silnik krokowy hybrydowy vs normalny - opinie

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#91

Post napisał: IMPULS3 » 25 wrz 2013, 21:32

mc2kwacz, To inaczej, niech kolega opisze swoją wizję warsztatu kamara to będzie jakiś punkt wyjścia.
Ciekawi mnie to też z mojego punktu widzenia, tylko mam nadzieje ze usłyszę coś nowego a nie poukładać na pólkach i pomalować maszyny metalikiem aby błyszczały z daleka...:)



Tagi:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 36
Posty: 16275
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#92

Post napisał: kamar » 25 wrz 2013, 21:34

mc2kwacz pisze:K Bujaj las a nie nas ;)

.
To spotkałeś w Biedronce ?


Z twarzą to wyjdż z tego :
mc2kwacz pisze: Jasne! Czemu nie? bierzesz dystrybucję, wszystko jest gotowe. Działa pięknie, nic nie trzeba doinstalowywać. Do typowych zastosowań domowych nic więcej nie potrzeba. Ktoś kto DOkupuje windę tylko do poczty, netu, office i odtwarzania multimediów, wyrzuca kasę.
.
kamar pisze: Zaś bedzię że się czepiam :) Ale jak traktować taką opinie kogoś, kto 10 lat nie widzial linuxa. (chociaż słuszna w 100% to wiarygodność żadna :))


IMPULS3 pisze: kolega opisze swoją wizję warsztatu kamara )
No przestań bo mi zajady popekają :)


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 30
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#93

Post napisał: mc2kwacz » 25 wrz 2013, 21:47

Impuls, choć nie wiem co to ma wspólnego z rozmową, mnie zajmuje wyłącznie wygląd, wyposażenie i organizacja mojego miejsca pracy. I nie mieści się ono zasadniczo w tematyce tego forum. Mowa o efekcie pracy a nie o kafelkach, oknach i zaprawie między pustakami.

Czy zajady to jakaś cecha wspólna użytkowników Linuxa CNC? ;)


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#94

Post napisał: IMPULS3 » 25 wrz 2013, 22:04

mc2kwacz pisze:, mnie zajmuje wyłącznie wygląd, wyposażenie i organizacja mojego miejsca pracy. I nie mieści się ono zasadniczo w tematyce tego forum.
A mógłby kolega tym miejscem się pochwalić?


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 36
Posty: 16275
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#95

Post napisał: kamar » 25 wrz 2013, 22:18

mc2kwacz pisze: Czy zajady to jakaś cecha wspólna użytkowników Linuxa CNC? ;)
Tak , pojawiają się po 10-ciu latach użytkowania.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#96

Post napisał: IMPULS3 » 25 wrz 2013, 22:24

kamar pisze:
mc2kwacz pisze: Czy zajady to jakaś cecha wspólna użytkowników Linuxa CNC? ;)
Tak , pojawiają się po 10-ciu latach użytkowania.
No to przechodzę na macha, może jeszcze mnie nie dopadną, :)


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 30
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#97

Post napisał: mc2kwacz » 26 wrz 2013, 00:28

Niestety Impuls, takie rzeczy traktuję jako strefę prywatną. Poza tym staram się nie posuwać w samochwalstwie zbyt daleko :razz:

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8104
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#98

Post napisał: tuxcnc » 26 wrz 2013, 05:15

mc2kwacz pisze:Ukochany Program Sterujący sobie może nie poradzić :razz:
LinuxCNC w standardzie obsługuje dziewięć osi, serwa i enkodery, więc trudno sobie wyobrazić konfigurację z którą by sobie nie poradził.
Oczywiście pojęcia o tym mieć nie możesz, bo się tym nie interesujesz od dziesięciu lat, co już kilkakrotnie powiedziałeś.
Po cholerę takie głupoty piszesz ?

Co ciekawe LinuxCNC obejmuje pętlą sprzężenia zwrotnego ścieżkę narzędzia, czyli błąd liczy dla położenia narzędzia a nie pojedynczej osi i to jest "profesjonalne" rozwiązanie a nie "amatorszczyzna i dziadostwo" jakie planujesz zrobić montując do PikoCNC sterowniki zapewniające sprzężenie zwrotne niezależnie dla każdej osi.

