Vertic aspire


Autor tematu
urbind
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 55
Rejestracja: 05 maja 2015, 22:10
Lokalizacja: Nowa Dęba

Vertic aspire

#1

Post napisał: urbind » 05 kwie 2020, 13:26

Witam. Mam mały problem z programem , chciałbym ograniczyć liczbę przejazdów przy frezowaniu z cyklu v-crave . Program nie trzyma się jednego głębokiego wybrania tylko przejeżdża po całym detalu i wybiera po trochę tracąc przy tym bardzo dużo czasu jako, ze nie mam mega szybkiego posuwu jest to bardzo uciążliwe.
Czy ktos wie jak sobie z tym poradzić ?




lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: Vertic aspire

#2

Post napisał: lajosz » 05 kwie 2020, 22:17

@urbind

Zechcesz wstawić jakiś screen z ustawieniami trajektorii + ustawieniami narzędzi + symulację ?

Jeśli tak, to spróbuje pomóc.
Jeśli nie, to ..... chyba nikt zdecyduje się na zgadywanie co poeta miał na myśli :)


Autor tematu
urbind
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 55
Rejestracja: 05 maja 2015, 22:10
Lokalizacja: Nowa Dęba

Re: Vertic aspire

#3

Post napisał: urbind » 06 kwie 2020, 12:15

Witaj. Załączam kilka screenów dla przykładu jakiś obraz
Obrazek
Obrazek
Obrazek


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: Vertic aspire

#4

Post napisał: lajosz » 06 kwie 2020, 15:36

@urbind

Wypróbuj opcję zaznaczoną na obrazku:

Obrazek

Jeśli to zaznaczysz, to frezowanie będzie się odbywać według kolejności zaznaczania wektorów, czyli trzymając wciśnięty klawisz SHIFT, po kolei zaznaczasz wektory (lub gruby wektorów) w takiej kolejności w jakiej chcesz żeby były frezowane, a następnie generujesz obróbkę.

Niestety, Vectric Aspire to prosty CAM i nie uświadczysz tu jakiejś inteligentnej strategii frezowania.
Po prostu, domyślnie frazuje tak jak według niego będzie najbardziej optymalnie.

Poza tym, jeśli z wektorów wynika, że tu i tam są jakieś małe otworki, to ..... KAŻDY CAM i tak (jeśli są wybrane do obróbki) po prostu je wyfrezuje skacząc od jednego do drugiego ..... też według kolejności jaką uzna za stosowne, no chyba, .... że (jak wspomniałem wyżej) zaprzęgniemy do tego jakiegoś bardzo drogiego CAM-a który ma coś na kształt inteligencji, czyli sam określa, że np. obszary o małej powierzchni i skupione blisko siebie frezuje najpierw (lub później) . .... no ...... ale tak mają tylko niektóre CAM-y i raczej NA PEWNO nie te do frezowania płaskorzeźb.


Autor tematu
urbind
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 55
Rejestracja: 05 maja 2015, 22:10
Lokalizacja: Nowa Dęba

Re: Vertic aspire

#5

Post napisał: urbind » 07 kwie 2020, 09:55

Witaj. Dziękuję za wyjaśniająca odpowiedź. Mam tylko jedno pytanie jeszcze , nie chcę zakładać nowego tematu a myślę , ze będziesz znał odpowiedź. Zastanawiam się dlaczego jedne programy, które generuje z obrazków przekształconych w vectory w programie vertic wykonują się bardzo szybko chodzi mi głównie o łuki maszyna czyta program bardzo szybko a nie kiedy jakby blok po bloku i trwa to wieczność mimo dużego posuwu. ?


Autor tematu
urbind
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 55
Rejestracja: 05 maja 2015, 22:10
Lokalizacja: Nowa Dęba

Re: Vertic aspire

#6

Post napisał: urbind » 07 kwie 2020, 19:27

Problem rozwiązany winny postprocesor. Używam linux cnc i najlepszy postprocesor to pathpilot atc arc

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”