WABECO D4000 konfiguracja osprzętu przed zamupem maszynki

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#11

Post napisał: Mariuszczs » 23 gru 2014, 12:04

Teoretycy - a normalnie to koła się nie zużywają, nakrętki, śruby i gwintów na takim się nie nacina ? Ile jest luzu nawrotnego nieraz ?

Raczej pasek lepszy do takiego sprzętu do gwintowania .



Tagi:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 11624
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#12

Post napisał: RomanJ4 » 23 gru 2014, 12:59

95% naszych aut ma je na wyposażeniu do precyzyjnego sterowania rozrządu
Prawda, ale jest i nielichy do tego napinacz, poza tym "omknięcie" kilku stopni spowodowane rozciągnięciem (nie luzem nawrotnym o którym wspomniał kol. Mariuszczs, a który powinien skasować dobieg noża) w rozrządzie zaworowym dużej szkody nie przyniesie, a w nacinaniu gwintu - bym trochę polemizował, choć to dość mała wartość.
Do użytku nieprodukcyjnego nie będzie to raczej miało większego znaczenia.
pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

panzmiasta
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 788
Rejestracja: 17 gru 2011, 18:13
Lokalizacja: MALBORK

#13

Post napisał: panzmiasta » 23 gru 2014, 13:37

No można polemizować czemu nie , pasek też napędza aparat zapłonowy gdzie punkt zapłonu ustawia się lampą stroboskopową i zapłon ma być np 9st przed gmp i tolerancja bardziej w minutach niż stopniach . U mnie po przebiegu ok 80tyś pasek miał rozrzut "pół ząbka" -znaki się nie zgrywały , nowy pasek=znak idealnie w punkt . A co do amatorskich zastosowań to model d6000 ma mozliwość dokupienia cnc i śrub kulowych i Bóg wie co jeszcze czyli raczej trwałe to jest rozwiązanie[ chyba ze przy cnc nie ma już pasków :oops: ] . Jedyne co mogę sobie gdybać dali paski by se mozna było w domu ludzi czy sąsiadów nie denerwować

PS: Czy ktoś z kolegów znajdzie ile te paski kosztują u WABECO to się może posmiejemy :smile:
perfekcyjna B. S. , OUS 1 - Oświęcim 1066/72r; Pozdrawiam


Awatar użytkownika

rc36
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2269
Rejestracja: 11 kwie 2014, 01:25
Lokalizacja: Bliskie okolice Bydgoszczy

#15

Post napisał: rc36 » 23 gru 2014, 23:25

Co by tutaj nie pisać to i tak peezeet już zdecydował że kupi tą maszynę.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 11624
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#16

Post napisał: RomanJ4 » 24 gru 2014, 00:21

Daj mu Boże zdrowie, maszyna solidnie zrobiona na pewno http://home.ustc.edu.cn/~listen/shared% ... mplete.pdf , i pociechę będzie miał.
pozdrawiam,
Roman


Autor tematu
peezeet
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 42
Posty: 155
Rejestracja: 07 lut 2013, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