.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 36
Posty: 16275
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#99

Post napisał: kamar » 26 wrz 2013, 05:38

mc2kwacz pisze:Poza tym staram się nie posuwać w samochwalstwie zbyt daleko :razz:
To nie jest wyjście z twarzą :)
Do dyskusji o linuxe liczyłem, że reprezentujesz tylko mentalność
starego żyda w cyrku*. Teraz widać tylko dwie obcje : abo kłamiesz celowo, albo nie masz pojęcia o czym mówisz. Obie dyskwalifikujące jako dyskutanta, bo mam 73.8 % pewności ,że innych kwestiach jest to samo.

*
Dla tych co nie znają dowcipu :
W cyrku akrobata wiruje pod kopułą bez zabezpieczenia, uczepiony linki tylko zębami i gra na skrzypcach. Stary żyd popatrzył i autorytatywnie stwierdził - Paganini to on nie jest.


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 30
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#100

Post napisał: mc2kwacz » 26 wrz 2013, 14:00

Łojezu, już zadeklarowałem 251 limit w zamulaniu wątku a ten nadal swoje :)
Tłumaczę w punktach, bo widzę że nie jesteś aż taki bystry jak na pierwsze wrażenie
1. o Linuxie mam takie samo zdanie teraz, wczoraj i rok temu. Dobry system dla zadań podstawowych, kiedy wystarcza to co jest w dystrybucji. Dokupowanie windy do gołego peceta nie ma wtedy sensu, ale i wywalanie windy w celu instalacji linuxa tez nie.
2. na tym zalety Linuxa jako systemu kończą się, bo do poważniejszego hardware jest problem ze sterownikami, oraz WIELU POWAŻNYCH producentów zawodowego oprogramowania olewa fakt istnienie linuxa i te 0,5% jego użytkowników. Dlatego do zastosowań bardziej złożonych ten system się nie nadaje. Żaden zawodowiec nie bedzie marnował czasu na zmuszanie do działania systemu, skoro sa inne, które działają bez straty czasu
3. tak samo jak inne przeglądarki niż Google mają niszowy udział w wyniku i nie ma co sie zajmować ich użytkownikami, tak samo jest z Linuxem i jego użytkownikami
4. każdy kod na komputerze jest programem, poczynając od BIOSa (zarzut że mylę system z programem). System operacyjny to taki program, który uwspólnia mechanizmy informatyczne i pozwala uruchamiać aplikacje (programy użytkownika) na dowolnym biosie. Linuxcnc jeśli chodzi bezpośrednio na biosie, to jest miksem systemu operacyjnego i aplikacji
5. jako specjalistyczny program do sterowania maszynami CNC, linuxcnc jest KIJOWYM programem, ponieważ ma poważne ograniczenia prędkości obsługi. nie nadaje się do szybkich zastosowań oraz bardziej wyrafinowanych napędów. Praktycznie każdy sterownik dedykowany jest od niego lepszy pod tym względem, nie mówiąc już o sterownikach przemysłowych, nawet sprzed 30 lat.
6. nikt Ci nie każe ze mną dyskutować. To nawet lepiej, bo na tematy które mnie interesują i tak nie masz nic do powiedzenia :)
7. zdjęcie które zaprezentowałeś w tym wątku powiedziało mi o Tobie więcej niż wszystkie wcześniejsze które widziałem. Już napisałem co i dlaczego.
8. nie zrzeszam się, nie zaprzyjaźniam na forach, nie uczestniczę w klubach poparcia, opozycji ani ich nie próbuję tworzyć. Fora (z jednym wyjątkiem, ale to nie jest forum CNC) mają dla mnie znikome znaczenie, i trzymam forumowe społeczności, czyli LUDZI KTÓRYCH NIE ZNAM, z dala od pozostałych aspektów życia. I tak samo jak nie pochwaliłem się zakupioną tokarką, tak samo nie będę pokazywał nic innego czy tym bardziej publikował zdjęć innych niż w danej chwili sam uznam za przydatne. Jeśli to wpływa na moją wiarygodność, bo nie pasuje do schematu, to problem tych co marnują czas na jej roztrząsanie.

Poczytaj i przyjmij do wiadomości, zanim 251 to wytnie :)
Z niczego nie staram si wyjść z twarzą, bo nie mam z czego. Ty Ty odwaliłeś KASZANĘ i się nią pochwaliłeś. Może zacznij się podpisywać "ka.ar" :lol:

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”