Stół do małej frezarki i sposób mocowania detali

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
specpl
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 16
Rejestracja: 24 mar 2016, 12:15
Lokalizacja: Rzeszów

Stół do małej frezarki i sposób mocowania detali

#1

Post napisał: specpl » 02 sie 2017, 21:27

Kończę budowę swojej małej frezarki. Kolejnym krokiem jest wykonanie stołu. Stolik jest niewielki bo tylko 360x350mm. Stoliki z rowkami mają zbyt wysoką cenę dlatego stolik będzie "gładki" z otworami gwintowanymi. Mam kilka pytań do osób z większym doświadczeniem:
1. Co ile dawać otwory? 40mm ? 50mm?
2. Czy M5 wystarczy?
3. Widziałem, że niektóre stoły mają co drugi rząd otworów przesunięty. Takie rozwiązanie się sprawdza?
3. Stół będzie z 20mm aluminium. Otwory wykonać przelotowe? Nie wykluczam, że w przyszłości chciałbym użyć chłodziwa a przez te otwory wszystko będzie się lało w dół. Może wkręcić w te otwory śruby robaczkowe chociaż przypuszczam, że będą się one odkręcać przez wibracje?



Tagi:


MarioMAX
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 181
Rejestracja: 17 sty 2013, 12:02
Lokalizacja: Oświęcim

#2

Post napisał: MarioMAX » 02 sie 2017, 22:31

specpl, M5 małe, może się ukręcać M6 to takie minimum ja robiłem M8 dla bezpieczeństwa, wtedy też są fajne zestawy na allegro z łapami dociskowymi. Rozstaw, to jak uważasz, jak masz jakieś imadło, to zrób tak, żeby można go było przykręcić bez problemów, lub uchwyt 3 szczękowy.
Otwory zazwyczaj się robi nieprzelotowe, ale dobrze jest mieć wtedy gwintownik nr.3 z podszlifowanym spodem aby gwintu było jak najwięcej, wada to bardzo uciążliwe czyszczenie, nawet sprężone powietrze nie daje rady dobrze poczyścić z aluminium, nie mówiąc już o tym, jak piszczy dmuchanie w gwintowany otwór, no i śruby robaczkowe nie będą się wykręcać, o to się nie martw.

Awatar użytkownika

nowycrteam
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 108
Rejestracja: 01 sty 2012, 17:55
Lokalizacja: Wodzisław
Kontakt:

#3

Post napisał: nowycrteam » 02 sie 2017, 22:41

Co będziesz głównie obrabiał na stole ?
Czy często będziesz dokręcał i odkręcał śrubki M5 ?
otwory robisz tak jak ci będą pasować ważne aby nie były za blisko siebie.

Lepszym rozwiązaniem na dłużej będzie użycie jakiejś stali lekko ulepszonej.
Posłuży ci długo a gwinty tak szybko ci nie puszczą.
Stoliki z rowkami mają zbyt wysoką cenę
Czasami warto zainwestować i mieć problem z głowy na dłużej nie wiem o jakiej kwocie rozmawiamy i jakie rowki cię interesują.

Ale sam materiał 25mm może będzie kosztowała ok 155 zł netto licząc ok 16-17złkg/netto sama płyta ważyć będzie 8,5kg do tego obróbka 3-4 rowków dodatkowo za obróbkę zapłacisz ok 100-250 zł w zależności komu zlecisz.

co daje łączny koszt max 405zł za stół z rowkami + koszta transportów ok 60 zł netto
Chyba że mówimy o kwocie 200 zł to wtedy faktycznie zrób stół z aluminium z otworami chociaż osobiście uważam że stalowy byłby trwalszy


Autor tematu
specpl
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 16
Rejestracja: 24 mar 2016, 12:15
Lokalizacja: Rzeszów

