STAMOS SELECTION S-PLASMA 125CNC...czyli, łamać stereotypy.

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.
Awatar użytkownika

Autor tematu
karpik74
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 54
Posty: 394
Rejestracja: 27 cze 2015, 16:36
Lokalizacja: kłodzko

STAMOS SELECTION S-PLASMA 125CNC...czyli, łamać stereotypy.

#1

Post napisał: karpik74 » 05 sie 2015, 22:12

Jak wielu z nas, zadaję sobie pytanie- jaką przecinarkę plazmową wybrać? Myślę tu o sprzęcie do zastosowań amatorskich ...a może i przemysłowych ...kto wie?

Ja zdecydowałem się na całkiem inny sprzęt ...inny niż wszyscy polecają. I dlatego chciałbym podzielić się z kolegami informacjami na ten temat. Nie wiem co jest wart ...zobaczymy!

Z góry mam prośbę- nie uświadamiajcie mnie który sprzęt jest dobry, najlepszy "...a ten mam i tnie jak nóż masło", "polecam- bo mam" ect. Nie o to tu chodzi. Proszę ...trzymajmy się tematu i tylko tego modelu. Tylko po rzeczowej dyskusji dojdziemy do wniosków i okaże się ...czy coś jest dobre czy złe.

Zachęcam kolegów do zakładania podobnych tematów o swoim srzęcie.

PRZECINARKA PLAZMOWA STAMOS SELECTION S-PLASMA 125CNC


Nie będę opisywał podstawowych informacji ...proszę przeczytajcie tutaj.http://emaks.pl/spawanie/przecinarki-pl ... 25cnc.html

DLACZEGO JA WYBRAŁEM?

-dobra cena,
-3 lata gwarancji konsumenckiej,
-zapas mocy,
-gniazdo CNC,
-palnik maszynowy.

Na razie tyle. Temat będę rozwijał.

CDN.



Tagi:


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: 251mz » 05 sie 2015, 22:15

karpik74,

Czekam na relację !


snajperman-s1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 9
Posty: 340
Rejestracja: 22 kwie 2010, 10:34
Lokalizacja: Nowy Sącz

#3

Post napisał: snajperman-s1 » 05 sie 2015, 23:14

Czyli już dostali dostawę z CHIN bo jak się też orientowałem u przedstawiciela na Polskę o ten sprzęt to mówił gość że początkiem Sierpnia mają dostać dostawę. Też jestem ciekaw co to za sprzęt bo miałem go kupić ale jednak padło na MAGNUM CUT 100.....

Czekamy na relację :P


RobiszToŹle
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 292
Rejestracja: 12 lip 2013, 15:53
Lokalizacja: wziąć na cnc?

#4

Post napisał: RobiszToŹle » 06 sie 2015, 16:49

karpik74, jak będzie tak samo wykonany jak S-PLASMA 120 to już Ci współczuję.
WW sprzęt przez okres 4msc był już 2 razy w serwisie. Z tym że przepracował w sumie max godzinę...
Totalny niewypał...

Awatar użytkownika

Autor tematu
karpik74
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 54
Posty: 394
Rejestracja: 27 cze 2015, 16:36
Lokalizacja: kłodzko

#5

Post napisał: karpik74 » 06 sie 2015, 23:42

CD.

PIERWSZE WRAŻENIE ...wiadomo, że wygląd nie jest istotny! :shock:

Sprzęt dość solidnie wykonany ...wrażenie wzrokowe bardzo pozytywne. Przejrzysty panel z przyciskami funkcyjnymi, kontrolkami i wyświetlaczem aktualnej wartości natężenia.
Fajna funkcja manualnego przedmuchu która służy do ustawienia ciśnienia roboczego lub ochłodzenia palnika. Następna funkcja 2T (praca normalna)/4T utrzymuje łuk główny np. przy cieciu siatki czy blach perforowanych (Nie przydatne w cieciu maszynowym bez funkcji anty nurkowania). Przycisk chłodzenia palnika po zakończonej pracy- ustawiany na 5-10-60 sek. Na razie nie zauważyłem żeby to działało, może dojdę do tego później.
Kontrolki- spadku/ wzrostu napięcia zasilającego, braku zasilania gazem (powietrzem), przegrzanie, włączone urządzenie.

Panel podłączenia palnika, masy i reszty ...standard chiński. Dodatkowo przyłącze ARC START do podłączenia HF palnika. Wejście włączające przecinarkę z poziomu sterowania CNC i wyjście na kontroler THC.

Instrukcja obsługi ...miotła ma obszerniejszą.

URUCHOMIENIE :grin:

Czynności ograniczają się do założenia wtyczki na zasilaniu, podpięciu przewodu masy (+), palnika z przewodem HF. Następnie przewód od sterowania załączający plazmę podłączamy do wtyczki włącznika przy uchwycie.
Do tego momentu wszystko przebiega prawidłowo ...sterowanie (w moim przypadku Mach) wykonuje kod prawidłowo, odpala bardzo łuk pilotujący a za nim jeszcze ładniejszy główny.

