Amatorska frezarka, grawerka, ploter

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Autor tematu
Jaszuk88
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 10
Posty: 724
Rejestracja: 14 gru 2007, 19:54
Lokalizacja: nasza galaktyka
Kontakt:

#31

Post napisał: Jaszuk88 » 22 lut 2009, 11:20

Budowa maszyny zakończona.
Podpięte krańcówki. Wszystko pracuje znakomicie.
Wnioski końcowe:
1. Maszyna frezuje w Al 3D małe elementy - ale długo np. płaskorzeźbę 20mm x 40 mm około 3 godziny przy znakomitej jakości wizualnej ( posów 100 mm/min, dojazd 800 mm/min )
2. Maszyna frezuje i graweruje w MDF, PCB i różnych tworzywach sztucznych ( posów 400 mm/ min, dojazd 800 mm/min)
3. Ze względu na małe silniki stosowanie większych prędkości może powodować utratę kroków, dlatego podałem posuwy ze 100 % pewnością udanego frezowania.
4. Bardzo udana konstrukcja maszyny:
- swobodny dostęp do wszystkich podzespołów,
- uważam, że prowadnice liniowe jakie zastosowałem są rewelacyjnym rozwiązaniem do maszyn amatorskich - znakomita możliwość kasowania luzów,
-narazie nie doświadczyłem braku drugiej nakrętki napędowej - napewno po pewnym czasie się wyrobi - kilka razy będzie można usunąć luz poprzez koszenie nakrętki a później wymiana.
- przeniesienie napędu z silnika na śrubę również uważam za rozwiązanie godne polecenia po wielu godzinach frezowania nie zauważyłem luzowania się lub zużycia wężyka.

Po budowie każdej konstrukcji zazwyczaj mam tak, że połowę bym zmienił w przypadku tej maszynki, jeżeli coś bym zmianiał to tylko kosmetyka. Jestem zadowolony z tej konstrukcji.
Dziękuję wszystkim użytkownikom forum za pomoc i nie chodzi tylko o pomoc w tym wątku ale o całą wiedzę jaka tu na forum się znajduje.
Szkoda tylko, że coraz trudniej szuka się na forum interesujących tematów - jest tego dużo i informacje są bardzo wymieszane.
Pozdrawiam i już rozmyslam o następnej konstrukcji :grin:
Więcej zdjęć i informacji na:

http://www.amatorskiecnc.pl/index.php?p ... &prod_id=2



Tagi:


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2126
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#32

Post napisał: ARGUS » 22 lut 2009, 12:13

Podoba mi sie :-) fajna i przemyślana konstrukcja
No i najważniejsze że działa :-)


kak
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1227
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:46
Lokalizacja: Dania

#33

Post napisał: kak » 22 lut 2009, 13:11

Fajna maszynka

W jakim programie robiles ten napis, co frezujesz na filmie? Tez mysle o zrobieniu nowej tabliczki z nazwiskiem na drzwi.

Adam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”