#4

Post napisał: specpl » 03 sie 2017, 14:40

To maszyna bardziej do nauki niż do pracy zarobkowej. Będę obrabiał materiały sztuczne, mdf, max aluminium ale to jeszcze przyszłość. Rowki (nawet w przypadku 4) dość mocno ograniczą mi pole pracy.
Nie wiem czy dobrze robię ale rozmiar 350x360 to rozmiar pracy samego wrzeciona. Stół będę delikatnie planował i nie chciałem żeby został na około rant. Teoretycznie będzie można położyć większy element i z niego coś wyciąć. Zrobię w takim razie otwory M6 na głębokość 10-15mm. Mam gwintownik maszynowy to zrobię gwint do końca.


mike217
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1167
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:56
Lokalizacja: bydgoszcz

#5

Post napisał: mike217 » 04 sie 2017, 12:16

Ja mam stół 25mm aluminiowy, otwory pod gwint M8, zaslepiam robaczkami, wykręcam tylko te które używam. 4 lata bez pudła działa taki system. Otwory mam rozstawione w prostokącie 50-60mm ale z perspektywy czasu wiem, że mogłby by być czasami gęściej.

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#6

Post napisał: Petroholic » 05 sie 2017, 10:37

kolego specpl, stół T-rowkowy możesz wykonać sam na już działającej maszynie nawet bez użycia frezu do rowków...

jak masz w miarę delikatną maszynę (i nie planujesz obrabiać stali) to stół "warstwowy" będzie dla ciebie idealny i na pewno tańszy niż lity...

możesz również zlecić zrobienie teowego litego komuś z forum i pewnie wyjdzie taniej niż na alledrogo :D


NFZ
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 393
Rejestracja: 07 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: inąd

#7

Post napisał: NFZ » 05 sie 2017, 23:05

Szambo.


piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

#8

Post napisał: piromarek » 06 sie 2017, 08:33

Budujące.
Kolega rozumiem pod wpływem sobotniego wieczoru doszedł do takiego pomocnego wniosku ?

:mrgreen:


NFZ
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 393
Rejestracja: 07 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: inąd

#9

Post napisał: NFZ » 06 sie 2017, 12:56

Pod wpływem sobotniego wieczoru nie rozwijałem - w przypływie niczem(khem khem) nie uzasadnionego optymizmu liczyłem na większą domyślność(choć teraz tak patrzę że to bardziej o telepatię czy inne jasnowidzenie by się musiało ocierać) ;)

Czasem za grosze idzie znaleźć prostopadłościenne(najczęściej kwadratowe) włazy do powyżej wspomnianych zbiorników.

Typowe wymiary zaczynają się od 400x400, ale i mniejszych* nie brakuje.
Powierzchnia najczęściej jest w "gofra" lub "czekoladkę" - i właśnie tych drugich warto szukać(po delikatnym poprawieniu wgłębień mamy śliczne pryzemki, do których naprawdę fajnie mocuje się wszelkiego rodzaju rurki czy wałki).

Plus gładkich płyt, to to, że można w nich wykonać właśnie te przesunięte otwory(dosyć często zostawia się je bez gwintu - tzn. pod kołki oporowe, takie rozwiązanie było dosyć popularne w starszego typu strugarkach, teraz w zasadzie spotykane tylko w płytach narzędziowych).

Obrazek
Obrazek

Niestety w karbowanej wyszedłby za rzadki raster(upierdliwe przy otworach gwintowanych), ew. któreś trzeba by było dać w bruzdach(lub co gorsza na ich przecięciu - co dużym problemem nie jest w płycie mocowanej do stołu, a zaczyna być jeśli jest ona równocześnie stolikiem).


*sam ostatnio na szrocie wygrzebałem taką około 300x300x26, niestety raster 30x30(a wg mnie idealny to 25x25 ew. z braku laku 50x50), ale biorąc pod uwagę śmieszną cenę i to że niewiele tam trzeba obróbki...


Autor tematu
specpl
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 16
Rejestracja: 24 mar 2016, 12:15
Lokalizacja: Rzeszów

#10

Post napisał: specpl » 06 sie 2017, 21:08

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pomysł z płytą jest ciekawy ale nie będę miał jak jej obrobić.
To jeszcze pytanie w sprawie rozstawu otworów. Lepiej ustawiać je w kwadrat czy w romb? Co się bardziej sprawdza w praktyce?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”