problemy z Machem

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
Jarosław B
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 204
Rejestracja: 08 sie 2006, 09:09
Lokalizacja: Kraków

problemy z Machem

#1

Post napisał: Jarosław B » 09 sty 2007, 23:46

Witam.Mam pewien problem.Otóż rysuję sobie jakąś figurę w corelu a następnie daję do macha.I tu dla mnie zaczyna się robic problem.Według mnie najpierw powinien zrobić obrys figury a potem wybierać środek a on jak bym nie ustawił to jedzie albo w poziomie albo w pionie skutkiem czego jest niezbyt ładny obrys figury.Czy coś robię żle czy czeba to jakoś skonfigurować lub może coś innego. Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

webserver
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 989
Rejestracja: 01 sty 2005, 17:48
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

#2

Post napisał: webserver » 10 sty 2007, 12:47

Witam
Niebardzo rozumie dlaczego chcesz najpierw wycinac zewnacz a puzniej srodki. daj rysunek co ty wycinasz bo zazwyczaj wycina sie mniejsze lemety a puzniej dopiero calosc.
P.S.
kolejnosc frezowania w jest zgodna z polozeniem elementu w corelu co wyzej to pierwsze.
Pozdrawiam PlotComplex.com


Autor tematu
Jarosław B
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 204
Rejestracja: 08 sie 2006, 09:09
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: Jarosław B » 11 sty 2007, 18:02

Witam .Już mówię o co mi chodzi.Otóż na przykład mam do wycięcia elipse na głębokość np 3 mm.I teraz jak zapisuję w corelu lpt to mam do wyboru albo zbiera wzdłuż albo albo w drugą stronę.Ustawiłem sobie freza na fi 3mm a odległość ścieżki na 2,5mm aby było szybciej.I okazało się że na obrzeżach w efekcie finalnym pozostają wgłębienia po frezie .Owszem objechał elipsę na samym końcu do okoła ale wgłębienia pozostały gdyż szerokość ścieżki była 2,2mm a frez 3mm.Nie było by tego gdyby na przykład najpierw objechał kontur elipsy a następnie wybierał środek uwzględniając grubość freza.Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem.Może coś żle ustawiam

[ Dodano: 2007-01-11, 18:16 ]
I przy okazji jeszcze jedna sprawa.Otóż nie mogę sobie poradzić z ustawieniem freza.Dokładnie Jest narysowana linia prosta o grubości 20mm.Zakładam freza 4mm i zaczynam frezować .I z tym mam problem gdyż frez zbiera mi w osi konturu tej prostej czyli przekracza o 2 mm z każdej strony wymiar.Nie wiem jak ustawić aby zbierał po wewnętrznej stronie prostej (czyli uwzględniał wymiar freza).Pozdrawiam

Awatar użytkownika

webserver
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 989
Rejestracja: 01 sty 2005, 17:48
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

#4

Post napisał: webserver » 12 sty 2007, 14:41

Jarosław B pisze:Witam .Już mówię o co mi chodzi.Otóż na przykład mam do wycięcia elipse na głębokość np 3 mm.I teraz jak zapisuję w corelu lpt to mam do wyboru albo zbiera wzdłuż albo albo w drugą stronę.Ustawiłem sobie freza na fi 3mm a odległość ścieżki na 2,5mm aby było szybciej.I okazało się że na obrzeżach w efekcie finalnym pozostają wgłębienia po frezie .Owszem objechał elipsę na samym końcu do okoła ale wgłębienia pozostały gdyż szerokość ścieżki była 2,2mm a frez 3mm.Nie było by tego gdyby na przykład najpierw objechał kontur elipsy a następnie wybierał środek uwzględniając grubość freza.Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem.Może coś żle ustawiam

