Praca inzynierska


Autor tematu
Bokser1113
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 15
Rejestracja: 12 gru 2016, 12:21
Lokalizacja: warszawa

Praca inzynierska

#1

Post napisał: Bokser1113 » 17 paź 2019, 17:27

witam w tym roku muszę zacząć pisać prace Inzynierska .Moim tematem będzie opracowanie technologii ciecia na laserze z wykorzystaniem oprogramowania CAD/CAM
wybrałem ten temat ponieważ studiuje zaocznie a pracuje na codzien jako programista laserow trumph a wcześniej robilem jako operator cnc na laserze kimla.Chcialem was prosić o pomoc z tym tematem o jakies porady materialy w tym temacie .Chciałem wykonać detal na laserze bądź kilku laserach i porownac dac do analizy oczywiście zaczne od programu cad potem cam cos o tym będę pisać na pewno w pracy zastanawiam się co to za detal wykonać bo chciałem zobic jakies badanie np. badanie struktury blachy bądź analizę materialu co myślicie ?




mryellow
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 134
Rejestracja: 01 lip 2017, 14:41
Lokalizacja: KATOWICE

Re: Praca inzynierska

#2

Post napisał: mryellow » 17 paź 2019, 17:49

ja myślę że ten temat jest do kitu. Może coś innego? Co Ciebie interesuje? Na czym się znasz?


Autor tematu
Bokser1113
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 15
Rejestracja: 12 gru 2016, 12:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Praca inzynierska

#3

Post napisał: Bokser1113 » 17 paź 2019, 17:57

wlasnie dlatego proszę o porade temat mogę zmienić ale chciałem cos w tym kierunku, pracuje caly czas na laserach teraz jako programista wcześniej operator i chciałem cos w tym kierunku pisać


wojtek10916
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 514
Rejestracja: 23 mar 2014, 22:21
Lokalizacja: East Midlands

Re: Praca inzynierska

#4

Post napisał: wojtek10916 » 17 paź 2019, 20:34

mryellow pisze:Na czym się znasz?

Powinien się po tylu latach znać

Laser to raczej wąski i prosty temat do ogarnięcia zwłaszcza w zakresie CAM z czym masz jeszcze do czynienia w pracy?


mryellow
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 134
Rejestracja: 01 lip 2017, 14:41
Lokalizacja: KATOWICE

Re: Praca inzynierska

#5

Post napisał: mryellow » 17 paź 2019, 20:53

w części praktycznej musisz mieć minimum 30 stron. Ja miałem obliczenia analityczne(z książki) i potem je porównywałem z wynikami MES. Może jakąś prostą maszynę z silnikiem?(taśmociąg, mieszalnik, cyrkularka, podnośnik,...) Albo jakąś prostą konstrukcję stalową?(kładka, maszt, dźwigar,...) Miałeś wytrzymkę?


Autor tematu
Bokser1113
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 15
Rejestracja: 12 gru 2016, 12:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Praca inzynierska

#6

Post napisał: Bokser1113 » 18 paź 2019, 18:14

Macie rację panowie ale pomóżcie doradzcie pracuje jako programista umnie w pracy są lasery
I krawedziarki chciałem coś w tym stylu napisać żeby to łatwo poszło

Dodane 56 sekundy:
Może jakieś doświadczenie albo badanie na tym laserze przeprowadze

Dodane 1 minuta 32 sekundy:
Mój promotor zaakceptował temat ten co podalem opracowanie technologii ciecia na laserze z wykorzystaniem oprogramowania CAD/CAM
Ale fakt to taki temat łatwy może coś do tego tematu dorzucić żeby to dobrze wyszło

Awatar użytkownika

MarLip
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 238
Rejestracja: 07 lis 2016, 10:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Praca inzynierska

#7

Post napisał: MarLip » 18 paź 2019, 18:33

Może wpływ parametrów cięcia na jakość ciętych powierzchni w różnych materiałach?
K.I.S.S - Keep it simple stupid!


