Pas zebaty problem


Autor tematu
no
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2009, 14:36
Lokalizacja: krakow

Pas zebaty problem

#1

Post napisał: no » 17 maja 2009, 14:49

Mam prośbę jeśli ktoś jest w stanie pomóc chce zrobić w SW pas zebaty ale mam następujący problem pas zębaty konstruuje z 2-ch okręgów i łącze je liniami i mam taki problem ze gdy juz mam stworzony wyciągnięty pas z jednym zębem to chce skorzystać z "Szyku opartej na krzywej" i jest w tym problem ze przy tworzeniu zębów nie chce mi stworzyc na calym pasie zębatym kolejnych zębów tylko na jednej z czesci np na liniach lub półokręgach i nie mogę podać w wytycznych całej figury tylko te części półokręgów albo jedna z linii



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 17 maja 2009, 15:24

Podczas wskazywania krzywej dla szyku nalezy zaznaczyc szkic z drzewka a nie z obszaru graficznego - bo wowczas rzeczywiscie program uwzglednia wylacznie wskazany segment a nia calosc.

A w ogole jest operacja pas/lancuch - wyciagasz pas bez zebow...ale czy na pewno te wyciecia sa niezbedne? Wazne, ze jest parametryczne (zmienia sie w zaleznosci od polozenia kol)

Obrazek
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
no
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2009, 14:36
Lokalizacja: krakow

#3

Post napisał: no » 17 maja 2009, 16:44

właśnie probowałem tez wprowadzić ta operacje kopiowania zebow przez wprowadzenie szkicu ale mam taki komunikat ktory jest na rysunku Obrazek

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#4

Post napisał: bildder » 17 maja 2009, 17:52

Skoro musi byc 1 kontur to nie mozna uzyc tego samego szkicu wiele razy. Wiec nalezy przygotowac odzielny szkic do wyciagniecia wystepu.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
no
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2009, 14:36
Lokalizacja: krakow

#5

Post napisał: no » 17 maja 2009, 18:45

Nie wiem czy o to chodzi ale zastosowałem dwa oddzielne szkice do zrobienia pasa jest szkic 1 tak jak na rysunku i na nim zastosowalem wyciagniecie tego pasa i szkic 2 na ktorym zrobilem powiedzmy zab na ktorym tez zastosowalem oddzielne wyciagniecie jako operacje do powtorzenia dalem zaznaczony na rysunku zab i mam taki problem ze tylko mi wyciaga do płaszczyzny tej co na niej jest zab a na reszcie sa jakies glupoty i czy jest jakis sposob zeby wyciagnac taki zab na calym takim pasie bo jak zaznaczm szkic to wychodzi mi komunikat na pierwszym rysunku i czy jest jakis sposo zeby dalo sie zaznaczyc wszystkie kontury lub jakims sposobem powstal jeden kontur dzieki serdeczne za pomoc Obrazek

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#6

Post napisał: bildder » 17 maja 2009, 18:50

Patrz wyzej :!:

Napisalem, ze sciezka dla wyciagniecia musi byc caly szkic albo krzwa kompozytowa a nie jedna krawedz czy luk! A nie mozna zaznaczyc kilku elementow z CTRLem, wiec utworz sobie szkic, rzutuj sciane (czyt. zewnetrzny obrys) i zaznacz podczas definiowania szyku ten szkic ale z poziomu drzewa operacji.
Załączniki
szyk_o_k.jpg
szyk_o_k.jpg (161.54 KiB) Przejrzano 1510 razy
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”