Rozumiem co chcesz przekazać i że to taka przenośnia ... ale nazwał bym to inaczej - wymiaruje się tak, żeby to się dało wykonać
Dodane 41 minuty 43 sekundy:
Zacznijmy od tego czy nie lepiej obrócić ten detal (jak poniżej)? ... czy nie wygląda czytelniej? Moim zdaniem wygląda to lepiej. Mało tego aby było jeszcze bardziej czytelne zrób jego przekrój - pokarzą się wszystkie otwory detalu.
Do tego nie rób rzutowania amerykańskiego ... zastosuj normalnie europejskie. Jeśli chcesz zrobić widok od dołu to oznacz to i faktycznie może być pomocny.
A samo wymiarowanie ... fatalne !!! (powiem więcej bardzo fatalne!!!), jest masa błędów: przekroje w tym detalu jeśli są potrzebne to nie takie co zaproponowałeś - zrób przekrój całego detalu i staną się zbędne, do tego pokarzesz że otwory fi6 są nieprzelotowe. robisz ciągi wymiarowe (słyszałeś o błędzie pomiaru); otwory prostokątne (zwymiaruj tak samo jakbyś wymiarował prostokąt, zaokrąglenie naroży to "dodatek"); na rys. głównym wstawiasz wymiar 12 ale to jest "kwadrat"12; zakładam że w tym detalu "bazą" są otwory wiec zwymiaruj rozstaw tych otworów (jak masz kupić uchwyt do szuflady - interesują cię wymiary jego kształtu czy rozstaw pod śruby które masz już we froncie przygotowane...)
naprawde ilośc blędów jest spora ale możliwa do wyprowadzenia w kilku krokach ... ale jak ktoś wcześniej napisał, czy ci się chce?
