Tłoczenie detalu ciętego laserem.

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Autor tematu
bh91
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 894
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:00
Lokalizacja: Radom

Tłoczenie detalu ciętego laserem.

#1

Post napisał: bh91 » 15 kwie 2024, 13:14

Hej!
Mam w zamyślę stworzenie tłocznika który nadał by blaszce (cięta laserem nierdzewka 304, grubość 0.8mm - 1mm max, raczej na 100% będzie to 0.8mm) Kształt taki jak na obrazku. Wąsy na końcach mają być robione na prasce krawędziowej przed formowaniem.
Szerokość elementu to 60mm wysokość 18mm - jest to mały detal.

Obrazek Obrazek

Czy ktoś zajmuje się projektowaniem takich matryc/stempli i mógłby oszacować wstępnie bazując na swoim doświadczeniu:
- siła nacisku potrzebna do formowania
- szacunkowy koszt wykonania narzędzi.

Jak projekt detalu będzie gotowy -> będę dysponował modele STEP.

Pozdrawiam!


Jest robota - jest pinonc :wink:


Bandito
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 81
Rejestracja: 09 maja 2017, 20:42
Lokalizacja: ;)

Re: Tłoczenie detalu ciętego laserem.

#2

Post napisał: Bandito » 20 kwie 2024, 16:24

Wygląda na to, że osoby których szukasz są w pracy a nie na forum. Dokończ model step i wyślij zapytanie do firm, które się tym zajmują. Koszt nie powinien być duży, jeśli nie ma ciasnych tolerancji.

W zapytaniu ofertowym poproś też o wycenę drugiego wariantu tłoczenia: gdzie cały detal jest formowany na prasie hydraulicznej/mimośrodowej (bez wcześniejszego gięcia na prasie krawędziowej) - coś tego typu:
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2024, 16:49 przez WZÓR, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięty link na firmę podaj na PW


Autor tematu
bh91
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 894
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:00
Lokalizacja: Radom

Re: Tłoczenie detalu ciętego laserem.

#3

Post napisał: bh91 » 22 kwie 2024, 17:15

Dzięki za sugestie - tak zrobię. Ciasnych tolerancji nie ma ;) zasugeruję się też producentem ze screena :)
Jest robota - jest pinonc :wink:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7984
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Tłoczenie detalu ciętego laserem.

#4

Post napisał: WZÓR » 22 kwie 2024, 18:30

bh91 pisze:
22 kwie 2024, 17:15
.... zasugeruję się też producentem ze screena :)
Aaaa .... tego już nie zauważyłem . :) :mrgreen:

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Awatar użytkownika

bas01
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 91
Rejestracja: 04 lut 2023, 21:06
Lokalizacja: Polska i okolice

Re: Tłoczenie detalu ciętego laserem.

#5

Post napisał: bas01 » 22 kwie 2024, 20:20

matryca,wykrojnik jest strasznie droga [kiedyś za małą bzdurę o średnicy 15mm zaśpiewali mi 20.000zł ]

Dodane 7 minuty 51 sekundy:
a jeszcze Ci coś powiem ,w związku z taką szaloną ceną za stempel i matrycę postanowiłem i zakupiłem precyzyjną ręczną frezarkę [szwajcarską ] została przerobiona na cnc mach 3 ,zapłaciłem gościowi za przeróbkę ,zapłaciłem za oprogramowanie i frezy ,zatrudniłem fachurę ,który zna się na programowaniu i namalował mi to wszystko i zrobił mi 3 takie prymitywne stęple i matryce i wyszło mi łącznie WSZYSTKO razem z maszyną i wszystkimi robotami niecałe 15tyś złoty
nie jest ważne jak powoli idziesz ,ważne jest ,że nie stoisz w miejscu wtedy nauczysz się doskonale chodzić


cawboy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 428
Rejestracja: 13 mar 2021, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Tłoczenie detalu ciętego laserem.

#6

Post napisał: cawboy » 22 kwie 2024, 22:31

co to za precyzyjna szwajcarska frezarka przerobiona na cnc?, gdzie ten gościu co wszystko porobił?, jakie oprogramowanie?, gdzie ta fachura od malowani i innych konserwacji?... żeby się w tych 15k złotych zmieścić za wszystko???
:lol: :lol: :shock:
Na koniec. Co bierzesz, że takie bzdury piszesz???
Krak.


Bandito
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 81
Rejestracja: 09 maja 2017, 20:42
Lokalizacja: ;)

Re: Tłoczenie detalu ciętego laserem.

