

www.dl1dow.de/inhalt/selbstbau/schleifh ... fhilfe.zip
i bardziej wyrafinowany
http://www.metallmodellbau.de/Schwenk-S ... uflage.php
no tak, ale do amatorskich zastosowań troszkę przyduża i przydroga..pioterek pisze: Dlatego jako wzór do naśladowania uznałem maszynę Elbtalwerk SLW STa 40L http://allegro.pl/szlifie...4481113528.html gdyż obrabiane na niej ostrze posiada proste płaszczyzny
tak na to wygląda, że są to ściernice typu 5, ewentualnie można zastosować garnkowe typu 6, lub typu 11pioterek pisze:Na bazie tej maszyny bym podjął się budowy szlifierki dla siebie czy to dobry pomysł? Co koledzy o tym sądzą i jakie kamienie to są czy T5?
średnice diamentowe ø100 mm są jak najbardziej(typowe ø100, ø125, ø150mm)pioterek pisze:Czy posiada takich samych wymiarów zamiennik z pokryciem diamentowym?
Jak pokazał kolega BYDGOST mocowania ściernicy mogą być różne, ale jak widać na zdjęciach, prawdopodobnie jest podobne do znanego ze szlifierek kątowych, przy czym widać dwa otwory (pod klucz) i dwie śrubki które mogą służyć do rozpierania nakrętki na gwincie aby się sama nie odkręcała.pioterek pisze:Jakie jest mocowanie tego kamienia na osi i jaka to powinna być oś?
..czy można ją dokręcać na tej zasadzie co tarczki w szlifierkach kątowych? Łapiąc kluczem za otworki.
pioterek pisze:Czy ta nakrętka jest całkiem schowana w zagłębieniu i jak głęboko, oraz do jakiego stopnia jest dopuszczalne zużycie takiej tarczy?
to już raczej zmartwienie konstruktora szlifierki..pioterek pisze:Jaki minimalny rant trzymający powinna mieć taka nakrętka