 15 sty 2015, 00:35

Deutsche ordnung- haha coś takiego nie istnieje! Przynajmniej w moim przypadku! Otóż w zasadzie w pierwszej opcji zdecydowałem się na zakup tokarki Wabeco D6000C czyli w wersji przygotowanej do upgradu do CNC wraz z sporą ilością osprzętu. Zamówienie poszło tuż przed świętami ale niestety firma Wabeco miała wolne aż do 5 stycznia, trudno- pomyślałem i uzbroiłem się w stoicką cierpliwość (no kurcze nie było to łatwe ehh). W między czasie po przemyśleniach doszedłem do wniosku że może lepiej jest zrezygnować z niektórych gadgetów na korzyść pociągowych śrub kulowych i większego przelotu wrzeciona, resztę przecież można z czasem dokupić. Jeszcze w Święta szybko wyskrobałem do nich maila z prośbą o anulowanie mojego zamówienia wraz z prośbą o nową ofertę wg. mojej specyfikacji. Sądziłem że tuż po tej kanikule, jak otworzą się podwoje firmy, to niezwłocznie otrzymam wyczerpującą ofertę od wypoczętego i spragnionego pracy Hansa czy innego Wolfganga :mrgreen: , który raczy zerknąć na datę wysłanej prze ze mnie wiadomości i dbając po gospodarsku o dochody swojej firmy wysmaruje mi dwa zdania z ceną itp. Jednak moje nadzieje okazały się płonne bo minął jeden dzień, drugi, na trzeci napisałem kolejne zapytanie, następnego dnia poprosiłem kolegę by zadzwonił w mojej sprawie..... i dowiedzieliśmy się że osoba naprawdę znająca Angielski jest na urlopie i będzie za kilka dni??! :roll: Ok. trudno. No ale co mi szkodzi, napisałem zapytanie po Niemiecku- raz i drugi (zawsze pojawiają się potwierdzenia odebrania wiadomości) trzeci raz po Niemiecku napisałem bezpośrednio do osoby z tych potwierdzeń.... na nic moje starania. No i doczekaliśmy w końcu dnia powrotu kompetentnej osoby- dzwonimy .... nie ma , jest na spotkaniu, będzie później. Dzwonimy później.... już nie ma ale sprawa przekazana. No krew jasna..!!?? No dobra spokojnie.... wedle zasady "pokorne ciele dwie matki ssie". Kolejny dzień- kolejny telefon... ufff po trzecim przełączeniu i wołaniu jakiejś Helgi, przytuptała miła pani do telefonu- ja, ja znam całą sprawę, we wszystkich szczegółach, dzisiaj, no może jutro wyślę ofertę, na pewno! JUTRO (czyli dzisiaj) do 15.00 ani słychu ani widu, dzwonimy .....W słuchawce: Mamy awarię systemu, wyślę jak naprawimy :shock: :evil: No nie, chyba z tego dobrobytu w d....ach im się poprzewracało. Albo ja nie wiem co?! Jak by mi tak nie zależało na tej zabawce i miał alternatywę to bym już odpuścił. Handluje z Holendrami, Włochami, Angolami i Chińczykami nigdy nie czekałem tyle na głupiego maila, maksymalnie 2 dni, nawet w weekend dostawałem odpowiedzi. Czy to nie jakaś dyskryminacja aryjska, czy jakaś inna zlewka bo szef może na narty pojechał? Czy ktoś z kolegów na tym forum takim traktowaniem się spotkał?
Wściekły pozdrawiam.
CDN.

Ps. Szanowną moderację mogę prosić o korektę tytułu mojego wątku, bo jest byk? I jeszcze jak by zmienić model tokarki na D6000 ( bo to już pewne) dzięki.

Awatar użytkownika

GrafRamolo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 16
Posty: 699
Rejestracja: 03 sty 2011, 23:18
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#23

Post napisał: GrafRamolo » 15 sty 2015, 07:20

No nie ładnie , nie ładnie. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Domagał bym się z tego powodu sporego rabatu!

Awatar użytkownika

panzmiasta
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 788
Rejestracja: 17 gru 2011, 18:13
Lokalizacja: MALBORK

#24

Post napisał: panzmiasta » 15 sty 2015, 10:33

Widocznie u nich też powoli wchodzi zasada zakupów 100% internetowych , wybierasz konfiguracje , enter i towar masz za jakiś czas w domu , twoim szczęściem w nieszczęściu jest to że zdecydowałeś się na zakup w ostatnich dniach roku . Ale jak już ustawisz te Wabeco w środku , podotykasz to wszystkie troski prysną jak bańka mydlana .

