Urządzenie CNC do malowania framastrem

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
olesiak
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 25 sty 2008, 21:17
Lokalizacja: nowy sącz

Urządzenie CNC do malowania framastrem

#1

Post napisał: olesiak » 09 maja 2009, 18:12

Mam pytanie gdzie mogę znaleźć jakiś projekt takiego urządzenia z wykorzystaniem starej drukarki hp3820.



Tagi:


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: diodas1 » 09 maja 2009, 20:50

Raczej nigdzie bo drukarka do tego się nie nadaje. Można wykorzystać do tego celu niektóre podzespoły z tej drukarki ale wymaga to dość sporej biegłości w projektowaniu układów elektronicznych. Ta drukarka akurat napędzana jest serwomotorkami więc ich wysterowanie jest nieco bardziej złożone niż w przypadku silników krokowych, tym bardziej że nie wiadomo mi jaka jest rozdzielczość ich enkoderów optycznych. Ułożyskowanie elementów ruchomych też jest dalekie od doskonałości. To zniechęca raczej do prób jej wykorzystania i przerabiania na ploter kreślący. Z drugiej strony ma dość prostą konstrukcję więc można ją "przerobić na helikopter" wykorzystując całą jej elektronikę i większość mechaniki. Jednak nadal będzie ona drukarką atramentową. Coś takiego kiedyś "popełniłem" i przystosowałem drukarkę do kolorowego drukowania na sztywnych i grubszych niż papier materiałach, choćby na desce. Pozostał mi po tej zabawie ślad w postaci zdjęcia zrobionego jeszcze w trakcie jej konstruowania
Obrazek

Materiał do zadrukowywania mocowało się na ruchomym blacie (biała płaszczyzna po prawej stronie) , pionowymi śrubami ustalało się wysokość rampy po której jeździł kartridż żeby położona na blacie deska czy inny materiał przesuwał się bez zahaczania o głowicę drukującą a potem uruchamiało normalne drukowanie. Serwomotorek okazał się na tyle silny że bez kłopotów dało się drukować na materiale o wadze nawet 0.5 kg

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#3

Post napisał: bartuss1 » 10 maja 2009, 07:37

urządzenie cnc do malowania flamastrem - kiedys zbudowalem taki ploter wyglądający jak zwykły ploter frezujący pracujacy w osiach XYZ tyle ze zamiast wrzeciona był flamaster - słuzy toto do konturowania witraży
http://soltysdesign.xip.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=18
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Optima-md
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2015, 23:08
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#4

Post napisał: Optima-md » 24 lip 2015, 23:13

Mega dużo musiał Pan włożyć pracy w budowę drukarki DTG na bazie HP 3820 :shock:

Doceniam ale o wiele prościej i bez większego wkładu można zbudować drukarkę na bazie Epson stylus z serii R200 / 1400 / 4880

Epson daje możliwość montażu Ciss i o wiele lepszą jakość druku

Obrazek
Wszystko o drukarkach i laptopach http://www.optima-md.com


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post napisał: diodas1 » 24 lip 2015, 23:54

Myślę że wkład pracy i koszty byłyby podobne ale faktycznie Epson jest lepszy bo poza jakością daje trwalsze wydruki.Wybór tuszy do różnych celów też ciekawszy.
Zrobiłem z tego co mi podrzucono. Było, minęło. Maszynka zarobiła na siebie i na mnie ale temat już przebrzmiał więc poszła na śrubki i zrobiła miejsce na inne wynalazki :mrgreen:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”