[ Dodano: 2007-01-11, 18:16 ]
I przy okazji jeszcze jedna sprawa.Otóż nie mogę sobie poradzić z ustawieniem freza.Dokładnie Jest narysowana linia prosta o grubości 20mm.Zakładam freza 4mm i zaczynam frezować .I z tym mam problem gdyż frez zbiera mi w osi konturu tej prostej czyli przekracza o 2 mm z każdej strony wymiar.Nie wiem jak ustawić aby zbierał po wewnętrznej stronie prostej (czyli uwzględniał wymiar freza).Pozdrawiam
... czytam i czytam i nic nie rozumie za duzo kombinujesz .....
robisz tak wiem ze masz artcam wiec to pikus
robisz sobie dokladnie rysunej zeczy jakiej potrzebujesz puzniej eksportujesz to do pliku *.eps" ....
otwiersz sobie Artcam
nowa kartke i ustawiasz wielkosc materialu taka zeby ci sie zmiesciolo to z corela pouzniej importujes ten plik "*.eps" ustawiasz do na kartce wybiersz opcje frezowania wybiersz frez samo wyznaczy linie frezowania z korekta na wielkosc freza i zapisujesz plik do g-code (dla mach) importujesz do macha i frezujesz ;) proste ?
Pozdrawiam PlotComplex.com


Autor tematu
Jarosław B
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 204
Rejestracja: 08 sie 2006, 09:09
Lokalizacja: Kraków

#5

Post napisał: Jarosław B » 12 sty 2007, 14:54

Nooooooooo jak na razie to tak.Wszystko okaże się w praniu Dziekuję i pozdrawiam

Awatar użytkownika

webserver
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 989
Rejestracja: 01 sty 2005, 17:48
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

#6

Post napisał: webserver » 12 sty 2007, 14:56

Proponuje pobrawic sie ArtCam-em to fajny program i wszystko jest na tych kolorowych ikonkach ;) 2 godziny zabawi wyjasnia ci naprawde wiele jego funkcji i mozliwosci ;)
Pozdrawiam PlotComplex.com


Autor tematu
Jarosław B
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 204
Rejestracja: 08 sie 2006, 09:09
Lokalizacja: Kraków

#7

Post napisał: Jarosław B » 12 sty 2007, 15:08

Może głupie pytanie ale corel nie ma pliku ,,eps"

Awatar użytkownika

webserver
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 989
Rejestracja: 01 sty 2005, 17:48
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

#8

Post napisał: webserver » 12 sty 2007, 15:16

jak to nie ?>
Załączniki
Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg (25.4 KiB) Przejrzano 2764 razy
Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg (25.4 KiB) Przejrzano 2764 razy
Pozdrawiam PlotComplex.com


Autor tematu
Jarosław B
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 204
Rejestracja: 08 sie 2006, 09:09
Lokalizacja: Kraków

#9

Post napisał: Jarosław B » 12 sty 2007, 15:31

Muszę nadmienić że jeśli chodzi o programy to jestem poniżej średniej przecietnej.Dlatego nie dziw się że zadaje głupie pytania.Natomiast mogę służyć pomocą w zakresie mechaniki i stolarstwa.A tak na marginesie wczoraj przeglądałem wszystkie posty odnośnie ArtCama i nie wiem jak to jest że jedni tłumaczą że nie można z tego programu importować plików do macha a drudzy wprost przeciwnie.Podejrzewam że połowa z nich to widziała ten program tylko na okładce.Ale może się mylę.Tak czy siak za wszystko dziękuję.Jeśli chodzi o program to mniej więcej wiem jak rysować.Natomiast najwięcej trudności sprawia mi właśnie przeniesienie tego do macha.Ale trening czyni mistrza :lol: :lol: Pozdrawiam

Awatar użytkownika

webserver
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 989
Rejestracja: 01 sty 2005, 17:48
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

#10

Post napisał: webserver » 12 sty 2007, 15:46

powiem ci ze zmusiles mnie do zrobienia opisu po kolei co i jak z corela do artcam i do mach ;) za jakies 30min bedzie dostepny na mojej stronie ;)

[ Dodano: 2007-01-12, 16:05 ]
hmm mam problem z serverem mam nadzieje ze jutro bedzie juz ok :)

[ Dodano: 2007-01-12, 17:15 ]
Udalo sie zapraszam na strone www.plotcomplex.com dzial Foto Instrukcja ArtCam
Pozdrawiam PlotComplex.com

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”