PIERWSZY ZGRYZ :mad:

Po pierwszym uruchomieniu, ogólnej kontroli działania sprzętu pozostaje podłączenie THC.
Jak wspomniałem, instrukcja jest uboga i zabrakło miejsca na szczegółową informację jak podłączyć kontroler. Jedyna informacja -jak podłączyć dwa przewody do załączonej do zestawu wtyczki. Wnioskuję, że jeden przewód do "+" a drugi do "-" wejścia THC firmy Proma-Elektronika ...tak też zrobiłem.
Pierwsze palenie z kontrolą wysokości THC ...i co ...i nic! Nadmienię, że przy wcześniejszym agregacie wszystko działało. Założyłem, że przecinarka nie ma dzielnika napięcia więc podłączyłem przewody do zewnętrznych pinów ...cisza, wyświetlacz nawet nie drgnie. Zamieniłem przewody, po odpaleniu wyświetlacz wskazał wysokie napięcie ...nawet nie zdążyłem zobaczyć jakie. Wyłączyłem palnik a wyświetlacz dalej pokazywał napięcie, które powoli spadało aż stanęło na wartości 35V. Dziwne zachowanie, nawet nie jestem w stanie dokładnie tego opisać.
Wniosek ...coś sknocili albo ja źle interpretuję, cytuję: "GNIAZDO CNC - gniazdo służące do komunikacji przecinarki ze starowaniem CNC. Posiada 4 piny, dwa z nich służą do sterowania zajarzaniem łuku plazmowego, a dwa do podłączania modułu regulacji wysokości palnika."

Dzwonię do importera ...zobaczymy co powie.

CDN.
Załączniki
20150806_213204_resized.jpg
20150806_213120_resized.jpg
20150806_213132_resized.jpg


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#6

Post napisał: 251mz » 07 sie 2015, 07:29

karpik74 pisze:a dwa do podłączania modułu regulacji wysokości palnika."
Z tego co ja się zorientowałem to tam idzie napięcie 0-10V...
Rozmawiałem z jednym użytkownikiem i podobno importer wie mniej o tych maszynach od kupujących.
Najszybciej będzie jak ktoś tą plazmą ręcznie będzie ciął a Ty sprawdzisz miernikiem napięcie i polaryzację na tych pinach..

Awatar użytkownika

Autor tematu
karpik74
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 54
Posty: 394
Rejestracja: 27 cze 2015, 16:36
Lokalizacja: kłodzko

#7

Post napisał: karpik74 » 07 sie 2015, 10:25

CD.

No niestety ...dalej męczę się z THC.
Jak przedstawia filmik po odpaleni THC wskazuje napięcie ale kontrolka wykrycia łuku nie zapala się. Palnik przestaje ciąć a THC dalej wskazuje napięcie które bardzo powoli spada. Dopiero przy napięciu 43V zapala się kontrolka wykrycia łuku (a on przecież się nie pali) i sygnał do góry. To na podłączeniu do wysokiego napięcia THC. Na podłączeniu do niskiego dzieje się to samo tylko szybciej. Po zmianie polaryzacji THC w ogóle nic nie wskazuje a multimetr tak ...napięcie które powoli spada.
Nie wiem o co chodzi ...coś sknocili z tym wyjściem. Sprawdzałem na samych pinach od gniazda w przecinarce i to samo ...jest napięcie które powoli spada. Tak się dzieje zaznaczam- kiedy palnik nie pali. W tle słychać kiedy pali.

[youtube][/youtube]

Awatar użytkownika

triera
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1454
Rejestracja: 16 paź 2005, 01:26
Lokalizacja: Świecie

#8

Post napisał: triera » 07 sie 2015, 11:16



tutaj jest inny polski użytkownik - który jakoś sobie poradził

- może uda się z nim skontaktować i uzyskać pomoc?

Awatar użytkownika

Autor tematu
karpik74
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 54
Posty: 394
Rejestracja: 27 cze 2015, 16:36
Lokalizacja: kłodzko

#9

Post napisał: karpik74 » 07 sie 2015, 13:23

Dodzwoniłem się do emaks-a. Odpowiedz- powinno działać.
Serwisant mówił, że wyjście wysokonapięciowe.

Już jestem w plecy ...padło THC. Nawet test nie działa.

Dziękuję Ci bardzo za podpowiedz. Wczoraj do niego napisałem na YouTube, ale chyba nie odpowie bo już ktoś pytał dwa miechy temu.


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#10

Post napisał: 251mz » 07 sie 2015, 13:50

triera pisze:tutaj jest inny polski użytkownik - który jakoś sobie poradził

- może uda się z nim skontaktować i uzyskać pomoc?
Już się z nim kontaktowałem ze 2msc temu.
Bo też chciałem kupić to źródło...
On nie korzysta z tego wyjścia cnc

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”