Stal pancerna

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

dudziak4
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 702
Rejestracja: 06 wrz 2007, 13:30
Lokalizacja: Bielawa

Re: Stal pancerna

#61

Post napisał: dudziak4 » 21 paź 2019, 17:52

Nie ma to jak temat w którym koledzy mogą do siebie postrzelać, proponuję wam załatwić sprawę honorowo na pistolety :mrgreen:




.Michał.
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 25
Rejestracja: 03 kwie 2019, 14:03

Re: Stal pancerna

#62

Post napisał: .Michał. » 21 paź 2019, 18:01

pitsa pisze:
21 paź 2019, 14:16
Strzela tu ktoś na strzelnicy?
Mam tylko wiatrówkę i snajperkę na kulki (bajer taki, że widać przez lunetę tor "pocisku").
Może przydałby się zlot forumowy ze strzelaniem i przejażdżkami czołgiem?
Spróbowałbym się jako kierowca czołgu.. albo chociaż przypomnieć jazdę DT-75. ;-)

Strzelam kilka razy w tygodniu, elaboruję amunicję, jeżdżę na zawody, prowadzę zajęcia na strzelnicy itd. także w temacie broni palnej siedzę od wielu lat zarówno zawodowo jaki hobbystycznie. Ten temat jest tak rozciągnięty, że trudno się odnieść.... od stali pancernej, przez czołgi, poprzez kbk AK, do możliwości zakupu broni palnej bez lub z zezwoleniem. Poproszę o konkretne pytanie to rozwieję wątpliwości, spory.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Stal pancerna

#63

Post napisał: IMPULS3 » 21 paź 2019, 18:07

dudziak4 pisze:proponuję wam załatwić sprawę honorowo na pistolety


A ja bym to załatwił twarzą w twarz i szybko by się okazało ile jest wiedzy a ile internetu. :) Ewentualnie on-line z rękami na głowie. Skończyło by sie przepisywanie z neta i oglądanie filmików i wypowiedzi o których bez tych żródeł nie ma się pojęcia. Niestety coraz więcej mam takich geniuszy co jak przyjadą z robotą to jest tekst "bo w internecie oglądałem... " Katastrofa. Rozumiem posiłkować się netem bo wiadomo ze nie da się wszystkiego pamiętać ale litości, to wszystko widać od razu czy to jest własna wiedza czy skopiowana... :)


dudziak4
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 702
Rejestracja: 06 wrz 2007, 13:30
Lokalizacja: Bielawa

Re: Stal pancerna

#64

Post napisał: dudziak4 » 21 paź 2019, 18:26

IMPULS3 pisze:
21 paź 2019, 18:07
dudziak4 pisze:proponuję wam załatwić sprawę honorowo na pistolety


A ja bym to załatwił twarzą w twarz i szybko by się okazało ile jest wiedzy a ile internetu. :) Ewentualnie on-line z rękami na głowie. Skończyło by sie przepisywanie z neta i oglądanie filmików i wypowiedzi o których bez tych żródeł nie ma się pojęcia. Niestety coraz więcej mam takich geniuszy co jak przyjadą z robotą to jest tekst "bo w internecie oglądałem... " Katastrofa. Rozumiem posiłkować się netem bo wiadomo ze nie da się wszystkiego pamiętać ale litości, to wszystko widać od razu czy to jest własna wiedza czy skopiowana... :)
Chyba wiem w kogo celujesz :lol: tylko się zastanawiam czy warto nabój marnować.


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Stal pancerna

#65

Post napisał: rdarek » 21 paź 2019, 18:32

dudziak4 pisze:
21 paź 2019, 17:52
Nie ma to jak temat w którym koledzy mogą do siebie postrzelać, proponuję wam załatwić sprawę honorowo na pistolety :mrgreen:
A tylko się grzecznie zapytałem czy miał kałacha w rękach bo wypowiada się o nim prawie jak rusznikarz :mrgreen:
strikexp pisze:
21 paź 2019, 16:40
eeehhhhhhh rdarek to idź i zapytaj. Fakt mało jest sklepów w Polsce gdzie można kupić Remingtona, szczególnie INOX. Chyba że ostatnio ta durna UE wymyśliła że nie można kupić. Na bieżąco z wymysłami tyranów nie jestem.
Eeee najpierw piszesz o kałachu i wrzucasz nagle czarnoprochowca nie mam czasu i nie chce mi się szukać jakie warunki musisz spełnić aby takie ustrojstwo zakupić. Nastrzelałem się już troszkę i jakoś mnie do tego wcale tak bardzo nie ciągnie.
strikexp pisze:
21 paź 2019, 16:40
Dla Twojej informacji gwintowanie to nie jest jeden termin i jest ogromna różnica pomiędzy lufą bruzdowaną a poligonalną. Przyznaję się że tą drugą nazwę aż musiałem sobie przypomnieć. Ale to Ty twierdzisz że gwintowanie zamyka temat, co jest głupotą.
I o tym pisałem
Podział luf ze względu na istnienie gwintu
gwintowane (bruzdowane);
gładkościenne (w broni gładkolufowej).

