Rysunek Techniczny Wału stopniowanego

wał stopniowany od konkretnej maszyny lub pompy

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
krigannes
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 01 kwie 2019, 13:45

Rysunek Techniczny Wału stopniowanego

#1

Post napisał: krigannes » 01 kwie 2019, 13:53

Witam. Mam malutki problem. Zaprojektowałem sobie wałek aczkolwiek został mi postawiony przymus, aby ten wałek był jakimś wałkiem od konkretnej maszyny. I tu mam prośbę do Państwa. Czy byłby ktoś w stanie wysłać mi rysunek techniczny jakiegoś KONKRETNEGO wałka stopniowanego, żebym mógł się na nim wzorować tworząc swój? Maszynowego, czy to od pompy. Ważne, żeby był stopniowany i miał conajmniej jeden wpust. Wielowypust jest nieporządany, aczkolwiek w ostateczności może być. Ważne żebym wiedział od czego konkretnie to jest wałek. Bardzo proszę o pomoc.
W internecie znalazłem multum rysunków wałków maszynowych, które by mi się podobały. Niestety żaden nie jest określony jaki i od czego jest ten wałek, a to warunek konieczny.
W załączniku wysyłam mniej więcej wałki jakie by mnie interesowały. Zwykły wałek z kilkoma stopniami i wypustami. Niestety nie wiem od czego i co to są za wałki. Potrzebuję czegoś analogicznego, może nawet mniej skomplikowanego.
Załączniki
wal.jpg
9eb5e970e3f7.jpg




CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rysunek Techniczny Wału stopniowanego

#2

Post napisał: CFA » 01 kwie 2019, 20:03

krigannes pisze:
01 kwie 2019, 13:53
W internecie znalazłem multum rysunków wałków maszynowych, które by mi się podobały. Niestety żaden nie jest określony jaki i od czego jest ten wałek, a to warunek konieczny.
W załączniku wysyłam mniej więcej wałki jakie by mnie interesowały. Zwykły wałek z kilkoma stopniami i wypustami. Niestety nie wiem od czego i co to są za wałki. Potrzebuję czegoś analogicznego, może nawet mniej skomplikowanego.
Wymyśl sobie urządzenie, do rysunków, które znalazłeś, albo najlepiej do tego, który zaprojektowałeś.
Przy takiej słabości w inwencji rozłoży Cię pierwsze pytanie szczegółowe o urządzenie, do którego jest wałek i po co są te stopnie, wpusty, tolerancje itp


StudentIB
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 501
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Rysunek Techniczny Wału stopniowanego

#3

Post napisał: StudentIB » 01 kwie 2019, 20:08

Otwórz Kurmaza, weź dowolny rysunek wału podpisany "Reduktor" i wymyśl urządzenie, do którego można wykorzystać uniwersalny reduktor. Potencjalnych zastosowań jest sporo.


Autor tematu
krigannes
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 01 kwie 2019, 13:45

Re: Rysunek Techniczny Wału stopniowanego

#4

Post napisał: krigannes » 01 kwie 2019, 20:45

CFA pisze:
01 kwie 2019, 20:03
krigannes pisze:
01 kwie 2019, 13:53
W internecie znalazłem multum rysunków wałków maszynowych, które by mi się podobały. Niestety żaden nie jest określony jaki i od czego jest ten wałek, a to warunek konieczny.
W załączniku wysyłam mniej więcej wałki jakie by mnie interesowały. Zwykły wałek z kilkoma stopniami i wypustami. Niestety nie wiem od czego i co to są za wałki. Potrzebuję czegoś analogicznego, może nawet mniej skomplikowanego.
Wymyśl sobie urządzenie, do rysunków, które znalazłeś, albo najlepiej do tego, który zaprojektowałeś.
Przy takiej słabości w inwencji rozłoży Cię pierwsze pytanie szczegółowe o urządzenie, do którego jest wałek i po co są te stopnie, wpusty, tolerancje itp
Nie będzie pytań. tematem pracy jest opracowanie technologii obróbki dla wału. O ile promotor nie ma nic przeciwko wymylonemu wałowi bez podawania powódek o tyle recenzent chce tylko wiedzieć "od czego jest ten wał" inaczej będzie kazal liczyc niepotrzebnie wytrzymalosc itp. i bedzie się czepiał że "to nie wytrzyma itp". Dlatego promotor zalecił zanaleźć jakiś już istniejący wał od czegos i tylko delikatnie go pozmieniać.


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rysunek Techniczny Wału stopniowanego

#5

Post napisał: CFA » 01 kwie 2019, 20:52

To tym bardziej wymyśl cokolwiek do wału.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”