TOCZENIE SPŁASZCZEŃ??

MACRO NA 2 OSIOWĄ TOKARKĘ

Dyskusje dotyczące programowania G-Code

Autor tematu
da_vinci
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 12 cze 2011, 18:18
Lokalizacja: Lublin

TOCZENIE SPŁASZCZEŃ??

#1

Post napisał: da_vinci » 22 wrz 2019, 20:31

WITAM WSZYSTKICH.

Chciałbym opisać pewne zagadnienie które najlepiej ukazane jest na poniższym filmie.


Nie mam na tokarce napędzanych narzędzi, a rozwiązanie wskazanego problemu za pomocą odpowiedniego programu napisanego wydaje mi się na bazie macra ułatwiło by nie tylko mi życie.
Jak sądzicie? jak zabrać się do tematu?



Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: TOCZENIE SPŁASZCZEŃ??

#2

Post napisał: Petroholic » 22 wrz 2019, 21:21

Wg mnie nie warto... Po pierwsze musisz mieć bardzo szybkie G1. Po drugie śruba X przy takim machaniu szufladką dostaje tak w dupę, że na dłuższą metę będzie miała miejscowe kuku. Po trzecie - wrzeciono na dwuośce przeważnie nie schodzi z obrotami tak nisko... Po czwarte chciałbym zobaczyć to w stali czy da radę bo w tworzywie to możesz sobie ten wielokąt nawet nożem kuchennym wyciąć :)



Tu masz coś bardziej skomplikowanego i w twardszym :) Ale zasada ta sama :D Tylko maszyna o kilka rzędów cenowych wyżej od naszych pewnie :D


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4147
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: TOCZENIE SPŁASZCZEŃ??

#3

Post napisał: Steryd » 23 wrz 2019, 01:03

Oj tam oj tam. G1 nie musi być jakieś szybkie, tylko przyspieszenia są spore. I niestety nie jest to takie proste do zaprogramowania jak się na pierwszy rzut oka wydaje... przy zatosowaniu tylko osi C (polozenia kątowego wrzeciona) napędy będą kwiczec, a I tak nie wyjdzie, trzeba włączyć sprzężenie osi.
Jakie tam masz sterowanie?
Można?
Morzna!!!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „G-CODE - programowanie”