Ploter laserowy 2-głowicowy 80W - nowa konstrukcja

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów
Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11

Post napisał: Piotr Rakowski » 24 sie 2008, 10:49

2x80W, CO2, chińskie. Na jednej platformie na tej samej wysokości.


Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

Tagi:


cnc3d
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 635
Rejestracja: 29 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: laski

#12

Post napisał: cnc3d » 24 sie 2008, 17:05

W najdalszym rogu odległość od rury wyniesie ponad 4.5m, przy takiej odległości wiązka z takich rur jest już tak rozjechana, że może wychodzić poza średnicę lusterka, a nawet jak się w lusterku zmieści, to "głębia ostrości" na końcu maszyny może okazać się na tyle niewielka, że standardowa soczewka używana przy takich rurach będzie miała za krótką ogniskową, a jak użyjesz dłuższej, to minimalna średnica skupionej wiązki będzie za duża dla uzyskania zadowalających efektów przy mocy 80W (która i tak jest mocno naciągana). Nowe rury tego typu podczas pomiaru prawdziwym miernikiem mocy nie przekraczają 70W. Na 10 rur był rozrzut od 57-70 W. Po roku składowania moc spada mniej więcej o 30%, Po 3 latach rura praktycznie nie działa w ogóle. Podobnie jest z jakością wiązki. Rozkład mocy w wiązce jest bardzo daleki od ideału, a kilka rur, które testowałem miało na tyle dużą rozbieżność wiązki, że przy wyjściu średnica była 8mm, a na 2m -15mm. Podstawowym problemem w tych rurach jest brak regulacji kąta zwierciadeł -są one po prostu wklejone na wosk, co skutkuje dosyć dużymi rozrzutami parametrów pomiędzy egzemplarzami.

Oczywiście ideałem byłoby zastosować rezonator jakiejś z renomowanych firm, ale różnica pomiędzy 300USD a 10.000USD jest powalająca, a i tak obracamy się wokół bardzo małych mocy jak na lasery CO2 –najtańszy rezonator jaki znalazłem o mocy 1kW to koszt ok. 66.000 USD (amerykański) i to bez zasilacza. Można oczywiście przebierać w rurach chińskich i liczyć, że się trafi coś w miarę dobrego, ale to i tak loteria.
Moja rada jest taka. Zrób jak najszybciej choćby prowizoryczne testy przy takich długich dystansach prowadzenia wiązki. Z doświadczenia z dużymi laserami (kilowaty) wiem, że jak jakość wiązki jest kiepska, to im dalej od rezonatora tym większe problemy z cięciem. Jak wiązka jest ok, to nie widać różnicy na początku i końcu stołu.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13

Post napisał: Piotr Rakowski » 25 sie 2008, 08:04

Nie jest tak źle. Zwróć uwagę na projekt bramy. Rury rezonatorów są umieszczone na bramie (obie), tak więc długość wiązki nie przekracza 2 m. Takie rozwiązania są we wszystkich moich maszynach - i tych importowanych i tych przeze mnie robionych. Obejrzyj moją poprzednią konstrukcję: https://www.cnc.info.pl/topics30/moj-pl ... vt8305.htm

Co do zastosowania dział lepszych firm - jest to praktycznie niemożliwe. Ludzie w Polsce chcą zawsze sprzętu max. taniego. Poza tym nawet kupno 10 tub laserowych chińskich stanowi dopiero 30% ceny rezonatora renomowanego. Ergo - mimo swoich wad będę stosował chińskie.

Mam na oku angielskie działa 200W (cena jedynie 20.000 USD), CO2, ale z możliwością (co tam z możliwością, z koniecznością) "nabijania" co 6 miesięcy. Zobaczymy, może znajdą się chętni na takie rozwiązanie. Co prawda urządzenie do napełniania to koszt kolejnych 7000 USD... Do tego jeszcze zasilacz...
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#14

Post napisał: Leoo » 25 sie 2008, 21:14

Piotr Rakowski pisze:Rury rezonatorów są umieszczone na bramie
Jak Kolega rozwiązał problem z zasilaniem dla ruchomych rezonatorów?

