Nareszcie zaczynam;)

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

#41

Post napisał: Zbych07 » 31 sty 2008, 11:22

gmaro pisze:Ja blokuje łożyska tak że wiercę tak jak zaznaczyłem na rysunku poz 1 z obu stron obudowy a potem śruba+podkładka zapobiega to wysunięciu się łożyska.
Podobne rozwiązanie ale bez podkładek :

Obrazek

Obrazek

:smile:



Tagi:

Awatar użytkownika

rockykon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 917
Rejestracja: 13 maja 2005, 22:24
Lokalizacja: Wawa

#42

Post napisał: rockykon » 31 sty 2008, 13:58

a jak blokujecie śrubę przed wysunieciem się z łożyska ?
najłatwiej chyba 2 nakrętki, ale jak zabezpieczyć te nakrętki przed odkręceniem ? loctite?
no i jak zamontować tam sprzęgło żeby sie nie obracało ? ściskanie śrubeczkami jest wystarczające ?


Autor tematu
Frodo
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 16
Posty: 72
Rejestracja: 20 paź 2006, 23:52
Lokalizacja: lubelskie

#43

Post napisał: Frodo » 13 mar 2008, 21:04

Witam Kolegów!
Mam pytanko: czy obudowy łożysk liniowych ( takie jak na poprzedniej stronie ) lepiej wykonac z duraluminium czy ze stali? Wydaje mi się ze lepsze parametry miałyby obudowy ze stali ale czy podczas montazu nie bede miał kłopotów? Chodzi mi o to ze wymiar od osi otworu na łożysko do powierzchni bazowej ( kontaktu z np stołem roboczym) bedzie wykonany jak najdokładniej ( z jaka dokładnoscia to sie okaze;)) ale w razie gdyby trzeba było go skorygować ( zmniejszyc) to obudowe z duralu mogę zeszlifowac sam na papierze siernym ew tarczy szlifierskiej ( niestety nie mam zaplecza technicznego) a podobna czynnosc na obudowie ze stali wydaje mi sie kłopotliwa....
Z kolei nie bardzo wiem jakie różnice w tym wymiarze dla kompletu na jedną os sa dopuszczalne , aby nie było problemów z ruchem stołu....
Moze Koledzy cos doradzą?
Pozdrawiam.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”