Jaką maszynę polecacie do cięcia wodą?

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
Wijas Łukasz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 02 wrz 2008, 20:53
Lokalizacja: opolskie

Jaką maszynę polecacie do cięcia wodą?

#1

Post napisał: Wijas Łukasz » 02 wrz 2008, 20:55

Witam,
Interesuje mnie temat maszyn do cięcia wodą. Proszę o jaką kolwiek pomoc i opinie na temat tych maszyn. Co sądzicie o maszynach OMAX?
Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#2

Post napisał: skoti » 02 wrz 2008, 23:35

Mamy w firmie maszynke OMAX ale nie mam poruwnania do innych :) Wiec trudno cos konkretnego napisac . Co cie konkretnie interesuje ?


OZI
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 130
Rejestracja: 27 lut 2008, 09:07
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: OZI » 03 wrz 2008, 07:28

Wybór maszyny musi być uzależniony od potrzeb co i jak dużo chciałbyś tą maszyną ciąć.

Jest wiele czynników które mają na to wpływ: moc pompy, wielkość stołu, ilość głowic, głowice z kompensacją lub bez, wielkość zbiornika na Garnet, koszty części zamiennych (dysz, kryz) i takie tam.

Jeśli chodzi o konkretne firmy to OMAX również mi się podoba. Szczególnie mają fajne oprogramowanie.

Oglądałem również inne maszyny np FLOW lub WATERJET SWEDEN, PRUSSANI.

Tak naprawdę to ciężko doradzić konkretny model bo rozbieżność cen jest ogromna.
Na targach widziałem również chińskie maszyny które mogą mieć zastosowanie w mniej precyzyjnych pracach, a pompa i tak była od KMT.

Ja osobiście pracuję na włoskiej maszynie już kilka lat i jestem bardzo zadowolony


Autor tematu
Wijas Łukasz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 02 wrz 2008, 20:53
Lokalizacja: opolskie

#4

Post napisał: Wijas Łukasz » 03 wrz 2008, 21:14

Narazie muszę rozpoznać temat cięcia wodą. wiem napewno że chcę robić akcesoria do quadów i motocykli z aluminium(podłogi, obudowy itd) oraz części do maszyn budowlanych. biorąc pod uwagę wszechstronność w zastosowaniu takiej maszyny w zasadzie mogę robić wszystko na co pozwalają możliwości tej maszyny.
Rozmawiałem już wstępnie z OMAX-em i jadę do nich na prezentacje ich maszyn

Awatar użytkownika

Jaszuk88
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 724
Rejestracja: 14 gru 2007, 19:54
Lokalizacja: nasza galaktyka
Kontakt:

#5

Post napisał: Jaszuk88 » 03 wrz 2008, 22:31

Omax dobra firma wybierz głowce z kompensacją


Buli2134
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2008, 18:49
Lokalizacja: Białystok

#6

Post napisał: Buli2134 » 07 lis 2008, 18:54

Powiem tak w moim miescie OMAX jest spalony. Pompa cały czas sie psuje.Kontakt z serwisem utrudniony i to znacznie.Polecam Szweda chodz krótko na nim pracuje i nie mam dużego rozeznania.Polski serwis i na telefon praktycznie wszystko do wytłumaczenia:)
Ostatnio zmieniony 17 gru 2008, 18:01 przez Buli2134, łącznie zmieniany 1 raz.


ivan_basso
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 17
Rejestracja: 25 lis 2008, 09:13
Lokalizacja: Polska

#7

Post napisał: ivan_basso » 25 lis 2008, 09:18

Ja widziałem bardzo konkretną maszynę w Gliwicach. Z tego co mówił operator to jest niemiecka firmy RIDDER. Ale totalny odlot bo z głowicą 3D. Na moje oko dobrze wykonana. Ale o szczegóły eksploatacyjne to trzeba by było pytać właściciela.