#17

Post napisał: peezeet » 24 gru 2014, 06:28

Dzięki Panowie za linki. Chłonę wszystkie informacje jak krowa trawę, nawet się nie obejrzałem i kolejna nocka zawalona. Ale im głębiej w las tym coraz trudniej. Otóż nie do końca jestem pewny czy Ta 4000 mi wystarczy ponieważ podają że max zakres toczenia to 350mm (oficjalnie), mimo że niby to więcej niż w TSA (320mm oficjalnie) to mam pewne obawy że jeden z kluczowych elementów do wykonywanych na tej maszynce ma 400mm długości i po prostu nie wejdzie , W TSA zakombinowałem z z pseudo kłem umieszczonym w tym ustrojstwie do tulejek zaciskowych a konik na maxa do tyłu aż mu du** wystaje poza sanie. Jakoś to szło ale nie uśmiecha mi się wydać tyle kasy i dalej kombinować. najgorzej że nie ma tej maszynki gdzie pomacać na żywo. A jak zacząłem tworzyć jej zestawienie - maszyna (promocyjna powystawowa) plus osprzęt (wszystko promocyjne) dobierane z rozwagą to i tak cyfra końcowa powstała taka że spokojnie mogę wziąć gołe Wabeco D6000C!
Właśnie kupiłem małą frezarko grawerkę CNC i przy pomocy (bo ja jeszcze cienias jestem) jednego fachury od frezarek cyfrowych zmodernizowaliśmy i przygotowaliśmy ten sprzęt do akcji. Gościu powiedział mi jedną rzecz, którą sobie wziąłem do serca: że zakup teraz tokarki konwencjonalnej to jak by krok w tył. No to postanowiłem pójść po tzw. Bandzie na maxa i szarpnę się na większą maszynę. Na pełne CNC mnie nie stać ale jest w ofercie Wabeco model D600C, cena tego to 4650,-Euro. Jest już przygotowany pod cnc - ma silniki krokowe itp(ale dokładnie nie mogę się doszukać info co ma). Jest też spora szansa że ten sterownik od mojej frezarki będzie pasował. Nawet już złożyłem zamówienie gdzie dobrałem jeszcze Uchwyt 100mm cztero-szczękowy i wrzeciono z przelotem fi30mm i jeszcze zderzak - ogranicznik wyszło ...bagatela 5001,-Eur!!! A żeby mieć z głowy tą mękę chciałem już płacić ale pojawiła się info że mają nieczynne aż do 5 stycznia i żeby z góry za nic nie płacić do tego czasu. Czyli chciał nie chciał muszę poczekać.
Pomyślałem że fajnie by było mieć tą śrubę kulową byłby już pełny wypas ale ta cenaaa ehh. Zacząłem przeglądać instrukcję obsługi i dopatrzyłem się że ta śruba to nie tylko śruba i łożysko a pełno elementów- pół suportu nowego prawie. Pokrętło ręcznego posuwu razem z zamkiem i śrubą trapezową i ścianką suportu trzeba wywalić a jak się montuje śrubę kulową to na jej krańcu po lewej stronie zakłada się chyba całą nową przekładnię i skrzynkę? Kurcze gapiłem się na te tokarki od tygodnia i na zdjęciach tego nie widać było. Może się orientuje ktoś czy wybierając tą wersję powystawową to czy można u nich zmienić konfigurację, bo po co mi drugie wrzeciono, czy właśnie ten zestaw do śruby trapezowej po wymianie na na kulową. Zupełnie nie potrzebny mi jest uchwyt fi 125mm jak w zestawie. Wystarczył by tylko 100mm ale cztero-szczękowy, miałem sobie jeszcze z czasem dokupić precyzyjnego stalowego Bisona
Nie mogę się doszukać na ich stronie wielu interesujących mnie informacji, Ten ich sklep zawiera wiele więcej pozycji ale są one pochowane, dopiero jak się w okienku wyszukiwarki wbije hasło to pojawiają się nowe rzeczy, np. upgrade kitt do konwersji zwykłej 6000 do cnc ale nie ma do nich specyfikacji albo mają np. enkoder do prędkości obrotowej jako opcja bo chyba w tej wersji z"C" go nie ma a on potrzebny jest chyba do gwintowania? Krew mnie zalewa bo nie daje rady poskładać tego zestawu. Nie stać mnie na bezsensowne wywalanie kasy, pliss pomocy.

[ Dodano: 2014-12-24, 12:50 ]
Taka jak poniżej to by mi pasowała, Zresztą gościu przesiadł się z D4000, o której jest inny wątek.
Na pewno chciałbym uniknąć takich przesiadek.
http://www.chipmaker.ru/topic/86429/page__hl__wabeco


Obrazek

Awatar użytkownika

panzmiasta
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 788
Rejestracja: 17 gru 2011, 18:13
Lokalizacja: MALBORK

#18

Post napisał: panzmiasta » 26 gru 2014, 00:59

yyy co mogę doradzić to nie brać żadnych uchwytów 100mm bo jak będziesz mieć przelot powiększony do 30mm to i minimum uchwytu powinno mieć 125mm bo ... bo tej średnicy uchwyty mają ok 30-32mm przelotu
perfekcyjna B. S. , OUS 1 - Oświęcim 1066/72r; Pozdrawiam


Autor tematu
peezeet
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 42
Posty: 155
Rejestracja: 07 lut 2013, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

#19

Post napisał: peezeet » 26 gru 2014, 01:55

Tak masz rację dzięki, Zresztą i tak już zmieniłem go na szybki uchwyt do noży. Zresztą to i tak się może pozmieniać, napisałem do Niemca zapytanie jak cenowo by wyglądała wersja d6000C + śruby kulowe i przelot 30mm, zobaczymy bo czuję że na dodatki wtedy nie styknie dudków.
A swoją drogą to jak ten przelot na 30mm to i łożyska wrzeciona do wymiany?

Awatar użytkownika

GrafRamolo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 16
Posty: 699
Rejestracja: 03 sty 2011, 23:18
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#20

Post napisał: GrafRamolo » 27 gru 2014, 22:49

Z tego jak rozmawiałem na targach to gówna różnica miedzy rozwiązaniami kulowymi (śruby łożyska liniowe) a zwykłymi jest wytrzymałość a nie precyzja czy jakość. Te kulowe są dla przemysłu, tak mi wytłumaczyli jak ich zapytałem co lepiej i co polecają.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”