Pytanie o wiedze ogolna

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
Tygrrysek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2008, 16:23
Lokalizacja: Birmingham

Pytanie o wiedze ogolna

#1

Post napisał: Tygrrysek » 20 mar 2008, 17:39

Witam wszystkich :)

Zaczne moze od poczatku:
A wiec, tak mi sie jakos zycie ulozylo, ze skonczylem tylko zawodowke, do tego jako ciastkarz/cukiernik :) Nie wiem czy z lenistwa czy spowodowane to bylo sytuacja rodzinna, ale chcialem jak najszybciej zaczac zarabiac i sie usamodzielnic. Sporo lat od tamtego czasu uplynelo. Dzis sobie ukladam zycie na wyspach. Pracuje w magazynie, jezdze na wozku widlowym i chociaz lubie to robic i nie uwazam tego w zaden sposob, za zla prace, to jednak doszedlem do wniosku, ze w pewnym stopniu jest to slepa uliczka. Nic mnie tam nie czeka, no bo na kogo moge awansowac? brygadziste? kierownika? managera? wszyscy oni dyryguja innymi ludzmi, a mnie do tego nie ciagnie i nie lubie i nie chce tego robic. Postanowilem wiec pojsc ponownie do szkoly. Na poczatku myslalem o programowaniu w C++ lub czyms podobnym, ale szybko zmienilem zdanie, bo informatykow teraz wszedzie jest pelno, wiec wybralem inzynierie elektroniczna, ale pozniej zaczolem myslec o elektryce, poniewaz wydaje mi sie latwiejsza i szybciej pozwalala by mi na wyjscie z magazynu, a pozniej przeciez moglbym sie doksztalcac w elektronice. no ale ostatnio pomyslalem sobie o programowaniu maszyn cnc, pociaga mnie troche ten temat, ale z drugiej trony, jak widze filmiki na youtube a na nich pracujace maszyny 5-cio i 6-cio osiowe to troche mnie to przeraza, bo napisanie takiego programu wydaje mi sie strasznie trudne i skomplikowane. Zwlaszcza "z palca". Ponadto, jak czytam to forum i widze posty o roznych wzorach itp. to tez troszke sie obawiam :) co prawda z matematyki zwykle mialem dobre oceny, ale .......... to bylo 10 lat temu. Pozatym pewnie bede musial sam sobie przyswoic cala wiedze odnosnie obrobki skrawaniem, bo nie wydaje mi sie zeby szkola mi to zapewnila, ale obym sie mylil :)

I tu mam do was pytanie. Czy zawod ten jest naprawde taki trudny jak sie wydaje? czy dam sobie rade? Nie jestem chyba tumanem ale jak przegladam forum to widze, ze zawod ten wykonuja osoby po studiach, a ja dosc szybko zakonczylem moja edukacje.
Dowiadywalem sie jak sie tu maja sprawy odnosnie szkoly i wyglada to dla mnie troche dziwnie. 1 dzien w tygodniu, zajecia ktore trwaja 3 godziny. Rok szkolny trwa 36 tygodni, co daje 108 godzin nauki i choc wlasciwie to sa 2 lata, bo osobno jest programowanie podstawowe, a osobno zaawansowane, to i tak wydaje mi sie to dziwnie malo..........przeciez ludzie sie tego po 5 lat na studiach ucza. Napiszcie co o tym sadzicie.

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi :)



Tagi:

Awatar użytkownika

termit_tm
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 702
Rejestracja: 01 lis 2005, 20:02
Lokalizacja: Leszno

#2

Post napisał: termit_tm » 20 mar 2008, 18:02

na twoim miejscu zatrudnił bym sie jako "podajnik" i zboczył czy Cię to kreci poza tym nikt po takiej 108 godzinnej szkole nie zatrudni Cię na programistę, do tego potrzeba praktyki.


Autor tematu
Tygrrysek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2008, 16:23
Lokalizacja: Birmingham

#3

Post napisał: Tygrrysek » 20 mar 2008, 18:31

termit_tm pisze:na twoim miejscu zatrudnił bym sie jako "podajnik" i zboczył czy Cię to kreci poza tym nikt po takiej 108 godzinnej szkole nie zatrudni Cię na programistę, do tego potrzeba praktyki.
niby tez tak mysle, ale z drugiej strony to nie jest jakis jedyny przypadek, wszystkie szkoly taki maja program (no wylaczajac uniwersytet), wiec skoro szkola ludzi i wystawiaja papier panstwowy to cos w tym musi byc :???: inaczej przeciez nikt by tam nie chodzil

Awatar użytkownika

Jaszuk88
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 724
Rejestracja: 14 gru 2007, 19:54
Lokalizacja: nasza galaktyka
Kontakt:

#4

Post napisał: Jaszuk88 » 20 mar 2008, 22:09

Spróbuj. Z góry chcesz znaleść odpowiedź. Jesteś niezdecydowany. Żeby zdecydować czy chcesz to robić czy nie trzeba spróbować. Nauka rozwija człowieka, masz szanse poznać nowych ludzi. Powodzenia


situ
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 307
Rejestracja: 05 sty 2008, 12:13
Lokalizacja: Garwolin

#5

Post napisał: situ » 21 mar 2008, 18:43

Witam!
Musisz spróbowac swoich sił. Najlepiej jakbys podjął jakąś szkołę w zakresie technologii, obróbki skrawaniem, elektromechaniki itd....
Nawet jakies technikum/studium.
Tam na warsztatach nauczysz sie trzymac młotek, raszplować wiercić.

Najlepiej jakbys poszedł w ślady kolegów "korników", kupił mega sztywne mdf i precyzyjne prowadnice szufladowe i spróbował w domowym zaciszu zrobić swoje małe cnc do płytek drukowanych o formacie A4. Wtedy zobaczysz czy Cie to rajzuje czy nie bardzo.

Ja byłem cholernie podjarany jak odpaliłem sterowanie i silniczki zaczeły buczeć.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”