#7

Post napisał: Bandito » 22 kwie 2024, 22:38

bas01 pisze:
22 kwie 2024, 20:20
matryca,wykrojnik jest strasznie droga [kiedyś za małą bzdurę o średnicy 15mm zaśpiewali mi 20.000zł ]
Dodane 7 minuty 51 sekundy:
a jeszcze Ci coś powiem ,w związku z taką szaloną ceną za stempel i matrycę postanowiłem i zakupiłem precyzyjną ręczną frezarkę [szwajcarską ] została przerobiona na cnc mach 3 ,(...)
Czasem niektórzy podwykonawcy dają ofertę z ceną zaporową, gdy nie chcą podjąć się tego zlecenia, bo n.p. aktualnie mają za dużo roboty, lub nie chcą użerać się z uciążliwym roszczeniowym klientem. U różnych podwykonawców ceny mogą różnić się kilkukrotnie.

Natomiast do produkcji wykrojników - frezarka to chyba za mało. W firmie gdzie pracowałem, do produkcji wykrojników najbardziej przydawała się elektrodrążarka drutowa, bo materiał twardy, a kształty trudne dla frezarki.

Awatar użytkownika

bas01
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 91
Rejestracja: 04 lut 2023, 21:06
Lokalizacja: Polska i okolice

Re: Tłoczenie detalu ciętego laserem.

#8

Post napisał: bas01 » 22 kwie 2024, 23:21

cawboy pisze:
22 kwie 2024, 22:31
co to za precyzyjna szwajcarska frezarka przerobiona na cnc?, gdzie ten gościu co wszystko porobił?, jakie oprogramowanie?, gdzie ta fachura od malowani i innych konserwacji?... żeby się w tych 15k złotych zmieścić za wszystko???
:lol: :lol: :shock:
Na koniec. Co bierzesz, że takie bzdury piszesz???
ty ,liżesz deche ? :mrgreen:

Dodane 9 minuty 34 sekundy:
Bandito pisze:
22 kwie 2024, 22:38
bas01 pisze:
22 kwie 2024, 20:20
matryca,wykrojnik jest strasznie droga [kiedyś za małą bzdurę o średnicy 15mm zaśpiewali mi 20.000zł ]
Dodane 7 minuty 51 sekundy:
a jeszcze Ci coś powiem ,w związku z taką szaloną ceną za stempel i matrycę postanowiłem i zakupiłem precyzyjną ręczną frezarkę [szwajcarską ] została przerobiona na cnc mach 3 ,(...)
Czasem niektórzy podwykonawcy dają ofertę z ceną zaporową, gdy nie chcą podjąć się tego zlecenia, bo n.p. aktualnie mają za dużo roboty, lub nie chcą użerać się z uciążliwym roszczeniowym klientem. U różnych podwykonawców ceny mogą różnić się kilkukrotnie.

Natomiast do produkcji wykrojników - frezarka to chyba za mało. W firmie gdzie pracowałem, do produkcji wykrojników najbardziej przydawała się elektrodrążarka drutowa, bo materiał twardy, a kształty trudne dla frezarki.
Znalazłem tylko jedną firmę która podjęłaby się takiej bzdurki za właśnie taka cenę i zgadza się ,to była prosta sprężyna z fosforobrązu ,wykrojnik matryca ,obudowa wykrojnika wyszło mi 2000 tysie ,maszyna wielki hauser zegarmistrzowski 1,2k$ ,mach3 1kzet ,śruby z silnikami 3k zet programowanie 500zł i trochę frezów ,robota i materiał = około 15kzet ,wszystko już dawno zwróciło się 10k blaszek wytłoczyłem :)

Dodane 11 minuty 35 sekundy:
cawboy pisze:
22 kwie 2024, 22:31
co to za precyzyjna szwajcarska frezarka przerobiona na cnc?, gdzie ten gościu co wszystko porobił?, jakie oprogramowanie?, gdzie ta fachura od malowani i innych konserwacji?... żeby się w tych 15k złotych zmieścić za wszystko???
:lol: :lol: :shock:
Na koniec. Co bierzesz, że takie bzdury piszesz???
a w ogóle" gościu " ty potrafisz czytać ?,sflustrowany jesteś bo ci nie idzie bo partaczysz ? :mrgreen:
nie jest ważne jak powoli idziesz ,ważne jest ,że nie stoisz w miejscu wtedy nauczysz się doskonale chodzić

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”