
No ale jak ktoś chce wszystko zrobić samemu....

W pełni samodzielnym cyklu pracy, sita naświetla się gdy tworzy się na nim to co ma być drukowane.
Robi się to tak:
Na czyste sito, czyli samą siatkę, odpowiednio naciągniętą na ramkę, nanosi się światłoutwardzalną farbę. Pomijam tu gestię grubości tej farby. Następnie nakłada się na nią folię z nadrukiem, dociska do szyby, np. próżniowo i naświetla od strony folii z czarnym wydrukiem przez określony czas. To co naświetlone staje się utwardzone. To co było zasłonięte czarnym nadrukiem można wymyć wodą. I to jest przygotowanie sita do pracy.
Na początek warto, po prostu to zlecić fachowcom bo trochę różnych preparatów trzeba mieć. Najlepiej przygotować na sito kilka wydruków tych ramek na wyświetlacze (lub np. nadruk napisu w jednym miejscu, nadruk tła w innym), bo można pracować na wybranym fragmencie sita.
I potem z gotowym już sitem, jest zabawa w rozprowadzenie farby na sito, raklowanie.. dbanie o czystość sita od spodu i mycie po robocie.

Zaletą sita jest to, że można zrobić serię nadruków na wielu wyrobach. Czyli jak zaprojektujesz ramkę na LCD, to możesz sobie zrobić ich zapas na przyszłość.
O co chodzi z naświetlaniem farby? Farby nadrukowe UV są po to aby skrócić proces produkcyjny. Wydrukować, naświetlić parę sekund i już jest gotowe, i tak warstwa po warstwie. Produkcyjnie, szybko, na maszynie... W domu to można sobie po nadruku farbą (nie UV) odłożyć wyroby do wyschnięcia, potem spasować następną warstwę do zadruku, nanieść i znów odłożyć do wyschnięcia. No i o sito trzeba dbać.
Czy aby nie przesadzasz z tą maleńkością napisów? Do drobnych napisów łatwiej byłoby ci z wytrawionymi matrycami nanoszonymi tamponem. Ile tysięcy sztuk będziesz drukował?Rafalgl pisze: Drobne czyli np. 1,5-2mm wysokości
