Suwmiarka elektroniczna

Dyskusje dotyczące pomiarów, narzędzi pomiarowych stosowanych przy obróbce ręcznej i maszynowej.

Autor tematu
kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Suwmiarka elektroniczna

#1

Post napisał: kubus838 » 02 sie 2021, 11:55

Witam

Posiadam suwmiarkę elektroniczną na której jest tylko napis STAINLESS HARDENED. Przez kilka lat służyła bardzo dobrze. Włączałem ją mierzyłem na wyświetlaczu pojawiały się cyferki. Od kilku dniu zauważyłem, że te cyferki migają. Myślałem, że kończy się bateria więc ją wymieniłem ale cyferki dalej migają. Spotkał się ktoś z czymś takim? Czy to może być jakiś "znak" o awarii? A może to jakaś "ukryta" funkcja albo jeszcze co innego?

robert




brandnew
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 126
Rejestracja: 23 lut 2021, 21:01

Re: Suwmiarka elektroniczna

#2

Post napisał: brandnew » 03 sie 2021, 06:31

Może tu znajdziesz odpowiedź:



Autor tematu
kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Suwmiarka elektroniczna

#3

Post napisał: kubus838 » 03 sie 2021, 10:26

Punkt dla Ciebie ze te filmiki. Co prawda po wymianie baterii i zalaniu cyną styku "+" u mnie wszystko wróciło do normy. Wyświetlacz już nie miga. Ale kolejna nauczką wynikającą również z tego filmu jest kupowanie baterii u zegarmistrza. Dwie baterie po przepracowaniu 3 dni nie nadawały się do użytku ponieważ po prostu się rozlały i szkodziły styk plusowy. Najciekawsze, że styk plusowy pod zwykła lupą x5 wyglądał normalnie. Ja mam jeszcze taką lupę zakładaną jak okulary z podświetleniem i wtedy ten styk wyglądał jak firanka - masę małych dziurek i rozlatywał się w palcach. Styk został wymieniony i wszystko gra.

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pomiary, Kalibracja, Narzędzia Pomiarowe”