Gdzie kupić dobrą bazę plików stl

Tutaj prosze umieszczać rysunki, kody i inne prace, które można wykonać na maszynie CNC

lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#11

Post napisał: lajosz » 07 paź 2013, 11:37

KAJOS pisze:Ostatnie moje dzieło (fi -350 mm) :)
Jeśli sam tworzyłeś relief, to moje gratulacje.
Natomiast jeśli tylko frezowałeś, to (z całym szacunkiem), to raczej nie jest Twoje dzieło :)

@Johnny
Nie chciałbym się wymądrzać i odpowiadać za Kajosa, ale wydaje mi się, że obróbka przebiegała w dwóch etapach:
Zgrubnie --> jakiś frez prosty średnicy np. 5-6mm
Wykańczająca --> frez kulisty nie większy niż średnicy 1mm.
Oczywiście przy wykańczającym ważny jest również skok, i jeśli frez maił 1mm średnicy, to skok mógł wynosić np. 0.5mm

No i przy tej wielkości czas obróbki, to (na oko) mniej więcej 3-4 godziny, ale to tylko orientacyjnie bo czas obróbki zależy od bardzo wielu czynników.



Tagi:

Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 10
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#12

Post napisał: KAJOS » 07 paź 2013, 12:29

lajosz, - masz racje :) ja tylko wyfrezowałem a dokładnie to nie ja tylko moja maszynka.
Niestety nie mam takich zdolności twórczych jak Ty.
Tak jest obróbka podzielona na dwa etapy ; zgrubna fi 6 czołowy (około kilku minut) i wykańczajaca kulka 2mm.
Czas normalnie 2-3 godziny ale niestety frezy mam nie takie jak potrzeba (do metalu) i szybciej nie pogoni bo wierszowanie musi być max 0,3mm (chyba że sie da szybciej ale ja złe parametry dobieram , a jak dam wierszowanie powyżej 0,3 mm to wzdłóż włókien jak frezuje to mi nakręca je na frezik ).Prędkość zmniejszyłem o połowe i frezowało około 6 godzin.
Żeby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Obrazek


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#13

Post napisał: lajosz » 07 paź 2013, 12:48

KAJOS pisze:lajosz, - masz racje :) Niestety nie mam takich zdolności twórczych jak Ty.
No cóż.... ja też ich nie mam :)
Wystarczy trochę wyobraźni jak użyć tej wiedzy którą już mamy i wychodzi całkiem całkiem, ale do artysty to ja się nie porównam nigdy. Po prostu nie ta półka :)

Jednak jeśli będziesz chciał robić jeszcze takie rzeczy, to najlepiej używać frezów stricte do drewna.
Te do metalu (jeśli nowe lub ostre) od biedy dają radę, ale i tak się (ogólnie mówiąc) nie nadają bo raz że maszyna męczy się przy obróbce, dwa, że się tępią znacznie szybciej niż te do drewna i to pomimo iż są z twardszej stali, a trzy, że nie ta geometria narzędzia.

Sugerowałbym przy takich obróbkach (drewno/płaskorzeźba) frezować zawsze (jeśli to możliwe) w poprzek włókien.
Jakość wtedy jest lepsza, a i sama obróbka jest (że się tak wyrażę) czystsza.
Poza tym, przy tak małych średnicach narzędzia (1-2mm), to im większe obroty tym lepiej, a posuw nie może być za mały bo nawet przy bardzo ostrych narzędziach potrafi przypalić materiał.

Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 10
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#14

Post napisał: KAJOS » 07 paź 2013, 13:51

lajosz, stricte nie bardzo wiem jak one wyglądaja a google nic nie mówi .
Ja uzywam węglikowych 2-piórowych do stali i alu bo takie mam pod ręką.
Wrzeciono to chińczyk niestety tylko 24000RPM to za mało jak na takie małe średnice chcąc uzyskać wieksze prędkości.Miałem kilka V zakończonych r-0,5 i r-1 ale przy testach wyłamałem max 6m/min przy małych zagłębieniach (a ploterek leci do ponad 20m/min tylko co z tego jak wrzeciono kiepskie i narzedzia nie takie).
Żeby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Obrazek


Autor tematu
cncgosc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 05 paź 2013, 20:26
Lokalizacja: polska

#15

Post napisał: cncgosc » 07 paź 2013, 21:20

To naprawdę robi wrażenie, sam ciekaw jestem ile czasu zeszło wykonanie tego cuda, czekam na info

Koledzy podpowiedzcie jeszcze jedną rzecz - jakoże mam zamiar kupić kilka stli a nie mam doświadczenia, tam płacąc kartą, wymagane są informacje z karty - numer itp itd - na ile to bezpieczne? dużo się być może głupich rzeczy na ten temat nasłuchałem, i sam nie wiem czy mogę spokojnie takowe informacje podawać

pozdrowienia


misia
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 70
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:15
Lokalizacja: Poznań

Statek na morzu

#16

Post napisał: misia » 07 paź 2013, 21:39

Kajos pytałeś jak długo trwało wykonanie.w załączniku masz odpowiedż,oczywiście przy wymiarach 547x420x25 MDF.wykonanie rysunku to też mnóstwo czasu.
Pozdrawiam.Obrazek
Załączniki
Statek.rar
(395.14 KiB) Pobrany 290 razy


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#17

Post napisał: lajosz » 08 paź 2013, 00:03

cncgosc pisze:To naprawdę robi wrażenie, sam ciekaw jestem ile czasu zeszło wykonanie tego cuda, czekam na info
Wydaje mi się, że Kajos już odpowiedział na to pytanie w swoim poście.
cncgosc pisze:akoże mam zamiar kupić kilka stli a nie mam doświadczenia, tam płacąc kartą, wymagane są informacje z karty - numer itp itd - na ile to bezpieczne? dużo się być może głupich rzeczy na ten temat nasłuchałem, i sam nie wiem czy mogę spokojnie takowe informacje podawać
Ja bym nie ryzykował z podawaniem numeru karty i jeśli tam gdzie chcesz kupić jest możliwość płacenia poprzez np. PayPal, to (moim zdaniem) o wiele bezpieczniej wybrać właśnie tę formę płatności.
Oczywiście żeby płacić w ten sposób, musisz sobie utworzyć konto PayPal, ale to dziecinnie proste.
Cała zasada jest wyjaśniona (po polsku) na stronie tej usługi.
Ja tak kupowałem sporo rzeczy np w USA, Hongkong-u czy Anglii.
Szybko, łatwo, bezpiecznie.

Oczywiście zrobisz jak uważasz.

Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 10
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#18

Post napisał: KAJOS » 08 paź 2013, 10:48

misia, - ja nie pytałem :)
Może ktos ma ciekawe linki do stron gdzie można zakupić ciekawe pliczki do frezowania ?
Mnie interesują najbardziej motywy o tematyce myslistwo .
Żeby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Obrazek


misia
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 70
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:15
Lokalizacja: Poznań

linki

#19

Post napisał: misia » 12 paź 2013, 17:52



misia
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 70
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:15
Lokalizacja: Poznań

Pliki

#20

Post napisał: misia » 20 paź 2013, 20:36

Witam po przerwie technicznej na forum.
Kajos muszę tobie powiedzieć ,że jakość plików stl,obj nie zależy od ilości MB.
Tu masz przkład,Przy głębokości 19 mm masz wszystie szczegóły.
To robiłem z negatywu.Koledzy z Węgierskiego forum ,robią fajne negatywy
Pozdrawiam.Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „DXF, NC, HPGL, itp”