rchobby

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
rchobby
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 441
Rejestracja: 31 maja 2004, 07:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

rchobby

#1

Post napisał: rchobby » 03 cze 2004, 10:06

Obserwując portal widzę wzrost liczby użytkowników, natomiast żadnych tematów do dyskusji. Może osoby zapisujące się na forum krótko napisały o sobie kilka słów, o sukcesach i porażkach cnc, czym się zajmują w tym temacie czy jakie mają doświadczenia. Może jakieś podpowiedzi, modyfikacje, jeżeli mają wsłasnoręcznie zrobione maszyny - zdjęcia czy rysunki albo adresy stron.

Na początek kilka słów o mnie. Mam na imię Wojtek. Tematyką cnc zajmuję się od 3 lat. Jednym z moich zainteresowań jest budowa modeli sterowanych radiem - lata, jeżdxi i pływa. Nigdy nie byłem zbyt cierpliwy przy wycinaniu różnych elementów i aby to uprościć postanowiłem zrobić frezarkę. Na stronach majosoft znalazłem plany i postanowiłem jak najmniejszym kosztem zdobyć doświadczenie. Pierwsza maszyna powstała z drewna - sklejka i płyta wiórowa. Maszyna działała (już jej nie ma) trochę lepiej jak wygląda na zdjęciach (na mojej stronie). Po wyczerpaniu wszelkich możliwości postanowiłem zrobić bardziej solidną konstrukcję. Znalazłem na stronach www.rcmodels.net ciekawą konstrukcję. Była również prawie dokumentacja - rysunki, zdjęcia a zestawy elementów zawierały wymiary. Przez przypadek dowiedziałem się o usługach cięcia laserem i ceny były do zaakceptowania. Po 2 miesiącach rysowania i symulacji 3D miałem swoją dokumentację. Tak powstała frezarka metalowa. Obecnie zastanawiam się nad kolejnym rozwiązaniem które nie miałoby wad poprzedników.



Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”