A ty oczywiście wrzuciłeś kolejny podział to jaką lufę ma kałach według tego podziału ;)
Podział ze względu na kształt przewodu
walcowe
koszulkowane, mające wewnętrzną rurę – koszulkę;
rdzeniowe;
stożkowe (ze zwężającym się ku wylotowi przewodem);
stożkowo-walcowe;
poligonalne (przekrój ma kształt wieloboku foremnego).
dudziak4 pisze:
21 paź 2019, 18:26
Chyba wiem w kogo celujesz :lol: tylko się zastanawiam czy warto nabój marnować.
Nie warto :mrgreen: Jeszcze będzie trzeba odpowiadać jak za człowieka :mrgreen:
Dobra wysiadam bo robota czeka :wink:


Wiktor57
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 242
Rejestracja: 17 kwie 2018, 11:42
Lokalizacja: Głuchołazy

Re: Stal pancerna

#66

Post napisał: Wiktor57 » 22 paź 2019, 06:42

strikexp pisze:Nabój 7,62 × 25 Tokariewa i nabój 7,63 × 25 mm Mausera. Racz sprawdzić na drugi raz o co chodziło. Bo ja nie pamiętałem
wymiaru ale fakt był prawdziwy.
Czyli dla ścisłości, pakowali większy nabój w broń z takimi luzami że pasowało i przy ogniu maszynowym nic się nie zacinało.

Mój straszny błąd. :oops: Rzeczywiście 7,63. Tylko, że: https://uzbrojenie.fandom.com/pl/wiki/N ... _mm_Mauser. Dla tych którym nie będzie się chciało tam zaglądać: ... "Różnica w kalibrze i innych wymiarach jest na tyle niewielka, że oba naboje są zamienne." To tyle w tym temacie bo rzeczywiście szkoda czasu.


Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 25
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stal pancerna

#67

Post napisał: strikexp » 24 paź 2019, 15:31

No niezupełnie zamienne, ponieważ nawet tak mała różnica prowadzi do zacięcia. Wystarczy spojrzeć na tolerancję otworów pod łożyska. Tam taka różnica wymaga użycia prasy, co prawda nabój/pocisk nie jest ze stali ale jednak o zacięcie nie trudno.
rdarek pisze:
21 paź 2019, 18:32
Eeee najpierw piszesz o kałachu i wrzucasz nagle czarnoprochowca nie mam czasu i nie chce mi się szukać jakie warunki musisz spełnić aby takie ustrojstwo zakupić. Nastrzelałem się już troszkę i jakoś mnie do tego wcale tak bardzo nie ciągnie.
Co nie zmienia faktu że nie wiesz o czym piszesz. A spierasz się o ten gwint. O broni są całe studia a Ty się czepiasz o gwint tak jakby on był lekarstwem na wszelkie problemy.

@IMPULS3
Pół biedy jak tylko z internetu. Gorzej jak się papla co przyniesie na język. Myślę że dobrze to pokazało w Twoim przypadku porównanie przemysłu ZSRR sprzed wojny do tego powojennego. Ciekawy jestem czy wiesz jaka firma sprzedała nielegalnie zachodnie obrabiarki CNC do ZSRR i do czego zostały one potem użyte. Tak że miedzy innymi powstał potem ten mit o równym potencjale naukowym ZSRR i USA. W który ludzie bazujący na necie wierzą.


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Stal pancerna

#68

Post napisał: rdarek » 24 paź 2019, 15:53

strikexp pisze:
24 paź 2019, 15:31
Co nie zmienia faktu że nie wiesz o czym piszesz.
A ty wiesz?
strikexp pisze:
24 paź 2019, 15:31
A spierasz się o ten gwint.
Nie spieram się tylko wykazuję, że ten jest najprostszy i podstawowy
strikexp pisze:
24 paź 2019, 15:31
O broni są całe studia....
O gwoździu również :mrgreen:


orion32
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1359
Rejestracja: 18 kwie 2017, 21:55

Re: Stal pancerna

#69

Post napisał: orion32 » 24 paź 2019, 16:07

Strike, że tak spytam. Rower będzie, opancerzał, że tak cię ten temat zaintrygował.?Może budujesz,, bestię", dla przyszłego prezydenta?
,, Iditi na ch. j" maciąg.
PO to dno -aksjomat. Wszystko ma swoje miejsce - Wyborcza, w każdym kiblu! ***** konfederusków.


Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 25
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stal pancerna

#70

Post napisał: strikexp » 24 paź 2019, 16:26

Tak z ciekawości zapytałem widząc jaka szalona różnica przebicia jest pomiędzy stalą zwykłą a pancerną.
rdarek pisze:
24 paź 2019, 15:53
strikexp pisze:
24 paź 2019, 15:31
O broni są całe studia....
O gwoździu również :mrgreen:
Na jakiej uczelni?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”