Ploter frezujący o polu roboczym 1200 x 750 x 200

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

remasz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 20 lut 2009, 20:43
Lokalizacja: Warszawa

#31

Post napisał: remasz » 21 lut 2009, 13:44

Jeśli przykręcając go użyje liniału i naciągne gdzie trzeba to myślę że z prostoliniowością nie powinno być problemu



Tagi:


Autor tematu
Mc_Kansy
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 15
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:52
Lokalizacja: Katowice

#32

Post napisał: Mc_Kansy » 02 kwie 2010, 23:20

Witajcie :smile:

Po bardzo długiej przerwie odświeżam mój dawno już "zakopany" temat.

Przez ten nieobecny czas trochę się pozmieniało z niektórymi rzeczami, a zarazem z maszyną, jak m.in. częściowa zmiana koncepcji niektórych elementów konstrukcyjnych maszyny :cool:

Dzisiaj przedstawię tylko kilka rzutów projektu 3D oraz opiszę pokrótce, co zamierzam dalej :wink:

A więc:

Postanowiłem znacząco zmienić mocowania i same bloki łożyskujące we wszystkich osiach (w sumie nie przedstawiłem pierwotnego projektu :mrgreen: ).

Zmianie uległa praktycznie całość osi Z oraz drobne zmiany w bramie, jak m.in. poszerzenie bramy trzecim profilem (sugerował to kolega frezowacze), co dało mi teraz rozstaw prowadnic na bramie wynoszący 242mm .

Odnośnie osi Z, to przeprojektowałem ją na duży spawany ceownik 240mm z dwoma blachami gr. 20mm . Rozstaw prowadnic na osi Z również uległ zmianie na większy, wynoszący 192mm . Do tego zostanie zamocowane własne wrzeciono napędzane silnikiem elektrycznym o mocy ok. 2kW .

Krzyżak zrobiłem jako dwie stalowe płyty gr. 15mm skręcone i zakołkowane ze sobą, do których zostaną przykręcone łożyska liniowe w wersji przedłużanej (takie zamierzam zastosować na wszystkich osiach) oraz będą przyspawane mocowania do nakrętek śrub kulowych.

Co do ramy, postanowiłem przyspawać dwa elementy konstrukcyjne jako mocowania pod bloki łożyskujące. Zostało wykonane wycięcie pod silnik krokowy w profilu, który został wzmocniony drugim profilem pod spodem. Przy okazji tutaj również zmieniłem koncepcję - zamiast przełożenia na paskach zębatych HTD będą sprzęgła kłowe. Rozstaw prowadnic pozostał ten sam, czyli 850mm .

Natomiast sam stół roboczy wykonałem wg pierwotnego projektu z drobną zmianą - zamiast ciężkiej płyty stalowej z rowkami teowymi, jako blat będzie płyta bakielitowa gr. 20mm - wg mnie stosunek masy do sztywności na ocenę bardzo dobrą, bo będzie ważyć tylko ok. 15kg ÷ 20kg , zaś płyta ważyła by ponad 150kg :???: Do tej płyty zamierzam nie robić stołu teowego, tylko zrobić wpuszczone w płytę gwinty (nie ma tego na projekcie, ale na pewno to w przyszłym czasie zobrazuję).

Trochę się rozpisałem, no może większość nie będzie wiedzieć o co mi chodzi w w/w sekcji opisowej, ale myślę, że wszystko wyjaśni się poniżej na załączonych rzutach projektu :smile:

Reszta, która nie została opisana - jest bez zmian (prowadnice wałkowe podparte na całej długości fi20mm z łożyskami liniowymi w wersji przedłużanej na wszystkich osiach), lub w trakcie bardzo małych zmian (silniki krokowe 4.5Nm ; śruby kulowe 20mm x 5mm) :razz:

No niestety jak już pisałem kilka razy - prace idą powoli, jednak wciąż do przodu, z pewnych powodów muszę jednak jeszcze "przyciąć" koszty budowy...

Postaram się jutro wrzucić kilka zdjęć z wykonanych już prac :cool:

Pozdrawiam!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


paulg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2005, 19:59
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#33

Post napisał: paulg » 03 kwie 2010, 08:55

Witam.
Ładnie dopracowany projekt :wink:

Niektóre elementy wyglądają jak wykonane z całego bloku ? - tak ma być czy się tak narysowało ?
"Tak naprawdę, to nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia, dopóki nie potrafisz go wytłumaczyć swojej babci."
Albert Einstein


Autor tematu
Mc_Kansy
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 15
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:52
Lokalizacja: Katowice

#34

Post napisał: Mc_Kansy » 03 kwie 2010, 17:56

paulg pisze:Niektóre elementy wyglądają jak wykonane z całego bloku ? - tak ma być czy się tak narysowało ?
Tak ma być, co widać na poniżej "obiecanych" i załączonych zdjęciach :smile:

Zapraszam do oglądania, a w szczególności do oceny :wink:

Galeria:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam!

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#35

Post napisał: bartuss1 » 04 kwie 2010, 18:26

myslalem ze to juz chodzi :D, zostaly Ci juz tylko drobiazgi: prowadnice, śrubki i silniczki powiesic
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


lew26
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 57
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:21
Lokalizacja: Hajnówka/Warszawa

#36

Post napisał: lew26 » 30 sty 2011, 23:10

Koledzy niestety muszę stwierdzić ze cala konstrukcja poszła na allegro. :( A szkoda bo zapowiadało się naprawdę bombowo.


Autor tematu
Mc_Kansy
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 15
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:52
Lokalizacja: Katowice

#37

Post napisał: Mc_Kansy » 30 sty 2011, 23:36

No niestety, potwierdzam tą informację, że została sprzedana :sad:

Ale nie ma powodów do zmartwień, kolejna moja maszyna (o połowę mniejsza), na pewno będzie lepsza - na podstawie projektu i budowy tej maszyny, już wiem co poprawić i zmienić :smile:
Myślę, że o ile czas pozwoli, też nowy projekt będzie się zapowiadać dobrze, tym bardziej, że tym razem planuję coś precyzyjnego i o większych możliwościach (m.in. będzie to maszyna wielozadaniowa - tokarka, frezarka i szlifierka do wałków i otworów w jednym), oraz projekt zostanie chyba ukończony :razz:

Awatar użytkownika

gutek77
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2010, 02:25
Lokalizacja: Małopolskie

#38

Post napisał: gutek77 » 10 lut 2011, 00:16

No to ambitnie nawet bardzo ambitnie .A tamta została sprzedana jako rama czy jako gotowa frezarka?

Kiedy ruszają prace nad twoją nową maszyną wielozadaniową , na pewno będę śledził przebieg prac. Mam nadzieję że już niedługo ponownie nas zasypiesz mnóstwem zdjęć .

Powodzenia :wink:
Automatyk-Elektryk


lew26
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 57
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:21
Lokalizacja: Hajnówka/Warszawa

#39

Post napisał: lew26 » 18 lut 2011, 08:12

poszła jako cała goła rama bez elektroniki i wrzeciona


Johnny
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 244
Rejestracja: 24 sty 2010, 19:08
Lokalizacja: Dębica

#40

Post napisał: Johnny » 18 lut 2011, 12:42

Można zapytać za ile?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”