PS: Miałem podobnie na naszym rynku . Zamawiałem zawsze przez telefon , to to , to , pani wypisywała w komputerku , potem jaka cena i czekałem na paczkę . Tak ze 3 lata temu dzwonię a tu " Wie pan co mamy teraz taki SYSTEM wchodzi pan na stronę klika i jest dobrze , ja że zawsze telefonicznie i rocznie brałem na 30tyś i nie było zwrotów nigdy a pani - "ale to jest tylko 30tyś zapraszamy na naszą stronę " . Wchodzę , strona w rozsypce , coś chcę szukać , wyszukiwarka ich się zacina , dzwonię , pani mówi żebym napisał zamówienie na maila , piszę , czekam 24h , na drugi dzień dostaję odpowiedź , "zamówień mailowych nie przyjmujemy , zapraszamy do naszego sklepu internetowego :evil: , od tego dnia znalazłem innych dostawców .
perfekcyjna B. S. , OUS 1 - Oświęcim 1066/72r; Pozdrawiam


Autor tematu
peezeet
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 42
Posty: 155
Rejestracja: 07 lut 2013, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

#25

Post napisał: peezeet » 15 sty 2015, 19:43

No Panowie już jest dobrze :mrgreen:
Dostałem dzisiaj tą ofertę tak długo wyczekiwaną. A na końcu informacja że już sprzedali tą maszynę powystawową (na którą się zasadziłem) a dla mnie przygotują nówkę sztukę wg mojej specyfikacji ale cena będzie jak za demo! :grin: Czas realizacji 4 tygodnie. To mi pasi!
Tak sobie teraz myślę że chyba grali na zwłokę bo im się nie chciało przerabiać gotowej maszyny a być może jakiś klient się już koło tamtej kręcił?

Awatar użytkownika

GrafRamolo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 16
Posty: 699
Rejestracja: 03 sty 2011, 23:18
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#26

Post napisał: GrafRamolo » 15 sty 2015, 21:37

Nowa w cenie uzywanej to ładna oferta, to będa dłuuuugie 4 tygodnie cos czuję :) Często bedziesz zaglądał do skrzynki ;) Osobiście myślę, że te ich oferty powystawowe to ściema by się interes kręcił. Pewnie bogaty niemiec spojrzy i pomyśli, eee ja chce nówkę i zapłaci katalogową cenę i oni zarobią 120% a reszta kupi "powystawowe" i oni zarobią 100%. Bo niby jak ją robią dla Ciebie? Wożą w tirze przez te 4 tyg i wyciągają i wkładają na pakę paleciakiem 3 razy dziennie by była "z targów"?


Autor tematu
peezeet
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 42
Posty: 155
Rejestracja: 07 lut 2013, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

#27

Post napisał: peezeet » 16 sty 2015, 00:05

Może to być jakiś sposób na interes, kto to wie jak im się te maszyny sprzedają? Na przykład jak im się naraz trafia (załóżmy) dwóch klientów jednocześnie gdzie jednemu pasuje gotowiec ale się czai, a drugiemu kombinowany ale droższy to pewnie na ich miejscu podobnie bym kombinował. Mimo że na wielu forach same ochy i achy to jednak za połowę tej kasy to z chińczyka cudo można zmajstrować. Do tej pory na naszym forum żaden właściciel Wabeco się mnie odezwał? Czy dla tego że nie są to zbyt popularne maszynki?
Sporo jeżdżą po różnych targach, to i mają sporo tych wystawowych, ale też mają inny nowy osprzęt w promocjach i całkiem, całkiem niezłe ceny. Uchwyty Bisona (na ich stronie są incognito :)). Jednak też są chyba sporo tańsze niż u nas? -rozważam jeszcze taki stalowy precyzyjny, tylko ciekawe czy mi podadzą dokładny symbol Bisona? (poczytać chciałem) Doradźcie czy trzy, czy cztero szczękowy?

Awatar użytkownika

vilu
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 159
Rejestracja: 17 sty 2011, 20:04
Lokalizacja: Częstochowa -Olsztyn

#28

Post napisał: vilu » 16 sty 2015, 09:23

peezeet pisze:Doradźcie czy trzy, czy cztero szczękowy?
Zależy do czego do wałków na pewno 3 szczękowy -zawsze pewnie trzyma detal w środku
4-szczękowy już nie koniecznie nie wspominając o jakimś krzywym wałku do oskórowania-nie wszystkie szczęki się zacisną.


Autor tematu
peezeet
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 42
Posty: 155
Rejestracja: 07 lut 2013, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

#29

Post napisał: peezeet » 16 sty 2015, 09:51

Racja, wydaje mi się też, że im mniej ruchomych elementów tym większa precyzja. W większości toczę wałki -brąz, mosiądz aluminium, nigdy nie korzystałem z 4sz. -pomyślałem że większa powierzchnia chwytu pozwoli na zaciskanie elementu z mniejszą siłą i w efekcie mniejsze odgniotki?

Awatar użytkownika

panzmiasta
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 788
Rejestracja: 17 gru 2011, 18:13
Lokalizacja: MALBORK

#30

Post napisał: panzmiasta » 16 sty 2015, 09:55

do odgniotków są miękkie szczęki jak robisz masówkę - a jak od święta to trzeba coś podkładać , cienkie blaszki itp
perfekcyjna B. S. , OUS 1 - Oświęcim 1066/72r; Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”