Autor tematu
Bokser1113
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 15
Rejestracja: 12 gru 2016, 12:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Praca inzynierska

#8

Post napisał: Bokser1113 » 18 paź 2019, 19:02

Bo temat napisałem jaki biorę i chciałem w nim napisać
Rodzaje laserów opisy itp a
Programy cad cam coś podstawowego
Wykonanie detalu w cadzie rysunek itp potem zrobię program w camie uwzględnie parametry ciecia uwzględnie cały szablon na dany rodzaj i grubość blachy, wykonam detal na laserze w pracy zrobię zdjęcia wszystkiego by to potwierdzić że sam robiłem potem napisze o wplywie parametrów ciecia na jakość powierzchni jakieś doświadczenie wykonam porównań kilka detali które wytne w pracy rozne grubości i materiały. Jakieś może badanie bym wykonał po cięciu detalu coś o materiale co myślicie czy to mam sens temat pracy podałem ogólny proces technologiczny detalu na laserze cnc z cad /CAM ale bym to wszystko napisał co pisze może doradzicie co o tym myślicie? Coś dodać do tego no pracuje na laserach cały czas mam 23lata więc wiedzę mam tylko na ten temat w sensie tematyki zawodowej


kolec7
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 984
Rejestracja: 01 mar 2009, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Praca inzynierska

#9

Post napisał: kolec7 » 21 paź 2019, 06:47

Czytając powyższe, zastanawia mnie jedno.
Jaka będzie wartość poznawcza/odkrywcza tej pracy.
Coś mi się wydaje, że przy tym podejściu, gdy wykasujemy z treści, wszystko co się tam znalazło poprzez Kopiuj-Wklej oraz zdjęcia,
to tekstu o wartości dodanej, pozostanie może ze dwie strony.

Chcesz temat?

"Wpływ metody oraz dobranych parametrów cięcia termicznego na zmiany parametrów technologicznych w obrębie SWC dla stali narzędziowych gatunków: NC6, NC11LV, NCV1, NWC, SW7M, ELMAX, ABE-L, RWL-34.

Zawartość pracy oprzeć na własnych badaniach. Przeprowadzić próby dla każdego gatunku, dla różnych metod cięcia, dla różnych parametrów cięcia, dla różnych grubości blachy. Zbadać rozkład twardości HV w funkcji oddalania się od krawędzi cięcia. Wykonać zgłady i sprawdzić strukturę. Zaproponować kierunek zmian technologii, aby unikać efektów zmian struktury. Zaproponować procesy technologiczne, które z uzasadnienia ekonomicznego będą przywracały wyjściowy stan metalograficzny półfabrykatu/blachy.

Temat minimum na 150 stron pracy inżynierskiej :-)
Temat poznawczy - wszyscy świadomi technolodzy ucieszą się jak diabli, a pewnie niejedno labo nie ma takich danych :-)
"W życiu piękne są tylko chwile...."


Autor tematu
Bokser1113
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 15
Rejestracja: 12 gru 2016, 12:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Praca inzynierska

#10

Post napisał: Bokser1113 » 21 paź 2019, 17:44

dziekuje za pomoc temat godny uwagi możliwe ze go zrealizuje teraz musze poczytać głebiej na ten temat i zbierac materialy a co myślisz o pomiarze twardości detali troszkę będzie ciężko jak w pracy mam same laser cnc chyba ze komus zlece ale nie wiem gdzie taka maszyna będzie w mojej okolicy

Dodane 2 minuty 4 sekundy:
posiadam w pracy laser co 2 i laser fiber

Dodane 9 minuty 51 sekundy:
a co to znaczy w obrebie SWC?

Dodane 4 minuty 8 sekundy:
rozumiem ze będę musiał wykonać ciecie tych stali narzędziowych plazmą laserem cnc i ciecie gazowym ? ale ciężko zdobyc takie stale do doświadczenia ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”