Znaleziono 3 wyniki

autor: benon
02 cze 2010, 15:58
Forum: Elektronika CNC
Temat: LPT przez ExpressCard
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 6653

Niestety nie mogę się zgodzić do końca z kolegą vv3k70r. W porcie LPT nie chodzi o sposób sterowania tylko o możliwość obsługi pinów portu i jak system "widzi" taki port. EC z LPT to nie to samo co kabel usb=>lpt. Z przyczyn formalnych zmuszony jestem do pracy i programowania w systemie Bill'a i nie jestem mocny w linux-ie ale nie sądzę żeby linux nie obsługiwał EC z lpt tak jak fizycznego portu.
Zatnę się i uruchomię emc2 na laptopie z ExpressCard:p
autor: benon
21 maja 2010, 14:25
Forum: Elektronika CNC
Temat: LPT przez ExpressCard
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 6653

A może ktoś ma linka do dystrybucji Linuxa z EMC2, tak żeby wypalić płytę (*.iso albo coś)?
Na stronie Ubuntu nie ma dystrybucji w komplecie (ja przynajmniej nie znalazłem), jest EMC2 ale do kompilacji.
autor: benon
21 maja 2010, 09:42
Forum: Elektronika CNC
Temat: LPT przez ExpressCard
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 6653

Ja używam karty ExpressCard z portem LPT. W Windows w zasadzie nie ma kłopotu... ale. Zawsze jest jakieś ale. W windowsie nie da się na stałe przypisać adresu do karty. U mnie po włożeniu ExpressCard domyślnie ustawia się adres 0x4000 - Mach tego nie widzi. Po wyjęciu i ponownym włożeniu zmienia się adres na następny wolny i jest to 0x4005 (chyba) i wtedy po wpisaniu do Macha adresu nie kończącego się zerem działa jak należy:)))
Reasumując: działa, ale jest kłopot bo najpierw trzeba odczytać adres karty w Menadżerze Urządzeń a później skontrolować poprawność z Machem.

Co do Linuxa - do ExpressCard dostałem płytę ze sterownikami do wszystkich systemów operacyjnych (linux także). Nie wiem czy natomiast można w Linuxie na stałe przypisać adres do karty. Linuxa mam na stacjonarnym a na laptopie Win XP - więc nie sprawdzę. Mam nadzieję, że trochę pomogłem.

Wróć do „LPT przez ExpressCard”