Jasny
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2008, 14:10
Lokalizacja: Żyrardów

#8

Post napisał: Jasny » 09 gru 2008, 00:03

Wiele zalezy od tego jakie bedziesz mial oblozenie maszyny, jezeli srednie to omax bedzie calkiem dobrym wyborem (niskie zuzycie pradu przez pompe, glowica z kompensacja). Wedlug mnie wada tych maszyn sa drogie dysze (100E i czas pracy ok 80h), w standardzie brak wybierania szlamu, niewielki zbiornik na garnet, troche archaiczne oprogramowanie.

Jezeli chcesz cos na wieksza produkcje to polecam bystronic byjet pro, z wymiennymi stolami i dwoma glowicami (cztery sa prawie nie do wykorzystania). Niestety za bystronica kupisz dwa omaxy.


cnc3d
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 24
Posty: 635
Rejestracja: 29 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: laski

#9

Post napisał: cnc3d » 09 gru 2008, 23:07

Albo trzy KIMLA. Z tą ekonomicznościa OMAXA to niezła ściema, na prądzie zaoszczędzisz 10%, a na częściach do pompy stracisz 10 razy tyle.

Awatar użytkownika

TECHJET
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 21
Rejestracja: 01 wrz 2008, 11:14
Lokalizacja: Malbork, Gdańsk
Kontakt:

#10

Post napisał: TECHJET » 15 gru 2008, 12:28

Zapraszam na prezentację do naszej firmy rozwiązań od najlepszego chińskiego producenta - firmy DARDI. Maszyny są montowane w Chinach z zachodnich komponentów dzięki czemu są dużo tańsze od europejskich rozwiązań. Jeszcze nie mieliśmy klienta, który po obejrzeniu maszyny na żywo kupiłby waterjeta u konkurencji. Dlaczego? Bo maszyny tną tak samo dobrze, a kosztują pół ceny.

Co do części składowych maszyny, to mogę wymienić grube śruby kulowe niemieckiej firmy THK, prowadnice HIWIN, serwomotory YASKAWA, system automatycznego smarowania, panel sterowania hiszpański FAGOR, intensyfikator (w pompie) niemiecki TRENNTEK, elementy głowicy niemieckie KENNAMETAL. Korpus jest oddzielony od stołu, dzięki czemu nie przenoszą się na niego drgania ciętego materiału. Korpus jest wykonany w formie odlewu, a nie spawany jak to czyni większość próbujących ograniczyć koszta producentów.

Pewnie zabrzmi to dość banalnie, bo każdy sprzedawca chwali swoje maszyny, ale piszę to w pełni zgodnie ze swoim sumieniem - uważam, że maszyny DARDI są lepsze niż większość europejskich i amerykańskich maszyn jakie dostępne są na rynku. Zanim zaczęliśmy handlować waterjetami sami chcieliśmy kupić maszynę dla siebie, byłem wtedy na dziesiątkach prezentacji u różnych producentów. Na żadnej prezentacji nie chciano pokazać mi maszyny od środka.

Spróbujcie zaglądnąć na prezentacji maszyny do jej środka, spytajcie się jakie są w nich prowadzenia, jakiej grubości śruby kulowe (jak są w ogóle śruby kulowe), jakie prowadnice, czy korpus jest spawany czy odlewany itp. W środku najczęściej będzie tanizna. Producenci europejscy aby konkurować z tanią siłą roboczą z Chin obniżają koszta dzięki wstawianiu do maszyny najtańszego osprzętu. Potem obudowują pięknie maszynę i wydają krocie na marketing. Maszyna taka zaczyna się sypać po kilku latach niemiłosiernie.

Jak temat kogoś zainteresuje, to chętnie napiszę więcej o maszynach Dardi.
Załączniki
prowadnice sruba korpus.JPG
prowadnice sruba korpus.JPG (226.79 KiB) Przejrzano 4582 razy
maszyna logo cz-b_m.jpg
maszyna logo cz-b_m.jpg (20.51 KiB) Przejrzano 4701 razy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”