Projekt prasy introligatorskiej

Problem z umieszczeniem śruby w piaście belki górnej

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych

Autor tematu
Awila36
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2022, 18:07

Projekt prasy introligatorskiej

#1

Post napisał: Awila36 » 15 mar 2022, 18:38

Dzień dobry.
Mam za zadanie zaprojektować prasę introligatorską o napędzie śrubowym. Do stworzenia samej koncepcji posługiwałam się istniejącymi już prasami. Problem dotyczy bezpośredniego umieszczenia śruby w piaście belki. Początkowo pomyślałam, aby w piaście zrobić na tyle szeroki otwór, aby śruba mogła swobodnie przez nią przejść oraz od dołu zabezpieczyć wówczas nakrętką nagwintowaną przypomocowaną do piasty za pomocą wkrętów bądź śrub. Chyba, że może mają Państwo jakieś lepsze sugestie? Koncepcje wraz z danymi początkowymi i tymi wstępnie przeze mnie założonymi załączam do tematu. Bardzo dziękuję za pomoc :)
Obrazek




StudentIB
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 501
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Projekt prasy introligatorskiej

#2

Post napisał: StudentIB » 15 mar 2022, 19:29

Ładny odręczny rysunek. A co do projektu, polecam książkę "Podnośniki i prasy śrubowe" Skrzyszowskiego. Mogą się też przydać "Mechanizmy śrubowe. Projektowanie" Saneckiego i ta darmowa pozycja: http://bc.pollub.pl/Content/681/pkm1-news.pdf

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”