Jeśli masz na myśli luzy w zazębieniu samej przekładni między pokrętłem a wałkiem zębatym zazębionym z listwą zębatą(luz (luz czasem sięga i połowy obrotu skali pokrętła), to można to skasować przysuwając/ew.odsuwając do siebie koła zębate,muszę zlikwidować luzy na osi trybu napędowego.
(rys. poglądowy)

a co za tym idzie przesuwając ich osie w korpusie suportu. To można uczynić poprzez tulejowanie ich osi za pomocą łożyskowych tulei mimośrodowych. Nie jest to modyfikacja skomplikowana, wytoczyć tulejki mimośrodowe można bez problemu na tokarce ( obliczenie mimośrodowości, czyli ile podłożyć pod szczękę by uzyskać konkretne przesunięcie jak-z-twardych-szczek-zrobic-miekkie-za ... 54975.html )
ale do roztoczenia otworów pod tuleje trzeba albo wytaczadła i frezarki, albo co najmniej sztywnej wiertarki i odp. wielkości rozwiertaka(otwór H7).



(link do tematu luz-pokretla-recznego-posuwu-wzdluz-prz ... 73558.html )
Ma to rozwiązanie jeszcze tę zaletę, że pozwala na dowolną korektę luzu, a także dokonanie poprawek zazębienia w przyszłości (w razie zużycia). Obrót tulei w korpusie powinien być (po ustawieniu) blokowany śrubką, robaczkiem, itp..
Innym sposobem na wyeliminowanie tej wady jest... założenie na tokarkę czytnika położenia(DRO), wtedy żadne luzy przekładni nie są istotne, bo odczyt dotyczy rzeczywistych przesunięć danego podzespołu(np suportu).