Awatar użytkownika

rockykon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 917
Rejestracja: 13 maja 2005, 22:24
Lokalizacja: Wawa

#15

Post napisał: rockykon » 25 sie 2008, 21:49

A możne kolega powiedzieć co taki laser 80W potrafi ciąć (z zadowalającą jakością)
jakiej grubości pleksi, ewentualnie jakie inne materiały? czy da rade tym przeciąć jakąś cienka blachę ?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#16

Post napisał: Piotr Rakowski » 26 sie 2008, 06:39

Kol. Leoo - zasilanie nie jest problemem (jak i chłodzenie). Potrzebne są po prostu odpowiednio długie przewody. Prowadzę je w prowadnikach gąsienicowych. Przy podwójnym laserze będą dwa oddzielne. Oczywistym jest także, że muszą być dwa zasilacze i dwa chillery (chłodnice wody obiegowej). Później zamieszczę zdjęcia z kolejnych faz wyposażania maszyny.

Kol. rokcykon - 80W tuba laserowa przecina 20mm płytę plexi. Prędkość jest wtedy nieznaczna (ok 1mm/s), ale tnie bez problemu. Bardzo cienką blachę (rzędu 0,2 mm) jestem w stanie przeciąć, ale to raczej dla zabawy, niż prawdziwej pracy. Dalej obrazowo - około 12-13 mm suchą deseczkę sosnową tnę na raz i mniej więcej 8 mm sklejkę suchotrwałą (z białymi spoinami) także na raz. Wbrew pozorom taka 80W tuba ma daje sporo mocy.

Oto link do galerii zdjęć produktów wykonanych naszymi laserami:
http://www.grawerki.biz/index.php?action=galeria
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#17

Post napisał: Leoo » 26 sie 2008, 10:54

Piotr Rakowski pisze:zasilanie nie jest problemem (jak i chłodzenie). Potrzebne są po prostu odpowiednio długie przewody. Prowadzę je w prowadnikach gąsienicowych.
Problemem jest napięcie. Jeśli Kolega umieścił zasilacze na bramie (w co wątpię), to w wiązce mamy ciecz chłodzącą i najwyżej 230V. Jeśli zasilacze są w podstawie, wówczas wiązka zawiera dodatkowo dwa przewody z wysokim napięciem. Nie wiem jaki bezpieczny resurs godzinowy będzie miał kabel WN, który jest ciągle zginany.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#18

Post napisał: Piotr Rakowski » 26 sie 2008, 21:13

Najstarsze maszyny tego typu pracują już 2 lata i nie słychać o jakimkolwiek problemie. Poza tym przypominam koledze, że w przewodach WN stosuje się linkę, nie drut, co moim zdaniem powinno wydłużać ich żywotność.

Strach ma wielkie oczy (nie mówiąc o resursie :lol: ).
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#19

Post napisał: Leoo » 26 sie 2008, 21:34

Piotr Rakowski pisze:Poza tym przypominam koledze, że w przewodach WN stosuje się linkę, nie drut, co moim zdaniem powinno wydłużać ich żywotność.
Nie chodzi o złamanie żył (linek) przewodu, tylko o stan izolacji. Jeśli kabel jest z uziemionym oplotem ekranującym to w porządku.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#20

Post napisał: Piotr Rakowski » 26 sie 2008, 21:55

Nie, nie jest.

Zmieniłem koncepcję i użyłem kabla w grubej osłonie silikonowej, jaką używa się do zasilania neonów. Moim zdaniem jest super. Ma podwójną izolację własną. Dodatkowo wciągam go w rurkę PCV.

Oto koniec prac. Jesteśmy już po testach. Przezroczysta osłona bramy będzie dorobiona na końcu razem z dodatkowym króćcem wylotowym gazów spalinowych. Na razie maszyna stoi na kółkach, ale docelowo będzie stała na nogach (śruby fi 16 z talerzykami).

Jak się chwalić to na całego - oto zdjęcia naszej skończonej 2-głowicowej maszyny laserowej LYNX-1530 (2x80W). Niedługo dodam filmy.

















Załączniki
10200005small.jpg
Laser 2-głowicowy w całej okazałości.
10200005small.jpg (212.22 KiB) Przejrzano 492 razy
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”