Ploter frezujący 2300x1600x300

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#21

Post napisał: KAJOS » 12 sty 2013, 23:20

kak pisze:Nie jest trochę przesadą obracać śrubą (długą śrubą) 33 razy na sekundę? Sruba musiała by być bardzo prosta.
- śruba jest idealna ale jak kolega pisze to szaleństwo i najlepiej było by uzyć listw zebatych.
Dudi1203, - ja niestety planuje zakup dopiero jak cos na wakcje,co do ceny to na 100% Vat i cło jeszcze dojdzie.


Żeby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Obrazek

Tagi:


Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#22

Post napisał: Dudi1203 » 12 sty 2013, 23:45

Licze sie z cłem i vatem, przyjmuje ze 30% do ceny dojdzie.
Jesli uda sie zakup w lutym to jak cos podziele sie informacjami co i jak.


Autor tematu
dojtas
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 8
Posty: 17
Rejestracja: 08 sty 2013, 15:34
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

#23

Post napisał: dojtas » 13 sty 2013, 13:56

Dzięki wszystkim za odpowiedz. Bartuss spokojnie ;) musiałem się trochę zastanowić i doszedłem do wniosku że wielkość stołu zostanie, zmienię tylko podparcie na nogach i trochę konstrukcję bo jak sam zauważyłeś była trochę przekombinowana.
Obrazek
brakuje jeszcze tylko podparcia pod nogami

dołożyłem dodatkowo płaskowniki pod profile linowe tak jak zauważył Malaxis

Obrazek

Co do konstrukcji bramy zdecydowałem że dołożę jeszcze jedną śrubę i napędzę za pośrednictwem pasów zębatych. Odnośnie wzmocnienia konstrukcji bramy obniżę wysokość roboczą do 200mm i zastosuję stal zamiast profili kształtowych z aluminium, zastanawiam się tylko nad połączeniem go z płytami bocznymi. Bo jeśli zastosuję samą stal to strasznie ta brama "przytyje" (z modelu wychodzi około 50 kg na samą konstrukcję). Jednocześnie znikną te dwa profile od spodu które łączyły konstrukcję.

Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#24

Post napisał: KAJOS » 10 lut 2013, 13:05

dojtas, jak postepy ?
Żeby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Obrazek


Autor tematu
dojtas
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 8
Posty: 17
Rejestracja: 08 sty 2013, 15:34
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

#25

Post napisał: dojtas » 24 lut 2013, 23:28

Witam! Po małej przerwie, niestety ze względu na sesję i studia musiałem odłożyć palny związane z projektem. Ale mniejsza z tym, wziąłem sobie do serca rady kolegów i zdecydowałem że poprawianie mojego projektu nie ma większego sensu. Wzmocniłem trochę konstrukcję tak żeby obrabiać miększe metale takie jak aluminium. Zdecydowałem że oś X będę napędzał dwoma serwami. Dzięki temu mogłem wzmocnić konstrukcję stołu, dołożyłem przestrzały do każdej nogi. Zmieniłem również trochę wielkość roboczą na 2000x1500x 150.

Obrazek

Bramę tym razem wykonałem ze rur prostokątnych, belka łącząca ma wymiary 180x100 a nogi 120x80, wszystko będzie skręcane śrubami M8. Oparłem to na stopach z formatek aluminiowych i do nich mocuję wózki. Nie wiem tylko czy te przestrzały nie są za "skromne". Chociaż z obliczeń wychodzi mi że brama powinna wytrzymać. Zastanawiam się nad zastosowanie dwóch rur kwadratowych zamiast jednej prostokątnej, ponieważ to jeszcze trochę wzmocni całą konstrukcję, tylko nie wiem czy to będzie aż tak konieczne.
Mocowanie łożysk osi Y wiem że muszę wzmocnić, na razie jeszcze tylko nie zdecydowałem jak. Na prawej nodze bramy chcę zamontować czujnik długości narzędzia, dlatego tam brama ma trochę większy zasięg przesuwu.

Obrazek

Cała konstrukcja w tym momencie prezentuje się następująco.



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Załączniki
Ploter -Frezarka.PDF
(774.76 KiB) Pobrany 171 razy

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#26

Post napisał: bartuss1 » 25 lut 2013, 08:16

od czoła wygląda jak transformers, jeden szybki nawrót i sięsamo poskłada na tych nogach, własciwie, po co tyle nóg ?
nie mozna było na rogach zrobic 4 nóg takich jak profil stołu ? i spiąc na dole na około takim samym profilem ? to ma chyba 3m długosci, przekrój profilu chyba nie pozwoli na jego ugiecie, ewentualnie mozna w srodku krotka noge pomiędzy stołem a wzdłużną poprzeczką, takie kombinacje odstawił, ze zaczynam watpić czy ta maszyna powstanie poza solidem ( bo po spawaniu będzie banana prostował).
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

ursus_arctos
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2011, 18:29
Lokalizacja: Warszawa / Lublin

#27

Post napisał: ursus_arctos » 25 lut 2013, 09:56

Ja bym się czepił małego rozstawu wózków bramy - w tej chwili możesz wyjechać wrzecionem poza stół, co jest raczej mało praktyczne w przypadku plotera, a sztywność maszyny zdecydowanie na tym traci.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#28

Post napisał: bartuss1 » 25 lut 2013, 10:31

niekoniecznie mało praktyczne, bo moze sobie od czoła jakis stoł teowy dowalić do kata prostego wzgledem stołu glownego i obrabiac krawedzie boczne czegoś tam.
co do wózków zalezy jaki rozmiar, jakiej firmy, sposób montażu itd
ze tez mu sie chciało tyle pierniczyc w 3d, ja swoje mysli szkicuje na papierze, a jak potrzebuje konkretów to w cadzie 2d wystarcza w zupełnosci.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

ursus_arctos
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2011, 18:29
Lokalizacja: Warszawa / Lublin

#29

Post napisał: ursus_arctos » 25 lut 2013, 10:44

Jak dołoży stolik, to już praktycznie nie będzie pola roboczego poza krawędzią.
W tej chwili - przy tak małym rozstawie - wygląda to tak, jakby jeden wózek pracował w górę, drugi w dół. To zwiększa obciążenie wózków i oraz łączne obciążenie prowadnicy (siła wypadkowa jest taka sama, ale jeżeli siły działają przeciw sobie, to suma ich wartości może być większa, niż wartość siły wypadkowej).

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#30

Post napisał: bartuss1 » 25 lut 2013, 11:00

wszystko zalezy od tego jaką wózek ma nosnośc i momenty
miałem kiedys w łapce takie szyny chyba w rozmiarze 50, na wózkach to chyba mozna było lokomotywy przemieszczać

jesli już o siły chodzi - jak sa przeciw sobie to się równowazą - na wózkach, jeden dociskany drugi odrywany
bynajmniej nie martwiłbym sie tu o oderwanie czy rozwalenie wózków, raczej o wibracje bramki, ponieważ jest zbyt smukła biorac pod uwage jej wysokośc i rozpietośc.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”